Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 17:09

Jiná Realita Vyborne fotky

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 17:21

Karja jo, všichni, kteří nemají jméno, tam mají tohle. přijde mi to strašně pěkné.

mimochodem v německu (myslím, možná v belgii) mají třeba německý hřbitov, kde jsou jen prázné hroby, protože není ani jisté, kde vůbec zemřeli. je tam jen třeba "na východě", v lepším případě třeba ví, že asi padl u stalingradu nebo někde víc specifičtěji. 

to mi na tom přišlo asi nejvíc smutné. hroby, kde leží někdo, o kom se neví, kdo to byl, a hroby, kde vůbec nikdo neleží, protože nikdo netuší, co se s ním stalo.

na německém hřbitově byl největší doják ukrytý v návštěvní knize, kde je tedy hodně málo záznamů (možná i proto, že je docela schovaná) a je tam vzkaz jednomu tomu mrtvému, nedalo se to přesně přečíst, takže nevím, kterému, kde se píše něco ve smyslu drahý strýčku, byl jsem tu s celou rodinou. velice mě zasáhlo, jak mladý jsi zemřel (22 let). víc jsem nepřečetla, jednak moje němčina není dobrá, druhak to bylo hrozně naškrábané.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 18:10
Reakce na Karja:

moora :-D Ja zas mam ,,vyhodu,, ze nesnesu teplo, takze ja nemam ani moc potrebu se nekam stehovat:-D. Klima by mi vyhovovalo tak nejak kolem 20stupnu, ale zas me bavi stridat obleceni podle rocnich dob, je to tezky, musim proste zustat doma! ;-)

​no tak to se musis prestehovat sem! O klimatu jsem psala mockrat. A otec tvych deti zapadne hnedka, jestli je tak pratelskej!

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 18:15
Reakce na 999:

Karja Já taky na tykačku s celou ulicí :-). A myslím, že třetí do party by mohla být 0zero7 :-).

​haha. Docitam. To je presny. Ve stredu jsem potkala v jedne fronte pani a nahodou jsme zjistili ze bydlime ve stejnym sousedstvi. Je ji 80, byvala fyzioterapeutka. Ji paleo a je bozi, jdem na kafe dneska. Ja jsem v tomhle hroznej nezmar a tady mam idealni podminky. I kdyz kanadani jsou malicko ostychavi, jakmile poznaji ze clovek na zajem tak je to tesi. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 18:18

0zero7 Mně to bylo jasný :-).

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 18:19

MP Marge horsky drahy miluju!!! 

Jiná Realita super jsi se mela. Kam priste? A na bydleni Airbnb. 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 19:48
Reakce na 0zero7:

MP Marge horsky drahy miluju!!! 

​Ja vubec ne

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 19:50

0zero7 mno, zrovna plánuju pracovní cestu do stuttgartu. a že bych toho jako využila a navštívila nějaká zase válečná místa, tentokrát v německu. ale ještě nevím. (ok, chápu, že moje záliba ve wwii místech je divná, ale mám pro to nějaké skryté důvody :)

Offline Tak Betty
Avatar
5010 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 22:32

Jiná Realita chtěla bych ti říct, že jsi zapříčinila moje zamyšlení nad sebou. Jak jsem strašně závislá na mém okolí. Sama jsem byla jenom jednou v kině. Jít někam na oběd jsem si troufla asi až po mé čtyřicítce. 

Můj muž k stáru nějak zdědkovatěl a nechce nikam jezdit. Tak my víkendy jen v našem letním domě.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 22:51

Tak Betty

teda...no nevím, co říct. nečekala bych, že zrovna já někoho k něčemu ponouknu...!

já jsem samostatná z nutnosti. nemám partnera ani nikoho, na koho se můžu spolehnout, takže se spoléhám vždycky jen sama na sebe. což je v podstatě smutné.

musím říct, že pro cestování je skvělé mít aspoň povědomí o jazyku země, do které jedu. přestože  jsem francouzsky nemluvila 17 (!) let, tak něco se vrátilo docela rychle a přišlo mi, že francouzi to ocenili, navíc na dálnici člověk vidí, že se blíží most, když je to označené pont/pt a když jde po městě, tak ví, že v tom obchodě prodávají chleba a ne ponožky :D aniž by musel něco hledat. a v německu, kde jsem opatrně vytáhla mezi angličtinou němčinu, protože protějšek zase neuměl dobře anglicky, a dostala kompliment, že se nemám bát ji používat, že to jako jde. (jsem přitom fakt začátečník, s dobrou vůlí tak a2).

