Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. května 2020 23:32

ještě když navíc vidím ty destinace. ve francii řeší, že se nebudou moct navštěvovat lidi ze sousedních okresů, ale budou tam létat mezinárodní spoje. a to dobře víte, že já do francie moc chci. 

nebo kyjev.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 13. května 2020 05:55

Jiná Realita proc? me vubec, skoly jsou mi uplne jedno, ale vyhledove bych si nekam zaletela a doufam, ze to co nejdriv bude mozne. Podle me to spolu vubec nesouvisi. Nekdo nelita, me vubec nezajima otvirani skol. 

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 13. května 2020 07:32

Jiná Realita tak já nesouhlasím ani s tím, jak se přistoupilo ke školám.

Nechci se moc bavit o aerolíniách, protože jsem na tom dost zainteresovaná a tudíž neobjektivní, takže jenom jeden tento post.

Já vím, že z letadla se člověk nemají, ale některé cesty jsou potřeba i z jinych důvodu, nez pro cistou zábavu, ty máš nakonec pendlery. 

A druhá věc je, že aerolinky spolykají strašných peněz i když osekají náklady na minimum. Platy, leasingy, parkování, zahegované palivo. A nechat to zkrachovat nikde po Evropě státy nechteji, protože to dela kus jejich ekonomiky a dáva práci jenom v ČR desetisicum kvalifikovaných lidi, po Evropě to jsou určite miliony, krach Airbusu by byl tak minimalne srovnatelný s Volkswagenem a to si představ, co by to udělalo jenom u nás. A to už nemluvím o tom, že se podílejí na vesmírném programu, čímž se ty dopady posouvají zas jinam. Takže celý ten cirkus začíná polykat strašných peněz ze státních rozpočtů a to si dlouhodobě nikdo nemůže dovolit. 

Takže čiste ekonomicky bude velký tlak na to, aby to zpět rozlitalo. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. května 2020 07:56

jinx continuity no ale s tim vsim souhlasim,ale z principu,pokud staty neuvolnuji jina opatreni,a to 100%,je nesmysl,aby se letalo.protoze letani je to,co virus nejrychleji mezinarodne rozsirilo.pokud se bude letat,nema smysl delat jina opatreni typu decka nechodi do skol nebo zavrene restaurace. mysleno pokud se bude letat bez nasledne povinne karanteny.nebo spis opacne,pokud se ma letat,proti cemuz nic nemam,uvolneme vsechno,byly by to nesmyslna vyjimky.pokud muzu letet do stockholmu,ale nemuzu si dat hranolky v mcd.aspon mi to tak prijde.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. května 2020 08:17

Jiná Realita ale tak karantena nebo negativni test porad zustava ne? Plus hrabolky v mcd, a nejen to, i restaurace a tak vubec ostatni zivot se taky blizi... skoly teda podrobne nesleduju....

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 13. května 2020 08:38

Tak hlavně podle mě už to létání ztratilo víceméně na nebezpečnosti, já nějak nechápu tu obavu ze zvýšeného rizika, když jsou na tom všechny země Evropy víceméně stejně. Kromě těch rizikových (Itálie, Španělsko, VB), tam by podle mě dávalo smysl, aby to cestování bylo dál omezené, nejspíš by nebylo vhodný, aby si teď někdo zaletěl do Milána na nákupy. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 13. května 2020 08:48
Reakce na Jiná Realita:

barbucha continuity ne že bych vám to nepřála, ale nepřijde vám trochu...na hlavu postavený, že momentálně snad nikde není zpět plná výuka va školách, v některých státech sotva uvolnili poprvé zákaz vycházení...a už se řeší létání? nemělo by logicky být až tou úplně poslední věcí, krom případů zcela nezbytných, která se uvolní? je mi jasné, že lobování musí být nepředstavitelný. a jsem rozhodně ze strany prouvolňovací. ale tohle je i na mě nějak moc brzo.

​Nikdo tě ovšem lítat nenutí, můžeš klidně počkat třeba rok.

A to Švédsko má otevřený hranice i pro turisty, žádný zákazy... tak nechápu, co by se tam mělo ještě jinýho uvolňovat.

Sama jsi (a jistě nejenom tady) požadovala výjimku pro svoje pendlery (když už mluvíš o lobbování), a to v době, kdy to bylo ještě pěkně tuhý, ty veškerý restrikce. To nevadilo, že budou každej den překračovat hranice v celejch skupinách a s kdovíjakejma chorobama (jistě, testy na covid budou mít v kapse)?!

Takže ostatní, který nepotřebujou výjimku a prostě spořádaně čekaj, až budou lety povolený (anžto nikdo z nich si nehodlá najmout soukromý letadlo a nepoletí "načerno" a už vůbec ne dvakrát denně, tam a zpátky!), by měli čekat, až to bude tobě připadat vhodný? 

