Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline razorblade
Avatar
8197 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:05

Miru ja byla nadsena na Lucni boude v Krkonosich. Je to ale takovej welness s pohorkama, ne ten, kdy travis celej den u hotelu

Offline razorblade
Avatar
8197 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:08

999 pocit “tady bych mohla zit” jsem mela v Oslu, hlavne na ostrive Bydgoy a na Holmenkollenu. Obe mista byla plna tech krasnejch drevenejch domu, ale pritom to bylo kousek od centra...

Online RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:11

Miru a co Svatá Kateřina u Počátek?

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:14

razorblade RoSa 

...díky

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:51

brrr Líbí se mi tipy od andulka01 , ale jinak mi přijde, že patnáctiletá si už umí říct, co by chtěla v Praze dělat, ne? :-). A když řekne, že chodit po obchodech, tak být matkou, tak ji nechám v Palladiu a sama jdu, kam chci já. 

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 08:40

999 No, její maminka se mě ptala na nějaký tip a já umím poradit jen lidem s malými dětmi nebo dospělým. Předpokládám, že holka si taky řekne, co by chtěla. Na druhou stranu, myslím, že v Pze bude poprvé (podruhé?) a ten skok s okresního města je docela velký.

Každopádně já jim doporučovala Pařížskou, to maminka zatrhla hned v zárodku :-) Ale nějaký obchoďák určitě bude.

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 10:03

brrr Mně kdysi svěřili 25 dvanáctiletých dětí z okresního města s tím, že je provedu Pražským hradem. Vyzvedla jsem je na Hlaváku a řekla jim, že se za hodinu potkáme na prvním hradním nádvoří :-). Byli tam všichni, ale teď jsem po letech potkala jednoho z nich a on mi říkal, že to byl šílenej adrenalin, že se ztratili, a pak se tam plížili Jelením příkopem :-).

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 12:56

999 ja som mala intenzívny pocit, že tu by som mohla žiť, v Porte. To je mesto pre mňa. A všeobecne teda by som sa určite sťahovala na juh, keby k tomu došlo :-)

A s Viedňou mám rovnaký problém, je pre mňa moc usporiadaná

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 13:02

razorblade betsey Stejně je to s tím pocitem “tady by to šlo” zvláštní. Co všechno v tom asi hraje roli...:-).

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 13:05

Ja väčšinou ten pocit v mestách nemávam, ale v prípade núdze by som brala Lisabon alebo Helsinki (asi trochu schíza no)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33799 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 13:11

999 mně se teda líbilo všude, beru Berlín, Lisabon, Vídeň, Budapešť, Istanbul i Řím, ale takový to jojojojojojojo už v letadle jsem zažila jenom v Irsku a celou dobu jako v transu

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 13:23

Potrefenáhusa Viz výše, zajímalo by mě, s čím to souvisí :-).

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 15:15

999 neviem, možno sme tam žili v minulom živote? :-)

Offline razorblade
Avatar
8197 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 15:19

999 u me to souvisi asi s krasnou prirodou a pocitem klidu ve velkym meste. jsem si uplne predstavovala, jak rano u snidane tupe ziram na more, pak sednu na MHD a za 20 minut jsem v centru v praci. (ja vlastne v necem podobnym ziju i ted, jen misto na more ziram na rybnik s kachnama:D)

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 15:39
Reakce na Potrefenáhusa:

999 mně se teda líbilo všude, beru Berlín, Lisabon, Vídeň, Budapešť, Istanbul i Řím, ale takový to jojojojojojojo už v letadle jsem zažila jenom v Irsku a celou dobu jako v transu

​Že jo! Já tam už kdysi musela žít prostě.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 16:52

999 Potrefenáhusa 

U mě hodně dělá přítomnost moře, nepotřebuju se v něm nutně koupat nebo se válet na pláži, ale sedět nebo chodit u moře a poslouchat to šplouchání... Irsko, Skotsko mám taky zařazeno do ano, ale nechtěla bych být ve větším městě, tam je ten venkov tak svěží a magický Naopak na kontinentu evropská velkoměsta u moře nebo s velkou řekou ano, v Asii ani města ani venkov, na dovolenou jo, jihovýchod všema deseti, ale na žití ne. Severní Amerika, Austrálie jedině velké město, miluju ten ruch, ale ne moc teplé klima (moc havěti). Afrika vůbec, tu nějak nedávám, vůbec mě neláká, radši jsem vyrazila vždycky jinam.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 16:54

barbucha 

Já už tam byla čtyřikrát a pojedu ráda zas...

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 17:04

razorblade Luční bouda je super - jejich sauna a výřivka mě po březnovém treku sněhem a ledem zachránila od omrzlin!

Jinak pocit - sem patřím, jsem měla v New Yorku ihned po vystoupení z letadla. Nejlepší odměna byla, když se přítele a mě zeptali turisti (Američani) jestli jim poradíme cestu metrem - to jsem měla chuť si povyskočit <3. Z Evropských měst souhlasím s Lisabonem nebo Portem (ale tam jsem hodně ovlivněná jídlem a hlavně sladkostmi).

Offline Lenka22
Avatar
1649 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 17:35

Pocit, že jsem tam doma a důvěrně to znám, jsem měla v Londýně, a taky jsem si dlouho myslela, že jsem tam musela žít v minulým životě:-) Ale pak mě napadlo, že je to proto, že to zkrátka 'dobře' znám z knížek a filmů a hudby a tím, že jsem od dětství anglofil, tak se to pak pospojuje do takovýhle pocitu. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 17:53

dynda 

Já doufám, že se tam dohrabu ještě potřetí (aspoň). Moje německá kamarádka má chalupu v Kerry!!... čert by mě vzal, že jsem se tam dostala jen jednou Každej boží rok se chystám, každoročně mě tam kámoška tahá, no nestíhám