Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 10:46

Holky, a co s cibulí hvězdníku? Nechala jsem ji zatím s jedním listem v květináči na okně ložnice v chladu... mám to zalejvat, ustřihnout i ten poslední list nebo co s tím? Bych chtěla zkusit jestli vykvete i příští zimu

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 11:11

Sweet Potato Pinot Noir už tam jsou!

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 11:15

barbucha Nech postupně zavadnout, přes léto odpočívat, aspoň 3 měsíce. Klidně i ve tmě. Pak na podzim vytáhnout, začít zalívat (asi začne vystrkovat růžky sám). Buď dá květ, nebo jen nové listy.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 11:28

Sweet Potato a nechat v zemi nebo vyndat, umejt a dát do sucha a chladna? taky jeden mám a nějak už roky nekvet´

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2024 13:17

moora

tu fotku přihlas do soutěže, to má potenciál :))) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 13:29

RoSa Nech ho v květináči.

Ale ještě ho do léta zalévej. Ať zesílí.

Offline Makara
Avatar
2262 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 20:47

Sweet Potato manžel byl v březnu v NL a z letiště mi volal, jestli chci tulipány. Já na první dobrou odmítla, ze tulipány se sadí na podzim. Ještě jsme chvíli mluvili a on, ze je tam psáno něco o chlazení. Tak mě napadlo, že budou mít nějak nasimulovanou zimu, aby hned po zasazení vyrosly, jako by byly v zemi celou zimu. Tak jsem si jednu krabičku objednala. No a pak jsem se dočetla, že je to metoda  rychlení - chlazené cibule. 

Online Myrtila
Avatar
3022 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 20:55

Jen tak pro zajímavost, jak jste na tom kdo s vodou? My zaléváme dešťovkou, do nádrže máme svedené všechny střechy, a tento týden nám voda došla. Nádrž jsme dělali před 4 roky a za tu dobu nám došla jenom jednou asi na měsíc v létě. V dubnu jsme to úplně nečekali, se přiznám. 

Offline andulka01
Avatar
10745 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 04:47

Myrtila taky dešťovkou. No a letos jsme zjistili, že dva ze tří sudů už celkem podstatně tečou, takže mě čeká ne úplně plánovaný nákup. No a moc tam nepršelo, míň než v Praze, takže taky nic moc. Zatím je voda ve studni, ale to taky není celý léto, pak máme druhou studnu na ovocné zahradě, což znamená vzít barel na kárku a vozit a vozit. Tam byla voda i loni v srpnu.

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2024 06:49

Myrtila Jímáme dešťovku z poloviny střech do zahradního rybníka, z kterého zaléváme kropáčem. Letos je zatím po okraj. Ale když je dplouho teplo, tak se to rychle odpařuje.

Ráda bych měla nádrž na dešťovku ještě u okapu, z kterého jde voda do kanalizace, ale zatím je to neprůchodné - nádrž by byla u vchodu, kterým chodí domů tchánovci a "nebylo by to hezký".

Když dojde voda v rybníce (něco tam musíme nechávat kvůli okrasným rybám), tak zaléváme bohužel pitnou vodou.

Online Myrtila
Avatar
3022 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 07:21

Archivářka No, nádrž by nebyla hezká, ale ta voda by se pak v létě hodila, což?  My jsme takto svedli vodu z nájezdu, kterou bychom jinak jenom těžko nějak chytali, tak, že manžel na odtokový kanálek napojil takovou děrovanou trubku a zakopal ji cik cak na pozemku před domem a nad ni jsme nasadili révu, kterou nám to trochu zavlažuje, ale stejně ji musíme zalévat. Jako... ani kapka nazmar a stejně je té vody málo. 
Taky pak dojde na pitnou, zvlášt letos, když jsme zasadili dost nových ovocných stromků a keřů, aby vůbec přežily. 
andulka01 To je dobrý, že máte jako zálohu studny, i když někde dál. Tady si už před pár lety sousedi stěžovali, že jim ze studní mizí voda, tak jsme ji nakonec ani nezvažovali. Mysleli jsme, že si nějak vystačíme s tou dešťovkou, máme nádrž 6 m3, ale neprší, no. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24560 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 08:22

Myrtila my bohužel zaléváme z vodovodu. Ale voda ze střechy neodtéká do kanalizace, ale máme udělané vsakovací plochy v zahradě, tak aspoň tak, no. Ale konkrétní nově zasazenou rostlinu to samozřejmě nezalije, takže pitnou. Sucho je strašlivý teda, teď jsem něco přesazovala a zem je jak kámen.

Online Myrtila
Avatar
3022 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 12:01

Pinot Noir No, taky musíme dozalít i ty rostliny, co máme nad vsakováním - nejen tu révu, ale jinde pak ještě zeleninové záhony. Teď jsem sela nějakou zeleninu a i u nás je ta zem úplně suchá, ne jsko kámen, ale úplně se sype. Navíc tu pořád fouká, to taky moc nepomáhá. 

Online Adina
Avatar
98 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 21:09

My máme většinu dešťové vody svedené do jímky a využíváme ji vždy do vyčerpání, také máme studnu, ale v ní tedy voda není úplně stabilní, snažím se i rostliny vybírat i dle potřeby zálivky, ale máme na zahradě velké jehličnany, které mohou mít 30let, spíš víc a pod nimi je to jak poušt, byť máme závlahu, stejně trochu bojuju s rostlinami do sucheho stinu

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 21:19

Adina Až mi objevíš rostliny do suchého stínu, pod jehličnany, pošlu ti metál.

Online Adina
Avatar
98 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 21:25

Sweet Potato stopro funguje břečťan, ale toho se já snažím vytrvale zbavit

Offline andulka01
Avatar
10745 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 21:31

Adina nojo, břečtanu se v suchém stínu daří velice. Pražskou lesní zahradu už jsem vzdala, jsem vděčná za lesní jahody a vlastně i za ten břečťan. Obnovila jsem jen jeden záhon na růže, bylinky a tulipány. Nenadělám nic, je tu sucho, les. Ale taky moc moc krásně.

Online Adina
Avatar
98 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 21:45

andulka01 asi děláš dobře, máme novou a hlavně hustěji položenou závlahu, to je poslední šance, mám pod stromy několik rododendronu, stromeckovitych hortenzii, svidu, kalinu, po obvodu cast lesnich jahod, heuchery, kontryhely a rozrazily. - ty se zdají funkční, bohyšky, kapradi a nejaky pokryv...doufam, ze se rostliny casem spoji vic a bude to fungovat

Online continuity
Avatar
33769 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 22:03

Adina

azalek a rododendronu je plný Skalák a ten písek je propustný, žádnou vodu moc nezadrží. A jaká je to krása.

.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 22:31

Myrtila my zatim mame, protoze ja uz setrim. A zaléváme min. A uz teď sburam vodu z myti salatu a ovoce a zalevam s tim kytky a sazenice