Filmy, které stojí za zhlédnutí...

09. srpna 2014 15:08
Offline barbucha blogger
Avatar
30644 příspěvků moje polička 27. zaří 2023 22:18

Tak jsem také utrpěla Oppenheimera. Omlouvám se všem, kterým se to líbilo... ale nebýt toho, že v kině byla tma a já se bála že se přerazím, byla bych zmizela už minimálně v půlce. No přeháním - stále jsem čekala kdy nastane ta pecka

A nedočkala jsem se. Murphy není můj favorit, nikdy nebyl, a tady mě rovněž nijak neoslovil: setrvalé poulení těch vodových očí ještě nepokládám za ohromující herecký výkon... Nolan taky nepotěšil (na rozdíl od jiných kousků) - chápu že ukázky bortící se hvězdy nebo galaxie s ohromujícím zvukovým doprovodem velmi vhodně udrží diváka při vědomí, ale mně se to zdálo jako hodně laciná vsuvka. Jako mluvíme/myslíme na hvězdu, tak ať (patrně retardovaný) divák vidí?

A scénárista je zřejmě grafoman, přičemž střihač, kterej měl možnost to celý zkrátit na snesitelnou dobu (aniž by dílo utrpělo závažnou škodu), u toho patrně asi taky usnul... scénárista navíc napsal dialogy, který se nedaly vydržet, typicky rozmluvy hrdiny s jeho ženskými protějšky, takovy bezobsažný žvásty a klišé jsem už dlouho nezažila. To nebyly dialogy, každej z tý dvojice mohl rovnou ty slova hučet z okna, a sám... O "záznamech" z těch (diváka) ubíjejících jednání ani nemluvě.

Celkový vyznění? Moc pěkná agitka, za kterou by se starý dobrý nastavování zrcadel nemuselo stydět. Konec nepřekvapil, váleční štváči po zásluze potrestáni. Nějaká novinka, nová informace, novej pohled na věc? Nikde. O padesátejch letech v prohnilý Americe už natočili filmů dost, tenhle je jen do počtu.

Zlatej Dunkirk!! 

Offline Pinot Noir
Avatar
24538 příspěvků moje polička 27. zaří 2023 22:51

A já zrovna dokoukala Barbie a podle toho hypu kolem jsem čekala něco převratného, a ona je to zatím jenom taková blbina. 

Offline Lenka22
Avatar
1639 příspěvků moje polička 27. zaří 2023 22:52

viděla jsemJak se dožít stovky 1. díl, dokument. První díl se týká Okinawy - Garfie -, zdálo se mi to dost zajímavý. Další díl bude ze Sardinie. Doporučuju mrknout, kdo máte Netflix. 

Offline Garfie
Avatar
23985 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 00:25

Lenka22 Netflix nemám, ale myslím, že jsem to někde viděla, nebo něco podobného. Bylo to moc zajímavý a dost jsem si z toho odnesla. Hlavně mi utkvěla ta důležitost rodiny, takové to dožívání stařečků v komunitě, to se mi vždycky moc líbí na Itálii. Fakt je, že v Japonsku staří žijí hodně aktivně, často dělají různé dobovolníky u škol a podobně, mají koníčky, na horách je plno starších lidí. A zrovna včera jsem málem způsobila infarkt asi tak stoleté stařence, protože jsem se shodou okolností zastavila u jejích dveří zrovna když se vracela z procházky. :-) 

Offline Řvousenka
Avatar
729 příspěvků moje polička 06. října 2023 09:02

Úsvit

Offline 711990
Avatar
17160 příspěvků moje polička 06. října 2023 09:21

Řvousenka libilo ss ti to, jo?

Offline Řvousenka
Avatar
729 příspěvků moje polička 06. října 2023 12:59

711990 Moc. Už dlouho jsem tak dobrý film, jak žánrem, tak zpracováním, neviděla. Vlastně ani nevím, jaký je to žánr... Hodně to stojí na hlavní hrdince ( Eliška Křenková, skvělá ). Téma je uchopeno tak, že kdybych byla třeba Jochová, tak se asi hluboce zamyslím nad tím, jestli jsou moje ultrakozervativní názory namístě. 

Offline 711990
Avatar
17160 příspěvků moje polička 06. října 2023 13:31

Řvousenka Ja jsem to videla ve Varech a doted kdyz si na ten film vzpomenu, tak se mi jezej chlupy. Ale nechci to nikomu spoilovat ani kazit, jen jsem prekvapena ze se to nekomu libilo:D a ty digitalni efekty ti prisly ok? 

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 06. října 2023 14:09

mně se líbil Bod obnovy

a na Úsvit se chystáme

Offline Aranel
Avatar
4525 příspěvků moje polička 06. října 2023 16:31

Řvousenka Mně se to taky líbilo velice.

Offline Řvousenka
Avatar
729 příspěvků moje polička 06. října 2023 16:39

711990 Myslíš tu edukativní vsuvku? To mě nerušilo, naopak mi to přišlo docela dobrý na rozbití té trochu skličující atmosféry.

Offline 711990
Avatar
17160 příspěvků moje polička 06. října 2023 16:41

Řvousenka nn, myslim to mesto postaveny z papirovejch krabic, to naklicovany pozadi hor a tak. Prislo mi, ze to z toho hodne trci...ta edukativni vsuvka paradoxne byla ok.

Offline Řvousenka
Avatar
729 příspěvků moje polička 06. října 2023 16:54

711990 To máš pravdu, ten papundekl mě taky trochu zarazil, i ty neskutečné barvy, ale v kontextu celýho filmu mi to pak vlastně nevadilo.

Offline 711990
Avatar
17160 příspěvků moje polička 06. října 2023 17:01

Řvousenka me to prave strasne rusilo, ale videla jsem to ve velkym sale termalu, coz je obri platno, tak jsem si rikala jestli to na normalnim mensim platne neni nejaky normalnejsi, lepsi:)

Offline Řvousenka
Avatar
729 příspěvků moje polička 06. října 2023 17:04

711990Nemám srovnání :)Viděla jsem to v maloměstským ( byť krásným ) malým kině :D

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 06. října 2023 17:21

Magráta Bod obnovy se mi líbil taky

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 06. října 2023 18:44

Já jsem si naplánoval triádu českých filmů v kině. Němá tajemství a Bod obnovy už jsem viděla a oba filmy mohu doporučit. A na Úsvit se chystám. Jsem ráda, že Češi natočili něco, co se vymyká z trendu vztahových komedií. 

Offline Aranel
Avatar
4525 příspěvků moje polička 08. října 2023 15:06

Řvousenka Barvy mi nevadily a krabice chvílema. Naklíčovaný pozadí mi přišlo vyloženě rušivý jen ve chvíli výšlapu na skálu, jinak se to vždycky včas vrátilo do nádhernýho Baťova památníku nebo tý vily v Lysý nad Labem a taky šlo hodně o téma žejo.

Offline mitford sister
Avatar
1393 příspěvků moje polička 09. října 2023 14:36

Včera jsem se konečně dostala celovečernímu dokumentu Zkouška umění. Moc se mi to líbilo

Offline dzizisketa
Avatar
7481 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 09:28

Nechcete se mnou jít někdo příští víkend na Chlapce a volavku? V Praze.