Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:05

continuity Děkuji! Ano, taštička na doklady, to jsem taky zjistila.

Offline Garfie
Avatar
24046 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:12

Mirka Koupila bych to asi přes Ryan, i když je to asi úplně jedno. Mimochodem, pokud jsou levné letenky, asi bych se vykašlala na pojištění storna, ten manipulační poplatek je tam dost vysoký a už 2x se nám stalo, že byl vyšší než cena letenek. U Ryanu připlácíš za všechno, včetně sedadel vedle sebe, ale mají stránky v češtině, takže tam se určitě zorientuješ a všechno to uvidíš, můžeš si vybrat různé varianty. V kabině bývá jen malé zavazadlo a na rozměry bývají dost přísní, i když posledně bych prošla i se slonem, ale nedá se na to spoléhat. Občas se vyplatí koupit si třeba "priority", protože to zahrnuje větší zavazadlo a cena bývá levnější, než když si ho kupuješ. Určitě se vyplatí přikoupit ho hned, před odletem nebo nedejbože na letišti bývá dražší. I kdybys kupovala přes Kiwi, mrkni na stránky Ryanu, jak jsou tam ty ceny a varianty. 

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2022 17:20

Mirka Rozhodně koupit letenky přímo u Ryanu, ne u Kiwi (když koupíš u přeprodejce, bývají problémy třeba při stornu letu, přebukování termínu apod.). Zavazadla objednáš k letence, v průběhu rezervace se tě to bude několikrát ptát, jestli si nechceš připlatit zavazadla, výběr sedadel atd. Jinak rezervační systém Ryanair je poměrně jednoduchý, v ČJ a je to srovnatelné třeba s online nákupem jízdenek od Studentu. Jo a doporučuji se nejdřív zaregistrovat před nákupem, je pak jednodušší si kontrolovat všechny náležitosti k letu.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:22

Garfie Díky! Koukala jsem na R. stránky, tam jsem to nějak chápala, ale s tím kiwi už jsem to pak nepobrala, ještě na to kouknu. Sedadla vedle sebe nepotřebuju, přemýšlela jsem, že když poletíme (asi) 3, tak bych ta zavazadla nějak nakombinovala, jakože 20 kg kufr a jedno palubní 10 kg. Prostě do kolika zavazadel bychom se tři zabalily a koupit to k jedné nebo dvěma letenkám. To asi jde ne?

Tohle jsem nepochopila "Občas se vyplatí koupit si třeba "priority", protože to zahrnuje větší zavazadlo a cena bývá levnější, než když si ho kupuješ".

Edit. jo ty myslíš koupit si priority a ne samostatně letenku a zavazadlo, jj, to jsem mám v plánu - díky!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:23

Mermaid díky! Asi ano, koupila bych to u R., tam jsem se v tom i vyznala a rozdíl není velký.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:27

Manžel tedy - viz Stěžovací vlákno - je ochoten jet těch 1700 km autem, že bychom někde přespali. Já to oceňuju, ale přijde mi to strašné, když se tam dá letět, a to on nechce. Ale přidala se k nám starší dcera, tedy bychom měly dámskou jízdu.

Online 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:29

Mirka to zni skvele, udelejte si damskou jizdu! A jsi sikovna, ze ses tim proklikala!

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:30

Mirka jo jasně, můžeš si koupit třeba i jen jeden kufr.

S tou priority je to tak, že některé služby jsou už v balíčku - pokud ti vyhovuje jak je poskládaný, vyplatí se to koupit rovnou pohromadě, než doplácet zvlášť. 

Jinak pokud už doplácet za zavazadlo, zváž právě alespoň jedno velké/ podané, nebudeš se muset otravovat těmi omezeními na tekutiny a gely. Palubní zavazadlo má výhodu, že nemusíš čekat na to, než ho vyloží z letadla, jinak je to celkem otrava se s kufry vláčet po letišti a přes security. 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:32

Mirka víš co, pokud se boji létat, s tím moc neudělá, znám takových lidí několik. Moje ségra létala jenom s Lexaurinem, mám celkem pochopení. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:36

continuity Ano, to jsem si říkala, že by všechna kosmetika šla dolů, to víš,  potřebuju něco parfémů a tak , a to jsem taky pochopila, že s těmi zavazadly na palubu prostě odejdu a nečekám na kufry u pásu. Ala těch pár minut nás už nezabije a do velkého kufru zabalím jednu dceru a sebe. Plánuju přílet na odpoledne , abychom se stihly přesunout do sousedního města vlakem nebo busem na ubytování, které už mám taky v podstatě vybrané. Takže díky moc za potvrzení mých předpokladů

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:36

continuity mrzí mě to, moc, ale asi ne tolik, abych neletěla.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:39

711990 díky, snad se na té dovče nesežereme. Starší je moje kopie a ehm, třecí plochy vyvstávají rychle. S mladší souzníme vždycky.

Online 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 19. března 2022 17:59

Mirka na jak dlouho jedete?

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 19. března 2022 18:11

Mirka tak super, ty ses s tim nemazala. O třecich plochách s dcerou bych mohla vyprávět, ale ve finale spolu vzdycky něco dáme a je to fajn. Tak drzim palce.

Offline Garfie
Avatar
24046 příspěvků moje polička 19. března 2022 18:34

Mirka  Všechno jsi pochopila správně, dovysvětlila continuity.

Jinak dámská jízda je super plán! I když já bych to klidně jela i autem a udělala z toho "cesta je cíl", mám to moc ráda. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2022 21:31

Garfie ale to chce víc než jedno přespání na 1700km. Já bych tak jela na nějaký road trip, ale zatím na to s dětmi nemáme (chuť)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. března 2022 08:16

711990 Asi na týden, ale my dáme v míru tak 30 min. a pak je lépe, když každá zalezeme do vlastní nory. Uvidíme, když tak budeme vědět, že tohle už nikdy. Upřímně, překvapilo mě, že s námi chce jet.

Online 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 20. března 2022 09:02

Mirka :D tak trrba to bude na dovoleny lepsi! drzim palce a uzijte si to:)

Offline Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 20. března 2022 10:51

Mirka Tak musíš si dát asi nějakou poucku neslysim a nemluvím:-D 

Online Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 25. března 2022 10:46

Vím, že existuje vyhledávač, ale... Chtěli bychom s manželem na výlet do Florencie někdy v létě. Nikdy jsem tam nebyla a to fakt nejde, tam prostě musím. Tak bych uvítala někaké tipy na bydlení, letenky a tak...