Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. října 2019 21:48
Reakce na Kokoska:

barbucha macho, to je jasný!

​Jako souvislost by tu byla ale pochybuju, že starý Vikingové měli nějaký extra styky s Latinos

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 14. října 2019 22:02

barbucha škoda... stejně je to zajímavý, to šíření slov a přejímání z jazyka do jazyka.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. října 2019 22:19

nellielovett nebo pak nechat tam auto na parkovišti, to je asi vůbec nejlepší, a obvykle malá část celkové ceny výletu

aha tak držet v hlavě odjezdové časy už mě vůbec nenapadlo, prostě co pět/deset minut, ne?:-) mně to právě strašně moc vyhovuje, když jsem bydlela mimo brno nemohla jsem si celou tu dobu (skoro deset let) zvyknout, že musím prostě někam dojít na přesný odjezdový čas, jinak další hodinu nebo dvě nic nejede.. teda ani jednou mi to neujelo, to nedopustím, ale hrozně promrhané energie navíc

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 14. října 2019 23:01
Reakce na barbucha:

​Jako souvislost by tu byla ale pochybuju, že starý Vikingové měli nějaký extra styky s Latinos

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 14. října 2019 23:02

Potrefenáhusa pes umí skákat!

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 14. října 2019 23:07

Potrefenáhusa počasí vypadá parádně, něco málo nad 20 a slunečno, já pak přidám nějaký fotky.

Kokoska chápu, minulý týden jsem koupila prodlouženej víkend na Sardinii. Pro jistotu, kdyby nás to taky takto přepadlo, až se vrátíme. 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 14. října 2019 23:13

viktorka_od splavu my auto nemáme, jinak bych to takto řešila. Pokud nás nikdo nevezme, pojedeme vlakem do Vídně, zajdeme si na pozdní večeři a pak pojedeme na letiště. 

Tak s tím mhd to byl spíš příklad. On by nejraději chodil hrozně brzo všude a já ne, ne že bych dřívější odchod z bytu nezvládla, ale nebaví mě někde stepovat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. října 2019 23:13

nellielovett jj to máme stejně

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 15. října 2019 08:57

Potrefenáhusa 

Prosimtě, to je film. Film!

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 15. října 2019 09:55

barbucha Vikingové se dostávali dost daleko, až do Byzance a Arábie třeba, kdoví, kde po cestě chytli něco do jazyka :)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 15. října 2019 10:23

nellielovett My na/z letiste v jiny zemi casto jezdime pres Bla Bla Car. I v ty nemozny hodiny jezdiva tyhle streky prekvapive hodne lidi. 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 15. října 2019 12:12

MP Meri už jsem hledala, ale žádné jízdy pro daný den.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 15. října 2019 12:19

nellielovett často se tam objevují na poslední chvíli, ale to už je docela risk, no, to chápu. 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 15. října 2019 12:39

MP Meri nám už takto borec zrušil jízdu do Wroclavi na letiště. Ten den, pár hodin před odjezdem, taky odlet brzo ráno, ale dobře to dopadlo.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 22. října 2019 23:37

Tak pridavam par fotek z dovolene. Neco je kyc, neco jeste nemam (cast Chramu kralovny Hatchepsut a podvodni fotky). No a nekdy priste treba pridam i par fotek te "odvracene tvare" egypta.

More u mista, kde jsme byli snorchlovat, v pozadi ostrov Giftun. Kousek od Hurgady.

Obelisk kralovny Hatchepsut, ktery nechal porazit jeji nevlastni syn Tuthmose III. po svem nastupu na trun. Je v Karnackem chramu.

Stale barevne hyeroglyfy v hrobce Ramsese VII.

Banany v Kahire/Gize (nejsem si presne jista, kde se to tam lame, byli jsme na kranici mest). Fotila jsem za jizdy pres okno minibusu a stihla jsem jen tuhle jednu fotku.

Zbytek aleje sfing, ktera puvodne spojovala Karnacky a Luxorsky chram (jsou od sebe cca 3km)

Obligatni pyramidy (sfingou vas zatezovat nebudu)

Západ slunce v Qeně (mesto hned pred Luxorem) na ceste z Luxoru zpet do Hurgady

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 23. října 2019 18:16

Krásný, ale ty barvy moře

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. října 2019 19:13

Kokoska Bylo to foceny prakticky nad koralovym utesem, takze jeste o to lepsi. Koralove Ktesy jsou tam treba i jen 30cm pod hladinou.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 30. října 2019 15:20

A teď mi, prosím, někdo napište, co je tak skvělýho na Berlíně. Třeba Budapešť má takový ohromný kouzlo, že jsem ji milovala už 5 minut od nádraží. Ale tady - já nevim, tři dny, pořád jsem si říkala, kdy to přijde, kdy mi spadne brada - a nic. 

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 30. října 2019 18:31

Gellnerova mne taky Berlin prilis nevzal za srdce, mam jine favority. je to dost individualni.

Co na mne zapusobilo moc, je pamatnik holokaustu, Zed uz mene, ale mne dost rozebraly uz ty hranicni pasma za Bratislavou tesne po sametu, tak ten prvotni sok jsem si odzila predem. 

Offline pecka
Avatar
5974 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:17

Idem budúci týždeň štvrtok - piatok do Ostravy. Kam ísť, čo vidieť?