Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 12:21

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 13:54

Dadoo Něčím takovým mě ohromoval strejda, když jsem byla malá, zakončeno "a vyšlo ti 5". Takže já se neobtěžuju počítat, vím, co mi vyjde

Online AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 14:05

Dadoo že by stejná destinace jako u vás

Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 23:31

coralline v tomto příkladu , ať delas, co děláš, vždy nakonec nějaké číslo vynásobíme devíti. A devitka má tu zajímavou vlastnost, že číslo je dělitelné devíti, pokud je součet jeho cifer dělitelný devíti. dokonce by to ani nemuselo být omezeno tím 1-9. Akorát by se musely ty cifry sčítat víckrát za sebou. 

Dadoo 

Ukazu to zítra dítěti, jako úkol z matiky . Je to hezké. 

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 08:21

continuity Ten strejdovo postup obsahoval fígl "odečti to číslo, co sis myslel"

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 10. května 2020 16:42

Letos jsme měli naplánovanou dovolenou v Toskánsku, to asi neklapne, ale rádi bychom jeli na pár dní na jižní Moravu. Máte nějaký tip na ubytování v penzionu, vinařství, soukromí, kde nebudou vadit kola? Raději vesnice než město.

Offline Makara
Avatar
2268 příspěvků moje polička 10. května 2020 18:48

Alena_In Lednice Včelařský dvůr. Měli jsme apartmán se dvěma koupelnami a nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo mít jednu  trvale jen pro sebe

Moc se mi líbí Café  Fara v Klentnici, ale nevím, jak s koly při ubytování. Určitě doporučuji na kávu nebo jidlo. A v Mikulově na občerstvení café Bárta. 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 10. května 2020 19:04

Makara Díky moc, super tipy. Včelařský dvůr se mi líbí moc, zítra tam jdu volat. A Café Bárta má i úschovnu kol, taky to nemusí být špatné. 

Café Fara se mi líbila víc před několika lety, teď už spí na vavřínech, ale okolo se dá parádně jezdit na kolech.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 10. května 2020 19:37

Alena_In můžu doporučit ubytování Na dvorku v Šakvicích, je to ubytování v opravené stodole u rodinného domiu, kde bydlí stašně milí a ochotní majitelé, pořád kontrolují jestli je vše ok, neustále zásobují svým výborným vínem, které měli před pár lety v ceně ubytování. Zastřešené místo pro kola, bazen.

Offline andulka01
Avatar
10760 příspěvků moje polička 11. května 2020 10:59

Alena_In Milé rodinné ubytování na Pálavě Pension Primašé. Majitelé jsou mí kamarádi, pohostinní, budou vás zásobovat vínem, marmeládami a jachtařskými historkami. Velmi klidná zahrada se samosběrem třešní, višní a jahod. Kola vítána, kolárna k dispozici.

A souhlas, Café Fara v Klentnici trochu zaspala, škoda.

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 11. května 2020 11:04

Alena_In my jsme byli před pár lety v Dolních Věstonicích v penzionu Hájovna. Ubytování jednoduché, ale čisté, milí lidé a dobré vlastní víno, pan majitel nás vzal i do sklepa.

Ale už sis asi vybrala.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 11. května 2020 20:47

andulka01 Kokoska Díky, díky, ještě není nic rozhodnuto, zatím se nám nedaří skloubit termíny. ;-)

Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 12. května 2020 19:41

barbucha 

Kde je barbuska?

.Vážení zákazníci,

od pondělí 18. 5. 2020 plánujeme po více než jeden a půl měsíci od dočasného pozastavení provozu letů z/do Prahy obnovit některé naše linky.

Amsterdam, Frankfurt, Paříž, Stockholm

od 24. května 2020: Kyjev

od 25. května 2020: Oděsa, Bukurešť

Rezervovat

Před vlastní cestou si vždy ověřte aktuální pravidla k cestování do země, do které cestujete.

Situaci v jednotlivých zemích pečlivě sledujeme a postupné obnovování linek probíhá v souladu s předpisy dané země. Z tohoto důvodu může docházet i k úpravám letového řádu, o kterém vás případně budeme informovat. Letenky nejenom na květen, nýbrž také na červnové a další termíny do ostatních destinací je možné rezervovat již nyní.

 
ABY CESTOVÁNÍ I V OBDOBÍ KORONAVIRU BYLO NADÁLE BEZPEČNÉ, implementovali jsme některé změny, které musíme společně dodržovat.

Vstup na palubu letadla jen s ochranou úst a nosu (rouškou)
Před vstupem na palubu letadel Českých aerolinií a po celou dobu letu musí mít všichni cestující nasazenu ochranu úst a nosu.

Sociální distancování a Bezkontaktní placení
Při nástupu a výstupu do letadla dodržujte prosím dvoumetrové odstupy od ostatních cestujících. Platby na palubách našich letadel jsou možné pouze bezkontaktně, tj. platební kartou.

 
PŘÍSNÉ HYGIENICKÉ STANDARDY NA PALUBÁCH NAŠICH LETADEL

Interiér našich letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických standardů a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami či toalet.

Další informace o létání v období koronaviru naleznete ZDE.

 
Těšíme se, že vás brzy znovu přivítáme na palubě.

Vaše České aerolinie

Online Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 12. května 2020 19:45
Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 12. května 2020 20:31

continuity 

Tady jsem!

Jako jo, dalo by se, ale eště chvíli počkám až bude jasný, jak s tím návratem. Tam je to OK, švédská hranice je otevřená, nikdy ji nezavřeli... ale jestli tam budu muset shánět testy pro zpáteční cestu, tak nevim. 

Norwegian taky fungujou resp. budou, ale podražili

Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 12. května 2020 20:34

barbucha tak si to se svýma konexema nějak zařídis? a kdyz budou chtít, abys šla zpět do práce

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 12. května 2020 20:37

continuity 

No tady si to zařídím, ale nějak není jistý, že to nebudou chtít už před vstupem na naše území

Snad by moh vyjít už červen ale

Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 12. května 2020 20:38

barbucha no někde jsem zachytila, že jo, ale když dovalis ten test, tak te z te karantény zas vypustí. 

Offline Emi
Avatar
1041 příspěvků moje polička 12. května 2020 22:24

barbucha Zkus se po tom podívat, byly tam asi nějaké změny. Někde jsem zahlédla něco o tom, že by měl stačit test do 3 dnů po návratu, ale podrobnosti jsem nezkoumala.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. května 2020 23:28

barbucha continuity ne že bych vám to nepřála, ale nepřijde vám trochu...na hlavu postavený, že momentálně snad nikde není zpět plná výuka va školách, v některých státech sotva uvolnili poprvé zákaz vycházení...a už se řeší létání? nemělo by logicky být až tou úplně poslední věcí, krom případů zcela nezbytných, která se uvolní? je mi jasné, že lobování musí být nepředstavitelný. a jsem rozhodně ze strany prouvolňovací. ale tohle je i na mě nějak moc brzo.