Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 25. března 2022 11:37

Luna uz je to dost dlouho, co jsem tam byla, ale kdyby ti pomohly zapisky, posilam SZ

hrozne se nam vyplatila karticka "amici degli uffizi", kde sice zaplatis rocni clenstvi, ale muzes do galerie kolikrat chces a s prednostnim vstupem a plati krome uffizi na vsechna mestska muzea. A pedagogicti pracovnici meli dost vsude slevu, tak to taky over.

zalezi na jak dlouho pojedes (tj. kolik se ti toho podari obehnout), taky meli 3denni vstupenku na hlavni florentsky atrakce

centrum je maly, vsude dojdes bez problemu pesky. Bydleli jsme klasicky v nejakym penzionu na kraji historickyho centra

urcite doporucuju vylezt na kopuli domu

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 25. března 2022 11:58

Luna my sme bývali v hoteli Martelli 6 suite a v pohode. Bolo to úplné centrum, rovno oproti katedrále. Výhoda, keď sa človek v noci vracal na hotel, odvšadiaľ blízko.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 25. března 2022 12:01

Luna Jo, do Ufizzi určite rezervovať vopred!

Teraz sú aj rôzne city card a city pass, kde je veľa rôznych múzeí, treba si ich kuknúť a rozhodnúť sa podľa toho o ktoré múzeá máte najväčší záujem.

Edit: A nezabudnúť na Santa Maria Novella

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 25. března 2022 12:09

Luna a ešte odporúčam ísť na streetfood do tržnice

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 25. března 2022 12:13

Moc děkuju za tipy! Už to zpracovávám.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. března 2022 14:22

Luna tipy nemám (kopule byla teda skvělá), ale Toskánsko je boží. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 31. března 2022 00:07

Je Dubrovnik s deťmi blbosť? Totiž máme kredit u Wizzair za zrušené letenky na Sardiniu kvôli kovidu a do júla už ho musíme vyčerpať, inak prepadne. Tak hľadám kam s detmi k moru a trochu mám problém si predstaviť dovolenku bez auta, takže musí byť všetko dostupné na pešo. Stačí nám ísť na týždeň a teda bez presunov, takže požičanie auta asi riešiť nechceme.  Normálne rozmýšľam aj nad hotelom so stravou, čož bolo u mňa vždy no go, ale som za covidu nejak zlenivela a chcem len, aby si decká užili more ale mali sme to aj my blízko do civilizácie. 

Na tú Sardiniu sa mi momentálne nechce, mali sme to v pláne ako trip ale nemám na to teraz kapacitu ani chuť, chcem prísť kľud :)

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 31. března 2022 00:33

Luna nevynechej kostel Santa Croce, místo posledniho odpočinku velikánů. Dále palác Pitti (kromě jiných muzeí je v palaci muzeum módy, kde bylo spousta úžasných kostýmů). Palác je obklopen zahradami Boboli. A když už budeš na této straně města, zajdi na jídlo či skleničku na náměstí piazza di Santo Spirito; je tam plno kaváren, restaurací, skvělá atmosféra, když jsem tam byla, probíhal zrovna trh se starozitnostmi, takže pro mbe ráj. Pro navnadeni na Florencii doporučuji film Pokoj s vyhlídkou.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 31. března 2022 08:01

Mrakoplas my sme Dubrovnik zvažovali vlani. ale nakoniec som sa na to vykašlala preto, že sa mi to zdalo na dva týždne bez auta na jednom mieste dlho. Ale to je skôr môj problém, deti by to dali. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 31. března 2022 09:15

continuity no, dva týždne by som nedala ani ja, my plánujeme len týžden, to vydržím :)

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 31. března 2022 09:17

Mrakoplas tyzden bude v pohodě. Dubrovník je krásny a snad nebude ešte po covide úplne narvany. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2022 10:01

Mrakoplas jestli chceš mít klid, tak bych volila hotel s jídlem.

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 31. března 2022 10:07

Evaeva no jako ale kde a ktorý? Sa mi to nechce hľadať . No, musím si k tomu dnes sadnúť a rozseknut to, nájsť aj blízkosť pláže vhodnej pre deti atď. Bože s nimi je to všetko zložite! Už sa nemôžem ubytovať v hocijakej diere vzdialenej pol hodinu od pláže :)))

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2022 10:10
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 31. března 2022 10:31

continuity my jsme byli v dubrovniku na vikend jako zakonceni cestovni dovolene po cerne hore a stacilo mi to, dyl bych tam asi stravit ani nechtela. ale to teda bylo jeste ve starych casech bez auta :)

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 13:58

Tak som Dubrovnik zavrhla, teraz je v hľadáčiku Kréta ale letenky ešte nemáme, takže to možno zase zmením

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 15:48

Mrakoplas Kréta je teda super, ale bez auta?

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 16:33

continuity to by sme požičali ale aj tak to chceme skôr ako pobytovku než poznavacku, tu si dám radšej niekedy bez detí alebo aspoň keď budú väčšie, takto by z toho bolo len mrzenie na oboch stranách.

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 17:04

Mrakoplas teda nevim, kde na Krete byste byli, ale nektere plaze jsou hodne kamenite, nic pro deti, pozor na to. Asi to tak je vic na severu, pak na jihozápadnim cipu jsou naopak pisciny Elafonisi, to jsou melciny s ruzovym piskem, tam by se deti krasne cachtaly. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 17:08

Kokoska hej, už som čosi študovala. Kam ešte neviem, najprv treba letenky, ubytko budem riešiť potom, chceme v júni, čo som letmo pozrela, tak je tam toho ešte celkom dosť.

Ale čo som čítala, tak juh je dosť veterný a to znamená vlny, to by pre deti moc na kúpanie nebolo. Každú radu a odporúčanie prijímam :)