Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:25

slniecko díky, já se tady stydím úplně vedle těch všech ostatních zahrad, my fakt máme tu zahradu jednak celkem nově staranou (např. postupně vykopáváme tůje po předchozích majítelích) a pak tu jsou všelijaký betony, zaházený nádrže, starý hnusný konstrukce (ty mi teda pijou krev hodně, ale prej jsou krásný) a úplně ze všeho nejvíc mě drásá kopeček uprostřed zahrady z násypky po kopání odvlhčení baráku (písek, kameny a hlušina), kterej strašně překáží a krom plevele na něm nic kloudnýho neroste - už jsem si i dělala legraci, že bysme na něm mohli postavit miniaturu rotundy sv. Jiří na Řípu a vydávat to za záměr

Ale dávám sem fotky, že to mám ráda, když to tu žije a těšim se na fotky ostatních

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:28

Estara včera jsem to pozorovala a čmeláci i včely se na tom činili fakt celej den.

Ale obávám se, že jsem nejspíš koupila nektar párty, složení by sedělo (řepka, hořčice, svazenka, komonice, brutnák, ředkev a další pro včely atraktivní plodiny)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:30

Potrefenáhusa nahodou to mas krasny. a ty stary konstruce a stavebni bordel jsou mrzuty-jeste horsi kdyz k nim muz pridava novy kdyz chtel dve hlavy vina netusila jsem ze k tomu musi byt tri zelezny sloupy zality tunou betonu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:38

viktorka_od splavu to máme taky, ty dvě vína na konstrukci....a krom toho ještě jabloně vyvázaný do takový tý drátěný konstrukce, palmety se to jmenuje? Je to i na muj vkus dost blízko u sebe.

Jinak my teď jezdíme jen na víkendy jak na chalupu, a to ještě ani ne většinou na celej víkend a zahrada takhle na dálku je na pendrek, v tomhle ročním období - ředkvičky za tejden vykvetly (to jsem asi ještě neviděla, prej to dělá lusky)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:40

Potrefenáhusa tak redkvicky a hrasek v jednom

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:41

a zasadila jsem loni divoký rajčata (jsou boží, takový malý kuličky pomalu jak rybíz a furt to plodí) a ony se mi rozmnožily, letos vyrostly tři v záhoně o kus jinde

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:45

Potrefenáhusa náhodou, na ty konstrukce by se daly vyvazovat rajčata! matka takhle do vejšky tahá i okurky, nechytaj pak plíseň... nebo růže pnoucí by šly... a na kopečku hlušiny by se mohla dařit levandule! ber to z tý pozitivní stránky! 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:47

Potrefenáhusa ono bude to krasne. Casom. Mas tam malebne kuty a ostatne postupne. Tiez nemame vsetko super, su veci do ktorych by som hodila bombu, ale co uz. Ak by ta to povzbudilo, mozem sem dat foto tych inych veci ktore neovplyvnim a tak co uz.

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:55

Potrefenáhusa Já mám pro tydle staré zahrady slabost, takže žádné stížnosti neslyším  Hele, nešla by na tom kopečku z hlušiny udělat skalka? Klidně nějaká improvizovaná, netřesk a tak....A divoký rajčata, o tom slyším poprvé, to je asi něco, co by se mi líbilo!! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:03

Potrefenáhusa tyo to je zajimavy! podej pak zpravu:-) no a kde se daji sehnat divoky rajcata?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:14

Garfie skalkou na kopečku mi velmi šlapeš na kuří oko!!! Já teda nemám nic proti skalkám, ale mít ji uprostřed zahrady mi přijde takový nešikovný. Já tam pro začátek zasadila dvě divizny, ale nějak se jim tam moc nedaří. Ale levandulovej kopeček by me asi trochu smířil

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:18

Potrefenáhusa kopecek zrusit neni mozno?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:24

Garfie viktorka_od splavu koupila jsem je na semena.cz - vyrostlo všech 6 (loni, letos taky), nemusí se s tim dělat nic, jen to pak sklízet, akorát jsou fakt malinký, ale chuťově výborný

Z loňska: (talíř dezertní, to velký rajče je taky celkem malý)

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:25

Potrefenáhusa  konstrukcia super

Hnusna buda, muz uz zacal na tom pracovat, tak som zvedava

 Nadrz na vodu, kde tlacime dazdovu zo zasobnika, ta je zvlast hnusna

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:25

Potrefenáhusa tie dive rajciny ma zaujali , kde si kupila?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:26

JankaM ale tak víšco, musel by ho někdo poměrně pracně rozkopat a hlušinu rozvozit a tomu někomu, kdo by to dělal, se tam ten kopeček líbí ...

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:27

Potrefenáhusa chápu, děkuju za odpověď.  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:27

Janulik03 pro ty starý kůlny a dílny já mám velkou slabost! Nádrž vzhledná neni, zato moc užitečná!

Odkaz na rajčata viz výše

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:30

RoSa rajčata jsou dobrej nápad - když on je to jen ten rám, loni jsem na tom měla velkej modrej svlačec, letos jsem ho sela taky, ale nějak nevyrostl

tady na fotce z webu to leze po plotě, já to měla loni poprvý na zkoušku, je to fakt strašnej plevel a jsou super