Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 17. června 2019 22:11

Garfie Popínavka.

Je taky zimolez kamčatský, to je ovocný keřík s modrými bobulemi brzo na jaře.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 17. června 2019 22:27

Sweet Potato teď jsem ocumovala v Litoměřicích zahrady pod hradbama a v jedny zahrade měli fiku  plno, asi tam maj od ty zdi teplo

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 17. června 2019 22:45

Estara Dekuju!

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 17. června 2019 23:30

Sweet Potato Fík jsem letos zasadila taky . A kiwi. Moje ambice jsou nehynoucí

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 18. června 2019 14:17

Potrefenáhusa Kdyby jenom staré konstrukce, tady se běžně zavážel nejen stavební bordel . Není výjimkou tady na pozemcích najít stará auta, traktory, zamědělské náčiní, sudy od bůhvíčeho. Hlavně že ekologie a zachrání planetu elektroauty a neskutečnýma daněma. Ale na dvorku má každý bordela až až, z těch hřebíků a šroubků vytahaných z cesty už bych postavila dům (obrazně řečeno).

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 18. června 2019 14:23

Potrefenáhusa Zahradu máte pěknou, hlavně jak se snažíte to zapasovat do stávajícího prostředí. Jó, stavět na zelené louce umí kdejakej b.b, ale předělat něco starého a vytvořit z toho něco nového, aniž by se z toho někdo zbláznil, někoho zabil či se vystěhoval, je MNOHEM těžší. A doporučení na levandulový kopeček je super. Mám tady taky pár keříků, které úspěšně přezimovaly a už začínají nasazovat květy, tak jsem zvědavá. Loni byly nádherné, ale letos to na tak pěkné léto zatím nevypadá, bohužel.

Offline mitford sister
Avatar
1383 příspěvků moje polička 18. června 2019 14:35

Pinot Noir fík mi vždycky přes zimu chcípne, pak zase obrazí. plodů se asi nikdy nedočkám.

ambice mám taky, sice kapiuluju v projektu trávník, ale studuju tady lanýžové stromy

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 18. června 2019 14:48

mitford sister Já ten fík i brala jako zpestření do řady stromů/keřů v živém plotě, užitek z něj nečekám, prostě se mi líbil ;) A to kiwi totéž, hezká rostlina k zakrytí nevzhledného koutku. 

Lanýžové stromy říkáš?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 18. června 2019 16:51

Pinot Noir ja fik tedy videla před asi 15 lety ve velkých pavlovicich na zahrade u jednoho vinaře, který se s tím chlubil jako poměrně velkým úspěchem, ze i na ty jižní Moravě je na to zima. Proto mě to teď tak překvapilo na těch litoměřických hradbách, ze buď klima poskocilo nebo tam maj od ty zdi tepleji 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 18. června 2019 17:08

Potrefenáhusa A nebo nové odolnější odrůdy? Je potřeba prý vybrat správnou a na zimu dobře zazimovat. Jsem dost nedisciplinovaný zahrádkář, takže valný úspěch od toho nečekám. Je to  spíš pro zpestření ;)

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 18. června 2019 17:17

A přidám aktuální květenu. Echinacea teprve začíná, v kombinaci s měsíčkem bude krásná. Jeden česnek vykvetl, až všechny ostatní odkvetly. A můj chaotický zeleninovo-bylinkovo-ovocný záhon bez chodníčků. Volná místa měla být obsažená rajčaty, ale vzhledem k blížícímu se porodu jsem se na ně letos nakonec vykašlala.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 18. června 2019 19:18

Potrefenáhusa obrovsky fikovnik ma soused hned u nase spolecneho plotu, tak z tech vetvi, presahujicich k nam kazdy rok sklizim (jsme ale ta horka jizni morava)

P.s. mam to od nej povoleno

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 18. června 2019 21:22

poradte, jak ochranit třešně proti špačkům...? strašáka máme, nefunguje, CD máme, nefungujou.....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 18. června 2019 21:26

martek01 já loni na větve věšela cédéčka, abych aspoň nějaké z těch asi dvaceti třešinek zachránila, letos bych byla ráda kdyby aspoň půlku z té tuny sežrali

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 18. června 2019 21:31

viktorka_od splavu my máme poprvý taky tunu, jenže ty krásný rudý jsou všechny nahryznutý

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 18. června 2019 21:48

baltik ve kterem mesici jsou plody uzrale?

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 18. června 2019 22:18

Já mám fíkovník v nádobě, na zimu ho schovávám. Ale v nejteplejších regionech, případně na hodně chráněném místě asi vydrží.

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 18. června 2019 22:33

A pěstujete někdo kaki? Já si dovezla pecky z plodů z Japonska, všechny mi vyrostly  Mám sice radost, ale vůbec nevím co teď....v Japonsku rostly i v zimě ve sněhu, ale celkově je tam i v zimě tepleji, tak nevím jestli perspektivně přežijí ve volné přírodě? Jsou to velké stromy. Sice vtipkuju, že si založím sad a o důchod bude postaráno, ale nevím nevím....

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 18. června 2019 22:46

Estara Taky mám fík, cca 50 cm, druhým rokem v nádobě. Loni dokonce urodil celý jeden fík. Letos teda vypadal dost přichcíple a na jaře vyhnal jen dva listy ... asi jsem dělala chybu, že jsem fakt málo zalejvala. Brala jsem to tak, že subtropickej strom = málo zalejvat. Pak sem se dočetla, že v létě klidně každej den. A od tý doby dost pokřál, ačkoli úroda asi letos nebude. 

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 19. června 2019 00:03

Garfie kaki ma na zahradě kamarád, kupoval teda uz hotovej stromek, nepěstoval ze seminka. Teď už ma velky strom, plodí dost, sklizí na podzim, ale dozrávat dáva za okno, většinou nestihnou plody dojit. Viděla jsem prodávat stromky i v zahradnictví.