Filmy, které stojí za zhlédnutí...

09. srpna 2014 15:08
Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 08. srpna 2023 14:19

Oppenheimera jsem viděla v kině už dvakrát a musím říct, že pro mě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Já úplně miluju výraz Cilliana Murpyhho...jen stojí, nemluví, pozoruje okolní postavy, jak se baví, něco řeší a vy víte, že v hlavě už je o 5 kroků dál....to samé předváděl už v Peeky Blinders. A Robert Downey Jr. - ten musí dostat Oscara. 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 08. srpna 2023 14:49
Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 09:08

Asi půjdu proti proudu, ale za mě Barbie tak na dvě hvězdičky. Jako je to hezky růžový, hezky protipatriarchální, hlasitý, spousta odkazů, spousta práce za tím, Gosling výbornej a všechno, občas to vyloudilo úsměv, ale jinak jsem čekala, kdy už bude konec. Do statistiky v kině Oko nebyly žádný děti ani nikdo v růžovým.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 10:25

Mermaid Vidíš, přitom je popkorn v kině zakázaný, jak vím od neteře, která tam pracuje. :-) 

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 11:01

Garfie A dodržujou to někde v praxi? Já bych chtěla vidět, jak personál vysvětluje rodince, která si zrovna koupila popcorn hned vedle pokladen s lístkama, že si ho nesmí vzít do sálu. To by byl hodně veselej dialog.

(Mě chroupání popcornu ruší taky. Je to jeden z důvodů, proč do kina moc nechodím.)

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 11:24

coralline Myslím že ne. Neteř říkala, že u vchodu musí upozorňovat, ale asi to moc nedělají, však by se jim lidi vysmáli, přesně jak říkáš. Jenomže kina mají největší zisk z popkornu, bez něj se neuživí. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 12:50

Lenka22 me Barbie taky neuhranula. MR je nadherna, emancipace Kena me pobavila, stejne jako par vtipku, ale prislo mi to vlastne docela nudny, jeden dlooouhej klip. Mozna jsem jen mela velky ocekavani, jak o tom furt vsichni mluvej, tak jsem asi cekala vic.

A je to spis do priznani, ale mam hroznou chut jit na Mission Impossible!

Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 13:15

Gatita jo, je to tak, já asi navíc nejsem cílová skupina, a ta přemíra růžový, úsměvů a mávání, i když to bylo součástí záměru, mi vyvolává krajně nelibý pocity.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 13:32

Gatita Na MI jsem byla. Já tu sérii mám ráda. Akorát jsme měli docela blbý nápad a šli na to do sálu 4D.  Vyhovoval nám ten čas, říkali jsme si, že to zkusíme. Ještě jsme na takto promítaném filmu nebyli. To byl ale blbej nápad! Když to bylo napínavé, začala se mnou třást sedačka, podle mě ještě mimo rytmus toho, co se dělo na plátně. A já teda na při větších vibracích klouzala dolů ze sedačky Zadek mi začal zcela nepochopitelně vrnět i při zazvonění telefonu na plátně. Vrchol byla ta "vůně", která se linula z větráku, když jako foukalo. To byla předpokládám nějaká dezinfekce a ne úmysl. Děsný zážitek. Film asi dobrý, ale musím se na něj kouknout znovu

Gatita Lenka22 Barbie jsem nestihla v té první vlně a teď už na ni nepůjdu, protože toho mám nějak dost. Leze na mě ode všad. A vadí mi ta vlna, která se s tím v souvislosti rozjela. Všude růžová , ženský to fak kupují a nosí, a je to snad i na toaleťáku. Jak jsem pochopila, má být idea nějak o tom vymanit se z rolí a předsudků a vyvolalo to modní stádní vlnu. Tak se mi to nechce tuplem.

Za to Oppenhemer! To byl úžasný film. A jsem ráda, že jsem si o něm něco předtím načetla, protože moje znalosti fyzicky jsou fakt mimo, takže z těch vědů jsem neznala ani jednoho. Jsem se mohla víc soustředit na film a netápala jsem. A konec mě rozsekal

Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 18:10

Gatita Jo a ještě mi Margot Robbie nepříjemně připomínala Lucii Borhyovou :-) ...se divím, že to ještě nikdo nezmiňoval... :-)

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 18:42

Lenka22 Ano!! Já nemohla přijít na to, KOHO mi tak připomíná. Díky :).

Barbie za mě film do letního kina - neurazi, nenadchne, vyšumí...

Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 20:02

eM tak tak, s letním kinem jde Barbie dohromady dobře.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 10. srpna 2023 20:32

notna Hele no..., já nosím růžovou dlouhodobě, fakt tvoří značnou část mého šatníku,  v různých odstínech (i kolegyně a kolegové nosili ještě před Barbie filmem) a jestli pro někoho začala být zajímavá až kvůli tomu filmu, tak jsou to pro mě jen ovce...ono to zase pomine

Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 16:25

Včera jsem dokoukala se značným zpožděním Mare z Easttownu, za mě výborný. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 04. zaří 2023 17:33

Lenka22 To byl skvely serial! Snad jen ze mi to prislo trochu jako ceska Pustina, jen min bezutesne.

Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 19:31

Jos Tak Pustinu mi to nepřipomínalo, jen když to zmiňuješ, tak jo, má to nějaký styčný body. Zato mě to hodně připomínalo už teda celkem dávno viděné Happy Valley. Šla jsem se dokonce podívat, jestli ta Mare je vlastně anglická nebo jak...to Štastné údolí je minisérie BBC myslím a je to taky výborný. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 18. zaří 2023 07:48

Byly jsme s barbucha v kině na dokumentu Vermeer - Největší výstava a líbilo se nám to. Je to z té jarní, beznadějně vyprodané, výstavy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 10:36

999 

Mě to hodně potěšilo. Nejen že jsem viděla, co jsem ještě neviděla ale i ty notoricky známý obrazy si prohlídnout na plátně fakt stojí za to.

Značně mi to zlepšilo náladu, což se o zmíněnejch seriálech Happy Valley nebo Mare z Easttownu ( Lenka22 ) říct nedá, ty mi připadaly jak bída a zmar a přehlídka bezútěšnejch životů. 

Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 20. zaří 2023 19:19

barbucha No po duši nehladí, to je pravda, ale jinak mají všechno ostatní na top úrovni - skvěle napsané, skvěle obsazené i zahrané, člověk nahlédne do jiné sociální bubliny, jako třeba i u té české Pustiny, o které já nic moc normálně nevím. Já to teda oblibuju, ale chápu, že je to depresivní. Mě ta Pustina taky deptala, že něco takovýho u nás lidí žijou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. zaří 2023 09:27

Lenka22 

Jo, depresivní strašně. Já na takový věci nechci koukat, Pustinu jsem nesledovala vůbec.