Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 12:32

Peosim vas, mam ve skleniku moc peknej rozmaryn v kvetinaci, jak ho mam nechat prezimovat aby prezil? Tj umisteni a zalivka? Nejradsi bych ho dala ven, on pry venku prezimovava, ale nevim, zda I v kvetinaci, zda tam nezmrzne...

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 13:11

Karja tak to si počkám na odpověď!

já jsem ho vždycky zakopávala na zahradě do země, bez květináče, až mi jednu zimu zmrznul i tak... teď mám zase jeden v květináči a špekuluju, co s nim na zimu... možná zase do země a přikrejt chvojim? v květináči určitě zmrzne, v zemi je větší šance na přežití...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 13:12

Karja pry jsou ruzne druhy toho rozmarynu, mne asi trikrat zmrznul a ten co mam ted uz prezil par zim-ale je v zemi a hodne ho prikryvam chvojim.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 13:15

Karja Já se tu docetla, ze jsou různý druhy, i mrazuvzdorny, ale ze bezne zmrzne. Já mám obycejnej z alberta, takovej ten k rychlý spotřebě, kterej jsem zakopala do záhonu loni po Velikonocích a nic jsem neprikrejvala, nezmrznul a je krasnej 

v květináči teda zmrzne určitě 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 13:36

Karja ja mam ten, co nepřezimuje a na zimu ho dávám v květináči na světlý a chladnější místo do bytu... přes léto je v hline na zahrádce 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 13:43

Potrefenáhusa tak to zkusím koupit nějakej obyc. rozmaryn v supermarketu a budu doufat, že to přežije ... za pokus to stojí 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 13:48

Victoria jiřiny jsou moc krásný, ale odrazuje mě to, že se na podzim musej vyhrabavat hlizy a davat někam do sklepa

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 13:50

Edge Já jsem zakoupila jiriny v zahradnictví na jaře, ale krásný, všechny možný, skoro za tisícovku....a nevyrostla mi jedna jedina 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 13:53
Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 13:54

Edge Jj, přesně, navíc ty hlízy vždycky vyrostly do obludných rozměrů. Hrozná otrava, měla jsem je pár let, ale postupně jsem se na to vykašlala.

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 14:01

Estara babička je taky měla, byly moc nádherný, ale já mám radši kytky, ktery nejsou tak náročný na prezimovani... jedinej rozmaryn jsem ochotná dávat do toho květináče, ale to je bylinka, kterou po celej rok využiju i v kuchyni

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 14:02

Edge Některý sem si i vyfotila, fakt krásný!

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 14:04

Edge Ja mam sklep s oknem, normalni takova polosvetla mistnost 12C tipuju, I by z toho skleniku ted nemel takovej sok....ale mam ho v tom sklepe obcas zalejt a jak asi?

Potrefenáhusa Nekecej, mati vzdycky kupuje na zemezivitelce a byla vzdycky spokojena, to je dost penez, to by me fakt mrzelo. Ale treba vyrostou ten dalsi rok? No asi tezko ze?

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 14:06

Potrefenáhusa No hlavne se clovek na to tesi ze jo! Mama taky vzdycky natesena, ze ji vyroste nova barva jakou nema,to by ji fakt nastvalo. Jeste takhle kupuje ruzny gladioly, ale ty se ji nejak zahadne prepylovaj vsechny na svetle ruzovo:-D. Bud se to zmeni nebo ji ty barevnejsi cibulky zarvou a ona si toho nevsimne, jeste na to neprisla:-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 14:09

Karja No prave, člověk je natesenej. Mozna to koupit na ty výstavě (nebo přímo od konkrétního pěstitele) je lepší než tyhle echt komerční holandsky nebo jaky? Ale byly fakt strasne krásný...

meciky jsem měla první rok, ty mám vyhrabany ve sklepe, ale moc mi nekvetly...

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 14:20

Potrefenáhusa No ja uz s ni tam dlouho nejezdim, ale co si pamatuju, tak to tam bylo vesmes samej dedek, co do toho sel srdickem proste a jako vedome by asi nic za cim by si nestal neprodaval. Jeden ,,paprikar,,  nam napsal svoje cislo na papirek k nakupu ,,holky, kdybyste si nevedely rady, tak mi kdykoliv zavolejte,,. Mama uz toho tolik nepestuje ted. Gladioly pestuje hodne strejda a ten je ma uplne nejkrasnejsi, obrovske bohate, dava je do kostelu na nejake vyznamnejsi udalosti, a rekla bych, ze hodne dba na zalivku,kdyz je sussi leto. Vesmes ty cibule jsou uz letity nebo jakoze omlazeny pochazejici taky z tech ruznych vystav.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 14:38

Karja No my takhle koupili loni úplně fantasticky afrikany od jednoho dedy na trzích, měl rozkládací stolecek a sazenice asi za 4,- .....letos jsme ho vyhlíželi marne 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 17:36

Karjajj, určitě ho zalejvej, ale jak často, to ti neporadím...  já mám tendence kytky prelejvat, tak mu radši dávám vodu jen do misky a zatím je ok

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 17:45

Edge Ok, no asi zaleju, kdyz si vzpomenu obcas, misku mu najdu....to byla jedina bylinka, co mi pekne drzela od jara, nic ji nenapadlo a tak;-)

Potrefenáhusa Tak snad se mu jen nechtelo a za rok bude zas! Jako takovyhle prodejci jsou nejlepsi no. Afrikany mi teda desne smrdej, ale treba jsou uz nejaky nesmradlavy verze;-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34836 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 17:51

Karja Afrikány náhodou smrděj krásně!