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 03:39
Reakce na Jiná Realita:

Tak Betty

teda...no nevím, co říct. nečekala bych, že zrovna já někoho k něčemu ponouknu...!

já jsem samostatná z nutnosti. nemám partnera ani nikoho, na koho se můžu spolehnout, takže se spoléhám vždycky jen sama na sebe. což je v podstatě smutné.

​Anebo ne - dava ti to uzasnou prilezitost byt nezavisla

Ja jsem prozila dlouha leta single, i do tech Statu jsem priletela sama, a vubec toho nelituju. Jako jo, nekoho mit je hezke, ale kdybych nemela, kvalitu meho zivota by to nijak neovlivnilo. Jit sama do kina nebo do restaurace, ba i vyrazit na tu dovolenou, je pro me naprostou samozrejmosti. A je to fakt  velmi osvobozujici pocit

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 08:33

Jiná Realita mam radost, ze jsi vylet zvladla a ze se ti libil :) ja jsem ted nervozni z uplnyho opaku: jezdim po svete sama a ted asi podruhe v zivote jedu s nekym dalsim hrozne se bojim, aby kamaradka (ktera zase jede poprve vzivote bez cestovky) nebyla zklamana.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 08:52

Tak Betty Už ve vedlejším vlákně jsem horovala, jak je super jít do kina sama  ... a jako fakt je! Fakt si skoro říkám, že už nikdy nepůjdu ve společnosti, no však těžko si můžu představit lešího společníka, než samu sebe Na dovolenou se sama asi už (v dohledné době) nepodívám, neb dítě, ale i to musí mít svoje kouzlo. 

razorblade Tu obavu chápu. Já vždycky, když někoho "vezmu" na nějakou akci, mezi novou partu, na dovolenou ... tak mám za toho člověka takovej pocit dopovědnosti. Snažím se nenápadně kontrolovat, jestli se baví, je všechno ok ... občas je to únavné, ale když to sedne, tak o to víc pak potěší, že se tomu člověku daná akce líbila

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 09:06

Jiná Realita dekuju za fotky i popis. Muj deda se tam za wwii pohyboval, je to dlouhy pribeh, detaily ani neznam, protoze o valce odmital mluvit. Asi zazil hodne hruz. Kdyz jsem mu pak vypravela, ze jsem byla v Dieppe, tak mi to mesto popsal do detailu. Musim rict, ze tam na plazi jsem si poprve uvedomila, jak to cele muselo byt strasne.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 09:14

0zero7 999 hlasim se do klubu ja tenhle sousedsky zivot ve meste miluju. Kdyz rano vyrazim, tak zamavam do jednoho obchodu, pozdravim majitele dalsich dvou, mezitim potkam nekolik znamych nebo jejich rodicu, prohodim par slov s mistnim straznikem... a to jsem se sem pristehovala, kamaradka tu bydli od narozeni a ta zna snad kazdeho. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 10:15

razorblade jdeš na to špatné. Nejsi zodpovědná za něčí spokojenost. Pokud budeš takhle myslet, budeš ve stresu. Ve stresu si dovolenou neužiješ.

Spokojenost je stav mysli.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 10:30

Dadoo ovšem když se ti někde líbí, chceš si to tam užít a druhej se tváří jak bubák, nebo se nechce hnout, mysl to poněkud nas*re. To heslo zní podobně jako že pozitivní myšlení zabraňuje nemocem.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 10:35

Lamicka Jiná Realita teď jsem koukala na tu fotku pláže a docela mi běhá mráz po zádech - takový poklid a tolik krve pod dunama.

Já tahle válečná místa dost těžko snáším, památníky umučených a zdi se jmény mrtvých, to je pro mě fakt hrozný, někdy je mi úplně fyzicky zle. Byla jsem na memoáru dětí utýraných v jedné německé škole, mají tam i zahradu s deskama s jejich jmény a fotkama, hrozný to bylo. Za tím je i silný příběh manželovy rodiny, zdálo se mi o tom ještě několik nocí. Takže se tomu vyhýbám, když můžu. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 10:39

Kokoska nevidělas Dunkerk? Tam je ta hrůza zachycená právě v kontrastu s nádherou moře, nebe a pláže

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 10:40
Reakce na Kokoska:

Dadoo ovšem když se ti někde líbí, chceš si to tam užít a druhej se tváří jak bubák, nebo se nechce hnout, mysl to poněkud nas*re. To heslo zní podobně jako že pozitivní myšlení zabraňuje nemocem.