Tudíž jediný, co mi přijde na hlavu postavený je, že se každej stará o uspokojení svých potřeb a rozčiluje se, pokud nejsou rychle splněný - a druhejm totéž zazlívá.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. května 2020 10:54

barbucha

nnehledě na to, že často se za rodinou pěšky dojít nedá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 13. května 2020 11:06

Dadoo 

No přesně. Je zajímavý, že Jiná Realita mluví o tom, že létání ten koronáč nejvíc rozšířilo. No jasně že jo! Protože kdyby se mohli ty gastarbeitři (úplně stejný, jaký využívá sama!) dostat z domova - z Číny - do práce v Itálii jinak než letadlem, třeba na kole... tak by to jistě využili. Protože pendlovat denně přes hranice je správný, ale jedině pěšky, na kole nebo autem. Tak se totiž nemůže nic stát, neboť nemocní a nakažliví výhradně lítaj!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. května 2020 12:58

barbucha souhlasim.Ta jednostranost u Jiná Realita je prinejmensim zarazejici.

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 13. května 2020 13:57

barbucha Zarinya třeba to bylo myšlený tak, že díky létání se všechny nemoci dostanou na druhý konec světa rychleji než jinou cestou? A je to masovější záležitost než přechod pár stovek? gastarbeiterů. Jenže jednou se to stejně do normálu nebo aspoň skoronormálu vrátit musí, současná situace, kdy se všechno neprodyšně zavře, je jen oddálení možného rizika. Podle mě to svoje místo mělo v situaci, kdy se fakt nevědělo, jak se to dál bude vyvíjet. A mimochodem, do Itálie a zpátky většina lidí jezdila autem, na lyže se moc nelítá

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 13. května 2020 14:43

Kokoska taky si myslim, ze jde o to, jak rychle a jaky objem lidi se dostane pres celou zemekouli a jak se pekne promisi na letistich

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 19. května 2020 12:29

Tak já už mám jednoho známého i s rodinou v Chorvatsku na dovolené

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 19. května 2020 12:40

Garfie ti co byli na internetech?

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 19. května 2020 12:42

baltik Jojo, prej byli i v televizi, ale tu já nemám  Mně přišel jen ofocený nějaký chorvatský plátek, kde je o nich reportáž. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. května 2020 12:54

barbucha hele, našla jsem to tu docela pozdě, ale odpovím ti, když jsi byla tak zaražená :)

pendleři, ti "moji" speciálně, cestují každý den pět až deset kilometrů, a protože cestují autem, nepotkají cestou nikoho.

lidi, kteří létají letadlem (a rozhodně to nejsou všechno lidi, kteří nezbytně musí, aby zajistili chod firem apod., byli to turisti, lidi, kteří si letěli za nákupy apod., prostě aspekt nezbytnosti jejich létání nebyl) přeletí během pár hodin celý svět, u toho ještě i přestupují, a cestou narazí na...tisíce dalších lidí? minimálně na stovky. viz ta číňanka, která si dala paralen a vyrazila do paříže. a kolik takových už si nepochybně kupuje letenky.

pokud se u "mých" pendlerů vyskytne ohnisko koronaviru, celkem v pohodě se bude dát řešit, protože jde o malou plochu a malé vzdálenosti, nikde ani benzinka. když se zjistí, že měla koronavirus číňanka, která přiletěla do paříže, byla v restauraci a ještě bydlela v hotelu...nevidíš rozdíl?

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 19. května 2020 14:47

Jiná Realita 

Turisty vynech, hlavní - prvotní! - problém byl v tom, že z Číny to do Evropy resp. do Itálie přivezli Číňani, který se tam vraceli zpátky - do práce! To ty ses rozčilovala, že ti tvoji do práce nemůžou... a dost pochybuju, že jedou přes ty hranice nějakou vyhrazenou polní cestou, aniž by potkali živáčka - minimálně na hranicích. A po příjezdu je asi nezavřeš po jednom do klecí... nebo je držíš ve sklepě, takže tady u nás nepotkají jedinýho živýho Čecha?

Tak jestli má jeden právo překračovat hranice, musí ho mít i druhej. Nebo ať seděj na prdeli všichni.

Offline DruI
Avatar
3301 příspěvků moje polička 19. května 2020 15:12

barbucha Tak já bych taky trochu viděla rozdíl mezi pohybem lidí mezi kontinenty a pohybem v rámci regionu, který je víceméně jen shodou historických okolností rozdělený státní hranicí.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 19. května 2020 15:20

DruI 

Já ten rozdíl nezpochybňuju. I když v rámci toho regionu toho můžeš roznýst taky dost. Přece se to šíří jako v kruzích... 

Jde o to, jestli právo cestovat=překračovat hranice přiznáš jen někomu 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 19. května 2020 19:13
Reakce na DruI:

barbucha Tak já bych taky trochu viděla rozdíl mezi pohybem lidí mezi kontinenty a pohybem v rámci regionu, který je víceméně jen shodou historických okolností rozdělený státní hranicí.