Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 17:55

Sweet Potato Teda musim rict, ze nevim, ktera kytka je moje min oblibena nez tahle:-D

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:00

Karja my to kupovali na okraj záhonu, že to odpuzuje hmyz, tam to bylo fajn, já je jinak taky nevyhledávám, ale fakt je měl pán krásný....

Offline Sweet Potato
Avatar
34834 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:14

Karja U mne to jsou vzpomínky

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:18

Karja afrikany odpuzuji komary.....si je dam uplne vsude az se nastehuju do Recka.

Potrefenáhusa pekny je mas.:-)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:29

Zarinya už nemám :-( já právě původně přemejšlela, že je schovám, ony se snadno množí, ale pak jsem si říkala, huš, pán je měl takový krásný, koupíme je zase tam...a vono houby a v zahradnictví měli sazenici asi za 15 korun (nevědět, že by byly bejvaly hezčí za 4,- ....) takže jsme letos neměli žádný 

jinak kdo jste ze středních Čech, znáte trhy v Ředhošti? Tam jsme je koupili a já na to koukala jak puk, maj tam všechno, kachňata, odstupňovaný po tejdnu, husy, slepice, kozy...kytky, ovoce, zeleninu, blešák, pivo, limo, párky....

Offline RoSa
Avatar
8222 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 19:21

Potrefenáhusa škoda, že sis nenechala semínka... mamka mi vždycky dá semínka, já je pohážu kolem růží, a ony tak nějak samy vyrostou... slibuju si od toho taky míň hmyzu (mšice např.)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 22:28

Potrefenáhusa mně se afrikány množí samy od sebe, furt je vyhazuju ale vypadaný semínka rostou jak o život:-) a voní mi

Offline elinka
Avatar
příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 22:30
Reakce na Potrefenáhusa:

Edge Já jsem zakoupila jiriny v zahradnictví na jaře, ale krásný, všechny možný, skoro za tisícovku....a nevyrostla mi jedna jedina 

​Predpokladám, že vyrástli, ale nestihli sa ukázať, pretože ich milujú plžáci - bezdomovci, tak to stíhajú v noci všetko požrať. Podobný problém mávam aj ja, keď nenasypem okolo georgíň Ferramol, nič potom nenarastie.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 22:37

elinka já jiřiny sázím asi pozdě nebo nevím.. ale sotva začnou pořádně kvést už zmrznou:-( letos už na ně asi kašlu

Offline elinka
Avatar
příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 22:43

elinka já jiřiny sázím asi pozdě nebo nevím.. ale sotva začnou pořádně kvést už zmrznou:-( letos už na ně asi kašlu

​to by bola škoda,vykašlať sa na ne, obzvlášť po tak relatívne chladnom roku - s veľkými výkyvmi počasia - máj bol neskutočne studený, jún nadpriemerne teplý a potom leto relatívne chladné, aj pestovatelia rajčín na juhu Slovenska sa sťažovali na neskoré dozrievanie paradajok tento rok

Offline elinka
Avatar
příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 22:54
Reakce na Victoria:

Farma Louky květ začala dnes prodávat jiřiny, pokud by měl někdo zájem. Mají krásný výběr, málokdo nabízí takový. 

https://www.loukykvet.cz/obchod/hlizy-a-cibuloviny/jiriny

​Doplním ďalšieho predajcu georgíň, tiež pekný výber, bola som spokojná s doručenými priesadami - a skutočne to funguje, z malej priesady počas vegetácie vyrastú pekné hľúzy na prezimovanie a ešte aj stihnú pekne zakvitnúť.

https://www.dahliabrzak.cz/?co=info&i=nabizime

Online continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 23:39
Reakce na Potrefenáhusa:

Karja No prave, člověk je natesenej. Mozna to koupit na ty výstavě (nebo přímo od konkrétního pěstitele) je lepší než tyhle echt komerční holandsky nebo jaky? Ale byly fakt strasne krásný...

meciky jsem měla první rok, ty mám vyhrabany ve sklepe, ale moc mi nekvetly...

​nekde jsem cetla, ze holandani maji obrovske problemy s kvalitou cibulek tulipanu, ze asi 80% procent vubec nevyjde. Ze pestitele hresi na to, ze to tam turista koupi jenom jednou. Chteli to prave nejak resit...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 00:08

continuity Jo, to jsem četla taky 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 19:43

Potrefenáhusa A ty jiřiny ti nevyrostly proč? Dívala ses na hlízy? Sousedka je pěstuje taky, ale letos jí půlku sežral asi nějaký hryzec, samozřejmě že ty nejhezčí.

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 21:18

Měsíček je nezmar. Teď, když ta zahrada začíná být taková smutná, září nejvíc.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 21:19

Pinot Noir Mne zmrznul hned v ty 1.vlne

crazydaisy no to nevim, proč nevyrostly

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 21:28

Potrefenáhusa Tento je na jižní straně, v závětří a u domu. Určitě je to nejteplejší místo na zahradě.

Online barbucha blogger
Avatar
30593 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 21:33
Reakce na RoSa:

já jsem ho vždycky zakopávala na zahradě do země, bez květináče, až mi jednu zimu zmrznul i tak... teď mám zase jeden v květináči a špekuluju, co s nim na zimu... možná zase do země a přikrejt chvojim? v květináči určitě zmrzne, v zemi je větší šance na přežití...

​Mám jeden už dlouho ve větším květináči, na zimu jsem ho dávala do ložnice na vokno, ale moc mu to neprospívalo... teď jak eště nemrzne tak je furt na balkóně a asi ho tam nechám! Dám ho do větší kameninový nádoby eště a vyplním to novinama, takhle mi přežily i levandule vždycky.

Mám pořád venku i olivu... taky mam sto chutí s ní naložit stejně Tyhlety velký květináče mi doma zavazej... a tyhle rostliny musej bejt přece zvyklý i na mráz, dyk rostou docela vysoko někde, kde určitě vobčas i mrzne!

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 22:06

Potrefenáhusa to chtělo zrevidovat ty hlízy. Možná je taky něco sežralo nebo mohly shnít nebo naopak uschnout. Já taky jednou nakoupila spoustu cibulek krásných tulipánů a k tomu ty výsevní košíčky. Nevyrostl snad žádný. Když jsem košíčky vykopala, tak byly většinou prázdný nebo sem tam nahnilá, plesnivá cibulka.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 08:37
Reakce na Edge:

Victoria jiřiny jsou moc krásný, ale odrazuje mě to, že se na podzim musej vyhrabavat hlizy a davat někam do sklepa

​No, není to úplně bez úsilí... ale myslím, že za to stojí, protože to množství barev je neskutečný. Já je tedy pěstuji pouze k řezu a jdou kombinovat skoro se vším, tak mám odhodlání to podstupovat. Kdysi mi kompletně shnily, to mě na několik let odradilo. pak jsem to zkusila znova, jiřiny přežily, tak mě to povzbudilo. No a jak jsou docela populární a lze je objednávat i ze zahraničí, tak moje sběratelská vášeň sílí:-)