Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 19:04

barbucha 

A proč tam nevezmeš v létě vnučku?

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 19:11

dynda 

Ráda bych, ale z nejrůznějších důvodů (z nichž ten, že by se tam v tom počasí vztekla, je ten nejmenší) to nejde. 

Počkám až jí polezu na nervy... i když na druhou stranu pochopitelně doufám, že to nastane až v době, kdy budu cestovat akorát tak na kriplkáře Ale neházím flintu do žita, třeba se zadaří dřív...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 23:08

barbucha kerry je

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 09:17

ja se zrovna minuly tyden trochu zastydela,protoze sem si uvedomila,ze z Ceska uz se nemuzu dockat az dojedu domu a z Recka se mi nechce ani po mesici.....taky sem se zamyslela cim to je a zrejme morem,pocasim,kulturou.....proste tahne me to taky na jih.

Online Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 10:55

Zarinya Já jsem následovala tvého příkladu a pořídili jsme si nemovitost v Itálii, taky mě to táhne na jih. My tam teda plánujeme trávit hlavně zimy, až budeme v důchodu

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 11:06
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 11:14

Garfie super

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 12:00

Garfie jak tohle probiha? Teda ne ze by se minekdy podarilo presvedcit muze, ale zajimalo by me to fest:) 

Online Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 12:08

rasaNori Až ho přesvědčíš, tak mi napiš, něco ti tam najdu :-) Začalo mě to hodně bavit a prokázala jsem velké schopnosti v umění číst mezi řádky italských inzerátů  Už jsem dohodila byt s nádhernou terasou kamarádovi a teď přesvědčuju jeden blízký pár.

Co tě zajímá? Mohla bych psát asi hodinu, když tak mi napiš SZ, ať tady neplevelím.  :-) Já si udělala takový malý průzkum nemovitostí v oblasti, která nás zajímala a postupně si udělala cca týdenní plán cesty, na jeden den cca tři nemovitosti, obepsala jsem dotyčné realitky, ze kterých se mi polovina neozvala  a asi dva lidi pak nedorazili na místě. A pak už to šlo normálně, jen jsou trochu komplikovanější nějaké právní věci, ale nic nepřekonatelného. Už kdysi, asi před deseti lety jsme z nějakých důvodů nečekaně uvízli v jednom italském městě asi na tři dny-a strávili ho právě tím, že jsme zašli do realitky, že chceme něco koupit. Realiťák s náma pak celý den jezdil a byl to super zážitek (až na to, že jsme se teda trochu styděli, ehm...), i jsem si říkala, že to musím podniknout v každé zemi, kterou navštívím, protože se fakt hodně dozvíš o způsobu života tam. :-)

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 12:22

Garfie moc dekuju takhle mi to zatim staci:D ja jsem ten typ co potrebuje k zivotu slunce a more a muz hory, takze i po tehle strance bychom to meli komplikovanejsi, ale uz jsme to doma taky resili. Budete to predpokladam pronajimat, pokud tam nebudete vy sami. 

Online Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 12:32

rasaNori To ne, to právě Itálie splňuje oboje!! :-)

Chtěli bychom pronajímat, nebo to byl tedy původní plán, ale teď se to nějak vyvíjí, že si to děláme tak hezký, že nevím jestli nám to nebude líto  (nastává řetězová reakce, kterou popisovala Potrefenáhusa -přestěhovali jsme koupelnu, ale teď vedle toho vypadá špatně něco jiného, tak uděláme tohle....a pak vylepšíme tohle...)

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 12:39

Garfie ty jo to zni fakt dobre:) my tuhle retezovou akci mame doma, takze uvazat si na krk jeste nekde neco jineho je ted to posledni co bych si prala, ale jako plan do budoucna proc ne. A v mem okoli to nikdo zatim nezkusil takze bychom byli casem prukopnici. No kazdopadne drzim palce at jde vse podle planu

Offline Karlicka
Avatar
186 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 12:42

Garfie a to rekonstruujete na dalku?  Momentálně jsem ve stavu,  ze vidim remeslnika a otvira se mi kudla v kapse .  Ze by to v IT bylo jiny?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 13:00

rasaNori my sme na tom s mužom rovnako, tak sa smejeme, že na dôchodok sa ja usadím na Bali a on v Nepále, a budeme sa stretávať v Thajsku :-)

Ale nejakú nehnuteľnosť v Chorvátsku mám dlhodobo v pláne, vedela by som si to predstaviť 

Offline razorblade
Avatar
8197 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 13:08

Ja letos nahodou zjistila, ze muj pan bytny ma byt na Gran Canarii. Mela bych se ho pokusit presvedcit, ze soucasi meho najmu je i tydenni pobyt na kanarech :D

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 13:41

Garfie Gratuluju a závidím (v dobrém i ve zlém ). A znovu se mi potvrdilo, že se tady schází úplně jiná sociální bublina, než ve které žiju. Nemám ve svém okolí nikoho, kdo by si mohl dovolit byť jen uvažovat o koupi nemovitosti v zahraničí. Každopádně to musí být hodně časově a organizačně náročné, obzvlášť tak rozsáhlá rekonstrukce, takže klobouk dolu. 

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 14:01

MP Meri Já taky nikoho takového neznám, ale pochopila jsem, že to zas tak šílené pálky nejsou.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 14:09

brrr obvzlaste v Recku...od krize jsou tam nemovitosti opravdu hodne lacine....

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 14:41

MP Meri Mozna lepsi nez uvazovat v Praze o 3+1:-D. Tak hlavne my jsme mlady kosti, ze jo, nase socialni bubliny musej jeste zestarnout a trochu posetrit;-))).

Garfie Hrozne moc gratuluji a preji vam to(nezavidim:-D).Nenapsala bys mi do SZ, kde to priblizne mate, me to hrozne zajima, kde jste tak vybrali, ta Italie je takova odlisna vsude;-)). Ale samozrejme nemusis;-) 

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 14:42

Zarinya Vid, nakonec by se z toho mohl stat nejakej kolektovni kousek tady, nemovitost v Recku:-D.