Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 11:50

MP Meri z naší rodiny teď byli v Praze na pcr testech tři členové, termínů bylo dost a výsledky do 12h resp. 20h, na antigen bylo termínů taky dost, tak možná zkus jiné odběrové místo.

Offline continuity
Avatar
33691 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 11:56

MP Meri A kdo to píše na tiskovkach, Amíci nebo naši?

Já bych naše mzv úplně ignorovala, ti to kolikrát neměli správně ani s ohledem na naše předpisy. 

Jinak na letišti ti test udělají, i antigen, zkus si tam zavolat. Nebo pak v šestce na střeše, ale nevím v kolik letíte. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 12:26

MP Meri Tečka platí jen v rámci EU pokud vím. My každopádně do Japonska potřebujeme certifikát. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 13:11

MP Meri stránky MZV jdou jeden velký chaos, na to nehleď, zásadní je, co tvrdí americká strana. Certifikát bych na cestu určitě vytiskla. A jinak já včera byla na testování na Černém Mostě u CČM, objednávala jsem se dopoledne a měli volné termíny na celý den. Byla jsem tam 16:30, výsledek zatím nemám.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 13:14

continuity Naše MZV. Jako já už jim taky moc nevěřím, což je celkem tristní. 

Garfie Díky (i ostatním). Radši si to teda postahujeme, stačí normálně z úzisu? Myslím teď očkování, k testu mi to předpokládám nějak vystaví.

Sorry, za blby dotazy, fakt, ale řešíme na poslední chvíli trable s kreditkou a je toho trochu zu viel už, mozek mi začíná vypovídat službu asi

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 13:16

MP Meri Tečku nemám instalovanou, potvrzení o očování i testech jsem měla vytisknuté pro jistotu, ale většinou stačilo ukázat stáhnuté potvrzeni v mobilu, v US taky všichni ukazujou telefon. Přemýšlím, jestli někde chtěli qr kod, ale asi ne.

P.S.: Stačí stažený certifikát z uzis.

Offline continuity
Avatar
33691 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 15:39

MP Meri nese MZV bych plně ignorovala. Oni psali, že je potřeba z Řecka do letadla PCR test, i ve chvíli, když potřeba vůbec nebyl. Kdo ty peníze neřeší, asi to tolik neva, ale otestovat jen tak z pleziru státního úředníka 4 člennou rodinu někde v zahraničí je mazec. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 13:52

continuity přesně, o Francii taky psali úplné bludy, dokonce si i v jednotlivých odstavcích protiřečili

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 16:14

OliveOyl tak jak jste dopadli na La Palme? Nemuseli jste se vracet lodi?

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:20

711990 trochu rouhavě jsem si přála, aby to pšouklo a my tam ještě zůstali... no přišlo to pozdě

bylo tam nádherně, ani jsem neměla čas sem něco dávat, tak aspoň krkavce i s krkavicí z roque de los muchachos

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:35

OliveOyl ty jsem krmila! Ehm...susenkama

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:28

0zero7 myslím, že musím na Van Island. Jen by to chtělo se trochu približit, na víkend to asi z CR nebude. Dobře sis vybrala.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 02:46

Makara to je mile! Diky. Skoda ze tam neni nic vic o Victorii. Je to hezky mesto se super jidlem a fajn kulturou

Offline MPLee
Avatar
2343 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 21:50

Hezký večer, máte prosím nějaké tipy co navštívit na Tenerife? Letíme po Vánocích, se skoro ročním dítětem. Bydlet budeme v Los Cristianos a máme rezervované auto. Děkuji!  

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 17. prosince 2021 13:32

V lednu bych měla být pár dní ve Veroně. Nemáte někdo prosím tip na památky nebo muzea umění v centru, kromě Julie, tam jsem samozřejmě byla několikrát. 

Offline Lamicka
Avatar
13352 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 11:53

V létě si chceme zaletět někam k moři. Nejradši bychom Řecko, ale klidně to může být jiná země, ideálně s cestovkou, protože cestovatelskou dovolenou si užijeme jindy, ale rádi si to zařídíme sami, hlavně když to splní naše požadavky - klidné místo, ideálně malá vesnička/městečko, kde je pár restaurací a 1 obchod, žádné zábavní parky a velké uřvané resorty. Malé apartmány, ideálně i s bazénem. Nepotřebujeme jídlo, zajdeme si do restaurací, kousek od moře. Před 3 lety jsme byli na Karpathosu u Arkasy, ale rádi bychom zkusili něco nového. Prostě abychom tam byli jako na chalupě u moře. Nemáte prosím tip? 

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 31. ledna 2022 12:12

Lamicka mně se moc líbilo v Nikianě na Lefkadě, splňovala všechny tvoje požadavky + dobrý výchozí bod na výlety. Ale s ubytováním neporadím, byly jsme tam 2019 s Čedokem a už to v nabídce nemají. Malebné a klidné to bylo i v Agios Georgios Pagon na Korfu (nabízí Exim a Fischer) nebo v Isola Rossa na Sardinii 

Offline Lamicka
Avatar
13352 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 12:40

Mermaid děkuji, píšu si a jdu to omrknout. Sardinii bychom taky někdy rádi, ale spíš autem a na delší dobu.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 13:48

Teď jsou úplně superlevný RyanAir letenky na skvělý destinace, cuká mi ruka něco koupit, sbalit batůžek a vysmahnout na prodloužený víkend. Jenže - sambo je učitel, takže pár dní volna prostě nedostane a samotný se mi úplně nechce (a taky by to sambovi asi bylo líto, no).