Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 08. června 2020 07:51

Na prelomu cervna a cervence se chystam do cech... par dni budeme v beroune, taky chceme jet lozit na roviste. Muze mi nekdo nekdo doporucit pekny misto (nejaky maly mesto nebo vesnici) kde bychom se mohli rekneme do hodiny autem ubytovat? 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 08. června 2020 08:07

Lilly_Ku Županovice a Hříměždice jsou blízko Roviště a je to tam moc hezký. S ubytováním ale bohužel neporadím.

(Přímo na Rovišti je nedávno zrekonstruovaný kemp, ale nevím, jestli zrovna to chcete.)

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 08. června 2020 08:23

Lilly_Ku Přímo naproti Rovisti se pronajímají apartmány v chalupě. Zkusila bych i to. Jinak kemp, nebo do Příbrami je to autem kousek.

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 13. června 2020 10:59

Mám dotaz: byl někdo v Lublani? Chystáme se tam na týden náhradou za zrušeny Petrohrad. Je to neplánované impulsivní rozhodnutí, takže ještě úplně nemáme plán... Takže co určitě nevynechat? Atd.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 13. června 2020 13:07

Fakirka Metelkovu ulici.-)

A taky jste za hodinku autem u moře.

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 13. června 2020 15:27

nellielovett dík. My nejedeme autem, ale asi vlakem, ale pokud to aspoň trochu půjde, k tomu moři bychom na den zajeli Budem či vlakem

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 14. června 2020 07:20

Fakirka my mesto jen dva dny procourávali, krome rest jsme jsme byli jen na hrade a v kostele, ale cele Slovinsko nema chybu. Byli jsme tam 14 dni a projeli ho krizem krazem a nadhera. Maji tam tak nejak vsechno na malym prostoru, vsude blizko, idealni země. Uzij si to. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. června 2020 18:15

Fakirka ááá Lublaň!! Tam jsem půl roku bydlela, to bude dlouhý! :) 

Z Lublaně je všecko děsně blízko a jestli tam budete týden, byla by škoda se neporozhlídnout i okolo, z hlavního autobusovýho nádraží jezdí pravidelný spoje, kterýma se dá za chvilku dostat třeba na Bled nebo na Bohinj, což jsou oboje krásný jezera, na Bledu oblíbená kratochvíle projížďka na lodičkách, kolem Bohinje zase vede nenáročná a ne moc dlouhá turistická trasa přes vodopády Savica, pro mě i větší zážitek než o fous turističtější Bled.

V Lublani pak klasika hrad pěšky nebo lanovkou, nábřeží s mrakem kaváren, za střed města se považuje Trojmostí přes řeku, kde je hned vedle trh, na kterém často probíhají jak klasické trhy s rybami a čerstvými potravinami, tak různě zaměřené malé street food festivaly, dá se určitě dogooglit jaký je zrovna program v době, kdy tam budete, je tam super atmosféra. Prima je taky vyjet si výtahem na Nebotičnik, historický mrakodrap taky prakticky v centru, kde je nahoře kavárna a je odtam hezký výhled na Alpy.

A pokud byste chtěli jít trochu ve stopách architekta Jože Plečnika, doporučuju ještě omrknout budovu národní knihovny, též v centru, trochu z ruky už je pak kostel sv. Michala na blatech, a co mě osobně úplně nadchlo, tak jsou Plečnikovy stavby na lublaňském hřbitově Žale, to mi přišlo fakt nádherný, i když se na nás tenkrát náš pan domácí díval dost podezřívavě, proč jako jedeme se spolužačkou na výlet zrovna na hřbitov...

Za hezkýho počasí se dá podniknout i malej výlet na Rožnik, což je kopec přímo v Lublani, na kopci je kostelík, z jedné strany místní ZOO (malá ale milá), z druhé hezky udržované a reprezentativní zahrady Tivoli. Větší výlet, ale pořád v dosahu MHD, je Šmarna gora, to už je o něco větší kopec, takže trochu výšlap, ale výhledy pak stojí za to. 

No, centrum všech kreativců a umělců a spol, Metelkovu, už doporučila nellie, bývala tam věznice, kterou dost zajímavým způsobem zrekonstruovali a teď je to hostel, kde se spí právě v těch původních celách. A určitě musím doporučit i náš nejoblíbenější bar, jeden vůbec z nejstarších porevolučních v Lju, Žmauc. Ten byl dokonce i v jedné z epizod Restaurants on the Edge na Netflixu, pokud máš. :) 

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 16. června 2020 20:15

Karoleena moc děkuji za vyčerpávající popis. Už se nemůžu dočkat.

Offline letolet
Avatar
551 příspěvků moje polička 23. června 2020 09:12

Po pracovním týdnu poblíž Ravensburgu bych ráda zůstala ještě na vikend někde poblíž Bodamského jezera. Měl byste někdo tip, kde se ubytovat, kam se podívat? Ta oblast je pro mě zcela neznámá..

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:06

letolet Lindau 

Offline letolet
Avatar
551 příspěvků moje polička 24. června 2020 12:26

Wanda von Dunajew děkuji . Co jsem rychle shledla, tak se asi nabízí jako první ta ostrovní část města. Nebo bys měla i jiný tip? Nepotřebuji na tu chvíli muzea, jen se někde projít a najíst. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 24. června 2020 13:04

letolet jj presne tú som myslela v lete sa to tam hemží turistami ale v súčasnej situácii to bude určite pohoda. Na prechádzky/jedlo ideál, odporúčam nevynechať okolie prístavu s majákom. 

Offline letolet
Avatar
551 příspěvků moje polička 24. června 2020 13:19

Wanda von Dunajew to se mi líbí, u vody vydržím dlouho

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 25. června 2020 00:03

Karoleena Tyjo, mám chuť si udělat výlet do Lublaně, když to čtu.. My tam byli jen na víkend u kamaráda, který tam byl na Erasmu tenkrát, takže si vybavuju akorát Metelkovu a párty na kolejích.D

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 25. června 2020 06:09

Karoleena tedy po tvém popisu snad pojedu do Lublane:-D přemýšlím které město letos navštívíme a tohle nezní špatně 

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 25. června 2020 17:38

Magráta nellielovett   tož pojeďte, holky, se mnou

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 26. června 2020 23:01

Ostudne priznavam, ze Cesko moc nacestovany nemam. Kde se tu pobyt na dva-tri dny, kdyz je clovek sam a je bez auta?

Neco, co se Vam fakt libilo? 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. června 2020 23:02

Lama_z_Lana Poděbrady. A zrovna v této době.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 26. června 2020 23:06

Dadoojoo, Podebrady jsou pekny! Ja pochazim kousek od nich, tak tam to i znam. Kdyz jsem jeste bydlela u nasich, jezdivala jsem tam v lete na brusle. Jo delala jsem tam autoskolu vlastne, to uz nebylo tak pekny