Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 17:44

razorblade Garfie Oh, Pobaltí i Finsko závidím. Mládezníci už sever odmítají a přitom byli nakonec v Estonsku spokojeni, z Osla dokonce nadšeni.

Online tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 19:45

Prosím pěkně dá se Madeira odchodit v teniskách nebo si mám raději koupit víc turistickou obuv?

Offline continuity
Avatar
33687 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 19:56

tinazávisí na ročním období, bývá tam dost vody a na chodnících může být bahno. My jsme měli vyšší kožené keeny.

Offline stes
Avatar
7356 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 19:59

tina to fakt záleží na jedinci. Já ji prochodila v kozenejch adidaskach před 10ti lety. 

Offline continuity
Avatar
33687 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 20:05

tina jo, ještě docela stála voda v některých tunelech. Projít to šlo, ale třeba louže deset metrů dlouhá, různě hluboká. No já jsem za vyšší nepromokavé boty byla ráda. Ale byli jsme tam na jaře. 

Co se týče podrážky je to jedno, ty terény tam náročné nejsou. 

Online tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 20:15

continuity stes dík, jedeme v létě, tak nevím no.. S nějakýma přeháňkama počítám.

Offline Kokoska
Avatar
28310 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 20:28

tina ja byla na Madeire v lete a v nekterych mistech bylo stejne bahno, hlavne v tunelech. Mela jsem myslim nejake lehci merrelky, vrchem to rozhodne neteklo, ale obcas klouzalo.

Offline Lenka22
Avatar
1630 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 21:43

notna my jsme je kupovali na místě :-) Ale bylo to tak v roce 2016...takže to už asi nejde, jako všude. Ale nevím, jestli je tam tam velkej provoz. On ten trajekt sloužil hlavně pro Finy, který si jezdili kupovat alkohol.

Online tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 05:56

Kokoskadík, tak já si něco pořídím;)

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 12:19

razorblade 

Proč zrovna Kuopio? Co tam? Bílý noci budou asi všude v těchhle končinách 

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 12:34

barbucha nikdy jsem tam nebyla. Jsou tam znamy skokansky mustky, televizni vez s vyhledem na jezerni krajinu. To mesto je de facto vstupni branou do te jezerni casti. Planovala jsem to podle toho, co bude vlakem nejak rozumne dostupny z helsinek (asi 4 hodiny), jinak bych samozrejme jela jeste vys, kde bude uz rovnou pulnocni slunce...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 12:46

razorblade 

Jo, takový Rovaniemi by se asi vyplatilo. Ono tam asi něco poletí, ale otázka je za kolik, a ty už přestupuješ v tý Rize...

Jedeš v létě? To bude chtít asi litry repelentu k těm jezerům

Offline Sweet Potato
Avatar
34832 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 13:01

tina Nosím nízké hadrové trekovky - takže vlastně tenisky. Ale vezla jsem si nepromokavé ponožky. Nebyly potřeba, nepršelo vůbec a louže v tunelech na levadach byly malé a mělké.

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 14:26

barbucha jj do rovaniemi se lita, ale to treba pristi rok. Ted letim do hki, hlavme proto, ze airbaltic melo akci na superlevmy letenkyrepelent mam v planu koupit nejakej mistni, kterej tamni komary zvladne. Ale co jsem cetla, tak komari masakr bejva spis fakt az v laponsku. Tady to ocekavam takovy... moderate

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 14:38

razorblade 

Moderate... jako že tě neohlodaj až na kost?

V každým případě si to užij, a těšíme se na zpravodajství z bílejch nocí!

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 15:16

barbucha neboj, bude!

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 15:25

A jeste nez bude zpravodajstvi z bilych noci, tak tady par fotek z Caminito del Rey. Kdyz o tom ctete clanky, tak vidite samy sioeny titulky "stezka smrti opet otevira", ale po te rekonstrukci to byla moc prijemna prochazka. Skupina za nami byla 70+ dokonce. A zvladla jsem to i ja se silnejma zavratema, vsude bylo po skale ocelivy lano, kteryho jsem se celou dobu drzela, aby se mi nemotala hlava...

sehnat vstupenku dva mesice dopredu bylo nemozny. Nakonec pomohl hostel, kde jsme byly ubytovane, meli tam uvedeni, ze to umi. Sehnali nam tedy ne samostatnou, ale s pruvodcem. Nakonec jsme byly rady, ze jsme sly s "nasim" Fernandem, pac to bylo i zajimavy a ukazal nam spoustu veci, kterych bychom si samy nevsimly (treba ze to, co nam krouzi nad hlavou, nejsou orli, ale supi:)))




Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 15:33

A aby zavrati nebylo malo, tak jsme jeste odpoledne vyrazily do mesta Ronda. Nevedely jsme, co od toho cekat... prej tam je nejakej most... no, bylo to wow :))

A i hory, kterymi jsme projizdely cestou k pobrezi, byly krasny.

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 15:46

Alhambrou a Gibraltarem asi neoslnim, ale za me taky velka spokojenost a nadseni! Prechod letiste chcili pote, co tam vzletlo letadlo, ja samozrejme nadsena z prohlidky tunelu z WWII.

Byly jsme na sebe hrdy, kdyz jsme gibraltarskou skalu vylezly nakonec po svych. Kam se na to chvilema hrabou krkonose. A bozi byla jeskyne sv. Michaela, puvodne jsme tam nechtely jit, ale jsem rada, ze jsme sly. Bylo to az takovy dojimavy...

v Granade jsme mely super ubytko u moc milych lidi se snidanovou terasou s vyhledem na Sierru Nevadu.

Online Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 15:46

razorblade U jezer to určitě chce litry repelentu