Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline andulka01
Avatar
10789 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 13:49

Lamicka Sardinii doporučuji 100% autem a na dlouho. Jedna z nejlepších mých dovolených ever!

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 14:00

andulka01 To ráda slyším :) Já si Sardinii představuju podobě jako Korsiku (kombinace hory a moře), ale možná se pletu. Na Korsice jsme byli 12 dní a bylo to málo. Tam bych se taky chtěla hrozně ráda vrátit, ale až budou děti větší. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. února 2022 17:19

Uvažujeme, že bychom v létě zajeli do Kodaně, tak si jdu pro tipy. Budeme sebou mít děti 2 a 4 roky. Zatím máme v plánu centrum, akvárium, dětské muzeum a nějaké obří pískoviště (pláž). Nějaké galerie asi zatím nezvládneme, auto si půjčovat nebudeme, ale nějaký výlet dobře dostupný veřejnou dopravou bychom zvládli.

V jaké lokalitě je dobré se ubytovat? Myslela jsem, že bysme si na dopravu po centru půjčili kola. Je reálné půjčit si kola se sedačkou pro dítě/vozíkem nebo něčím, kde ty děti převezeme? Máte někdo představu o ceně? Nebo je lepší zvolit MHD? Dá se na kolech vyjet i někam mimo město? Jako nejlepší se nám jeví červen. Není to třeba náhodou termín, kdy mají dánové volno? Samé otázkyPředem děkuju za tipy.

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 08. února 2022 19:47

Evaeva musím se trochu zamyslet. Kodaň je určitě super, i pro děti. 

Takové místo, kam se dá dojet MHD jsou pláže za městem,vemte si plavky, je to studené, ale Soca je horší.  https://www.turistika.cz/mista/dansko-kodan-amager-strandpark/detail

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 08. února 2022 19:54

Evaeva nekde mají ty kola s takovými bednami vepředu, myslím si, že v Kodani to bylo. Domácí v tom děti běžné vozili. 

Ale i když si budete půjčovat o ke, zvezte se metrem, je bezpilotní, takze běžte dopředu. Děti si to užijí. 

Kola vám snad vezmou i na přívoz, ale mě se to příšerné plete s Amsterdamem. Musím se optat muze.

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 08. února 2022 20:04

Evaeva ještě pak je pro děti Tivoli, ale to si asi nechtěla slyšet. Ono je to uprostřed města, takže to budeš blbě tajit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. února 2022 20:39

continuity byli jste v tom Tivoli? Já jsem na to samozřejmě narazila, ale nevím, jestli to pro ně má cenu. 

Kola jsem právě myslela třeba ty s bednou, ale nevím, jak jsou dostupné. Předpokládám, že je neseženu na každém rohu. Díky za tip na metro a pláže. 

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 08. února 2022 20:54

Evaeva v Tivoli jsme nebyli, ale my sme tam byli bez dětí.

Ty kola přesně nevím, protože z kola já mám stres i normálně a teda v Kodani mají kola definitivní nadvládu nad vším, i pěšími.

Ale muž říká, že snad půjčit šly.

Jinak ještě jsme si vzpomněli na námořní muzeum, tam je víc různých lodí. Podívej se na to, to by kluky taky mohlo bavit. 

Určitě se svezte tou lodní MHD. Jsou tam dvě linky.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. února 2022 20:55

continuity jo, to je dobrý tip! To by mohlo bavit všechny tři kluky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. února 2022 11:09

continuity prosím tě, ty bys mohla trochu vědět. Je nějaká šance, že se budou přidávat nějaké lety? Koukali jsme se podrobněji na tu Kodaň a pokud tam nechceme být týden (moc nechceme), tak alespoň jeden let bude odlétat okolo osmé ráno. Tak jestli máme čekat, že přibudou nějaké linky nebo ne. Protože ubytování už samozřejmě mizí.

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 12. února 2022 13:55

Evaeva a kdy poletite?

Jo,čtu teď, že v létě.

Muz radí vyčkat na letní letový řád, od 28. dubna. Mělo by toho být určitě víc. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. února 2022 13:59

continuity díky! Necháme to teda zatím otevřené a buď to vyjde nebo ne.

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 12. února 2022 14:10

Evaeva my sme do Kodaně letěli ještě před Covidem úplně na poslední chvíli. Někdy začátkem července. A ubytování jsme sehnali někde v hotelu se snídaní celkem bez problémů. 

Ja to s Euro víkendy dělám tak, že letíme tam, kde nám vyhovují letenky a seženu vhodné ubytování. Vždy se něco najde. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. února 2022 14:18

continuity nám hotel přišel drahý, když budeme mít dvě děti, co potřebují postel. Ale docela dobré nabídky jsou na airbnb, zatím jsem to procházela jen zběžně a hodně je toho už plné. Ale to nevadí, uvidíme, jak to bude vypadat na tom konci dubna. Nebude to naše jediná dovolená a muž o to zas tolik nestojí (narozdíl ode mě, já už se na ten sever nějak naladila). 

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 12. února 2022 14:29

Evaeva variantně můžete zkusit Stockholm. Arlandu určitě bude létat ČSA a je to taky moc fajn město pro děti. Možná ještě lepší než ta Kodaň. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. února 2022 14:30

continuity díky za tip! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 20. února 2022 14:40

Evaeva 

Kousek za Kodaní byste se mohli mrknout i do Helsingoru (za Hamletem - viz Elsinor )... ale zásadně bych nepočítala s tím, že se v červnu vykoupete, co si pamatuju tak ledárna strašná.

Do Stockholmu na Arlandu lítá i Norwegian a většinou vychází líp než CSA. Co ušetříš na letenkách, můžeš s dětma rozfofrovat v Gröna Lund (řekla bych že lepší než Tivoli), vzít je hned vedle do Junibacken (dům-herna dle Astrid Lindgren)... vůbec na tom Djurgardenu je spousta možností pro děti i dospělý.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. února 2022 14:45

barbucha ty jo, super, díky za tipy. Koupat se nepotřebujeme, pobyt na pláži a smočení nohou nám stačí.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. března 2022 15:41

Moc prosím o rady, ještě jsem nikdy nekupovala letenky. Našla jsem lety s Ryanair, ale kupovala bych je zřejmě kiwi. Nevím, zda je rovnou koupit nebo rezervovat, jestli musím rovnou "koupit" i zavazadla a ani nevím, jestli  mám zavazadla kupovat na kiwi nebo na stránkách Ryanair. A ještě jsem teď zahlédla informaci od continuity o letním letovém řádu. To znamená, že bude víc nabídek nebo i levnějších?? Omlouvám se místním zkušeným cestovatelkám, že se ptám jako trotl. Díky moc!

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 19. března 2022 16:50

Mirka letní letový řád platí od cca konce brezna. Letenky už by si měla vidět normálně teď.

My teda tolik nelétáme, ale letenky kupujeme většinou na stránkách aerolinek, o moc levnější ty vyhledávače nejsou a přijde mi to nějak lepší koupit napřímo. Nevím, jak se to teď se stormem a prebookovanim, ale cestovní pojištění na letenky často nelze dokoupit dodatečně. 

S Ryanem nelétám vůbec, takže tam se zavazadly neporadím, ale dej bacha, kamarádka si před Covidem stěžovala, že v cene je už jen pulkabinove zavazadlo - teda max menší taška, pobubni kufr musela doplácet.