Filmy, které stojí za zhlédnutí...

09. srpna 2014 15:08
Offline RoSa
Avatar
8252 příspěvků moje polička 22. července 2023 22:13

barbucha se musim podívat, jak to stíhám od zubaře... a taky na tu Preslovku musim, to pak budu mít velkou tašku!!!!

edit: to se domluvíme mimo diskusi tady

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. července 2023 22:19

RoSa 

OK brouku.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 22. července 2023 23:02

Nakonec jsme byli na Oppenheimerovi a jsem lehce zklamaná. Film bych určitě zkrátila, další připomínky už jsou dost subjektivní. Nejsem úplně fanoušek Ciliana (vadí mi jeho oči) a popravdě mě nenadchla ani postava samotného Oppenheimera. Konec byl perfektní, ale nemuselo trvat tak dlouho než k běmu film došel. Jo a jako obvykle byl zvuk v sále příšerně nahlas a paní vedle mě si zula boty.

PS: Přísahám, že jsem Ciliana neopisovala od barbucha 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. července 2023 23:14
Online SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 23. července 2023 00:16

barbucha Ve tři? To mám ještě hlubokou pracovní dobu.. v kolik proboha vstáváš?

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 23. července 2023 10:40

Oppenheimera jsem videla včera a ač C. Murphyho taky  nemusím, tady super.  Pro tu roli se myslím perfektně hodil. Celkově mě film nadchnul. 

brrr co se týče zvuku párkrát jsem nadskocila leknutim, ale řekla bych, ze to tak nějak umocnovalo děj. 

Jo a slečna vedle mě si celý tři hodiny prohrabavala vlasy v culiku, fakt jela jak fretka. Poměrně mě to vytacelo

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 23. července 2023 11:11

Raduza Já si taky myslím, že se tam hodil, akorát já se přes to nedokážu přenést.

Mi se s odstupem (když už nemusím sedět na té sedačce v kině), líbil ten konec, hlavně ta pointa s Einsteinem, ale stejně jsem přesvědčena, že to mohlo být o kratší. A s velkou hlasitostí mám v multikinech problém furt, jen tady to bylo "ohuleno" ještě víc.

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 23. července 2023 11:41

brrr ano, závěrečná scéna byla výborná.  A ta s pokusnym odpalenim bomby taky, pri ní jsem byla regulerne nervózní jak pes.  I když člověk ví jak to dopadlo.  A chvílemi mi z toho všeho bylo dost uzko.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 23. července 2023 12:30
Reakce na continuity:

Velmi bych doporučovala Americké bohy, ale chybí tomu poslední série, což je velká škoda, protože si to mělo takovou konstatni dobrou úroveň a ještě se to vcelku drželo předlohy. 

Docela by mě zajímalo jak měli tvůrci rozmyšlené některé linky a postavy, které byly knize jinak/méně. 

​Poslední série nebude?

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 23. července 2023 12:45

corallineprý uz rozprodali kulisy. Podle mě je to ztracené. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 24. července 2023 10:14
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 24. července 2023 12:50

SunEclipse 

My v létě končíme kapku dřív

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 24. července 2023 20:32

Oppenheimer teda na jedničku. Klidně si o něm něco přečtěte, je to tak komplikované, že to ničemu nevadí.  

Hlavně doufám, že vyjde kniha v češtině. 

Cilliana nemusím, ale dost si tímhle u mě napravil reputaci. Casting byl jeden z highlightů, včetně historické věrnosti a kostýmů. 

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 24. července 2023 21:04

continuity Mě nejvíc potěšilo obsazení Trumana. Ale máš pravdu kolik profláklých jmen, tam mělo v zásadě jen pár vět.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 24. července 2023 21:37

brrr mne jediné,co mrzí, že nevěnovali trochu víc prostoru začátkům kvantové fyziky v americe a vůbec studiím. Jasné, ono to mělo být politické a morální drama, ale tohle je hrozně zajímavá část a rozhodně to nebylo lustnutim prstů jak ve filmu a nebylo to pro něj přímočaré. 

Offline dupali
Avatar
376 příspěvků moje polička 24. července 2023 22:15

continuity já byla dnes a také jsem nadšená. Přesně jak říkáš, komplikované, strašně jsem se musela pořád soustředit, že těch 180 min uteklo ani jsem nevěděla jak. Obsazení skvělé, věrohodné. A jak tu někdo psal, klidně bych to viděla podruhé, protože jsem určitě nechytila vše. Hudba i ty záběry vesmíru, intenzita, byly tak úžasné, že člověk úplně cítil ten jeho vnitřní boj.

Online notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 24. července 2023 23:30

brrr continuity dupali Na denikuN je zajímavý článek, ale  bohužel mám předplatné bez odemykání článků.

Já si právě musela něco načíst, než půjdu do kina, protože fyzika atd. je pro mě španělská vesnice, tak abych věděla, očem je vůbec řeč.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 24. července 2023 23:54

notna tak zrovna fyzika tam hraje mnohem mensi roli než by se zdálo a možná i bylo záhodno. Prakticky žádnou.

Trochu tam v začátcích řeší kvantovou fyziku, ale na té úrovni se to dávno učí v rámci základního vzdělávání a Schrodingerova kocka, která tu kvantovou neurčitost vystihuje, už docela zlidověla. 

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 25. července 2023 00:57

Jinak je asi důležité, že Oppenheimer byl bezesporu geniální, ale dosť univerzálne, ve filmu je to jen naznačené, ale snadno se učil jazyky, studoval filozofy a tak. Ve své době rozhodně nebyl nejvýznamnějším fyzikem, má dve práce, ale na projektu samotném bylo několik (myslím minimálně šest lidí), co za fyziku získali Nobelovu cenu. Kdyby se tam neuvrtal, možná se proslavil jinak, těžko říct, ale vlastne tam kariéru fyzika dost zazdil. 

Ale byl veledulezity kvůli tomu, že dokázal ty vědce přesvědčit a zorganizovat, v čemž ty vojáci systematicky selhávali. Moc hezky je to ukázané v televizním filmu Day one. Ten je vyprávěný spíš z pohledu Leo Szilarda. 

Online Gatita
Avatar
7176 příspěvků moje polička 28. července 2023 18:22

continuity a serial Boj o tezkou vodu znas? Zas z jineho uhlu.

Jinak Oppenheimer se mi libil moc, az na delku nemam vyhrady. Vzdyt to je fyzicky utrpeni, sedet 180 minut plus uvodni reklamy v kine