Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:31

ice já si vždycky říkám, že dokud na tý kosti neni bota nebo hodinky, tak dobrý...

Offline Zina
Avatar
5858 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:35

ice Já jim i docela rozumím. Byť dostat z nich tu mršinu dolů, je nutný  složitý, tak si umím představit, že jim ty naše umělý pachy musí na nich samých vadit. Navíc ty lovecký plemena (a asi nejen ty) správně tuší, že když se přestrojí za zdechlou srnku, prase nebo...ehm, tak je větší šance na úspěch v lovu, než když smrdí člověčinou. My koupeme hodně málo, třeba toho jemnýho divočáka teď toleruju, ale když se zadaří s nějakou mršinou a musíme koupat, tak jsem pak venku dvojnásob ostražitá.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:36

Zina iluze divokého prasete 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:38

Zina prý se to dostává dobře dolu něčím mastným, u nás jedna paní s dogou říkala, že to z něj dostává rozpuštěným jelením lojem, tím velkým a pak vykartáčuje, ale na ty chlupatý čokly to podle mě moc použít nejde.

Srna byla uplně to nejhorší, co jsem kdy na psovi zažila, zlatý všechno ostatní, včetně ryb a tamtoho.

Offline Zina
Avatar
5858 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:44

Potrefenáhusa To už mě taky mockrát napadlo, že bych byla dost ráda, kdybysme zůstali u těch zvířecích ostatků. Jinak doufám víš, že retrívr se musí za donesení těchto eklů pochválit! :-D

Chtěla jsem napsat, že u nás se o první místo pere dlouho chcíplej potkan s rbí mršinou, ale pak jsme si vpomněla, jak se nám jednou jezevčík balhý paměti vrátil ze záletů vykoupanej v močůvce. To nešlo pořádně dolů celý týdny.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:44

pupek se naštěstí v ničem neválí  ani mi nenosí žádné končetiny.

letos se nekoupal vůbec. mám pocit, že to nepotřebuje. musíme ho pořád česat, takže srst se obměňuje.

bylo pořád vedro, to jsem ho nekoupala, protože jsem měla strach, že se mu zapaří kožich. když jsme měli letos konečně koupání naplánované (je nutná spolupráce dvou lidí ), tak onemocněl, a zatím se pořád bojím ho namáčet a pak už bude zima. takže letos jsme bez koupání. normálně ho koupu jednou ročně, ale myslím, že i to je zbytečné. loni z něj tekla úplně čistá voda, dokonce ani nijak víc chlupů, než kdybych ho česala, se neuvolnilo. a schnul asi dva dny. když se vykoupe, hodně mu to změní srst, k horšímu, je z něj pak taková krepová koule, a návrat do normálu trvá i víc než týden.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:47

Zina jedna naše přechozí fena do močůvku prostě skočila, do hnojiště, protože asi nepochopila, že to není pevný povrch  museli jsme ji zachraňovat, aby se neutopila, takže od močůvky byli všichni.

a jeden pes se okamžitě po koupání běžel vylepšil vyválením v kravinci 

Offline Zina
Avatar
5858 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:48

Jiná Realita Já myslím, že čím míň se koupe, tím líp. Většinou, když není podobná popisovaná nehoda, tak koupeme 1-2x za rok. Většinou teda musíme po létě, protože jak jsou psi pořád v nějakým rybníku nebo řece, tak už jsou pak fakt cítit. Oni jsou tam teda i na podzim i v zimě, ale jak to není tak často, tak to nemá takovej dopad.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:51

Jiná Realita voni jsou fakt samočistící, i to bláto prostě uschne a opadá, je z toho míň bordelu než toho psa vláčet do vany a koupat.

krepatou srst míval čenda, ten schnul taky dlouho, já jsem ho i pak fénovala fénem.

Rufík to nesnáší, takže to nehrotim, on fakt leda tu písečnou lázeň

Zina vono to ani jinak nejde, než pochválit, jinak se pak nedá chytit a nohu neodevzdá. Tak jí to neberem, hlavně když přijde a nechá si zapnout vodítko

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 15. října 2018 09:53

Čudla jde za chvili na operaci tak na ni prosim myslete...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 15. října 2018 10:18

rasaNori myslíme, ať to dobře dopadne!

Offline Zina
Avatar
5858 příspěvků moje polička 15. října 2018 10:21

rasaNori Držím palce! Co se operuje?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. října 2018 10:30

rasaNori Držím palce, to určite zvládne :) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 15. října 2018 10:32

rasaNori Myslíme

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 15. října 2018 10:49

rasaNori Držím palce a Róza všechny tlapky!

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 15. října 2018 10:50

U nás byl nejhorší kočičinec, to jsem se při mytí málem pozvracela.

 rasaNori držíme všecky pěsti i tlapky!

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 15. října 2018 11:00

Když už tu zmiňujete operace, Róza jde zítra na kastraci. Jako aktivní čtenář vím, že je vás tu dost aktivních pejskařů.  Jakým způsobem jste po operaci (ať už kastraci nebo jiné) začli znova začleňovat pohyb? Je zvyklá na běhaní, překážky a treky. To, že mám o ní starost jak blázen je věc ještě další, žejo...

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 15. října 2018 11:02

rasaNori ať to dobře dopadne

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. října 2018 11:42

GChK uvidíš sama,jak se ona sama bude cítit. Nech to na ní. 

Bertu v šest večer operovali a ve čtyři ráno si vyskočila nahoru na gauč,aby se ji leželo pohodlněji. 

Jen hlídat aby to nebylo rychle az moc,aby nepraskly stehy. Držím palce!

rasaNori držte se 

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 15. října 2018 12:29

Musela som ho sem dať. Sestrin pes postupil už až na gauč.