Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 14:43
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 14:51

tak rovnou říkám, že se kolektivního nákupu zahraničích nemovitostí neúčastním, mně stačí péče o jednu ruinu v tuzemsku!

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 15:21

Tak není to likvidacni, ale lidi kolem spíš presne potrebujou zaopatrit svoje primarni bydlení. A ani na to nema kazdej ale jako jo, tesim se až dospejeme a posetrime, rada zajedu ke kamosce na kafe do Spanelska nebo tak neco

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 15:26

MP Meri hele nechci tě strašit teda , ale abys k tý kámošce nejezdila motorákem z Prahy se dvěma přestupama

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 15:48

MP Meri a to mi pripomenulo, že moja segra sa chce presťahovať do Barcelony. No asi je čas ju trochu popohnať :-)

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 15:48

MP Meri No hele, ale my tady v ČR žijeme relativně skromě-vzhledem k příjmům :-) A Itálie je jediná země v Evropě, kde za poslední tři roky klesly ceny nemovitostí, mimochodem u nás naopak ceny stouply nejvíc. Zrovna ten byt, do kterého lámu kamarádku, je dvoupokojáč v malém, takovém tom typickém kamenném městečku (spíš vesnici teda) na kopci-deset minut od jezera a cca půl hodiny od moře, i s veškerým vybavením (á la Ikea, nic hrozného) stojí půl mega. 

Karlicka Máme velké štěstí, v naší obci jsme za atrakci  a každý se nám snaží pomoct. Teď jsme tam byli malovat a naši řemeslníci nás zásobovali melouny, dokonce i šampaňské jsme dostali....koupili jsme byt v dvoudomku, pod náma bydlí stavař, sice nemluví vůbec anglicky (a my italsky), ale celé nám to dozoruje a je na něj spolehnutí. Co se kvality týká, nesrovnatelně lepší než u nás!

Offline 999
Avatar
17613 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 15:55

Garfie To je paráda, to ti moc přeju :-).

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 15:58

Garfie krása

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 15:59

999 nolita  Děkuju, my už to vlastně koupili před rokem :-) Ale teprve před prázdninami jsme začali s nějakou rekonstrukcí, teď tím hrozně žiju, prakticky nemyslím na nic jiného  i manžel už si stěžoval, že se v práci nemůže soustředit! 

Offline 999
Avatar
17613 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 16:22

Garfie Já si to dovedu představit :-). Skoro mě mrzí, že jsem doma slíbila, že už fakt nic budovat/rekonstruovat nebudeme :-). 

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 16:28

999 To je ale neuvážený slib!!

Offline 999
Avatar
17613 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 16:50

Garfie To jo :-).

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 17:10

Tak tu pořád přemýšlím, kde bych ráda žila, kdyby ne v Čechách, a asi jsem divná, ale nic mě nenapadá. A že už jsme toho pojezdili dost. Leckde se mi moc líbilo, někam se i ráda vracím, ale na trvalo nevím, bojím se, že tím denním životem by to ztratilo tu výjimečnost a pohotovost. 

Offline Karja
Avatar
35970 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 17:22

Kokoska Mne se libilo v Izraeli, ale jen na zimu a myslim, ze bych nezapadla mezi mistni no:-D. Ja bych asi taky nemohla zit jinde, ja jak se nedokazu vymacknout v cizim jazyce tak dobre jako cesky, tak si prijdu takova smutna pak! 

Garfie No jsem nalomena jako! Sic bych neco koupila a pak uz nemela tak 5 let na letenky pro rodinu, ale takhle jako pro image by to bylo dobry:-D.

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 17:31

Karja nojo, jazyk je důležitý, ale to se dá naučit, kdyby tam člověk žil. Spíš způsob života a lidi jaký jsou, i vůči cizincům, to by mě asi ovlivňovalo při výběru. Možná Portugalsko, tam jsem byla několikrát a vždycky moc hezký, krásná příroda, lidi milí, v Portu by to možná, možná šlo. V září jedem znovu, už se těším.

Offline Karja
Avatar
35970 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 17:34

Kokoska No ja vim, ze bych se jazyk dobre jako cesky nikdy nenaucila a pro me by to bylo desne limitujici;-).Ja I s tou cestinou mam nekdy problem:-D

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 17:41

Karja jako česky asi ne, ale mně by stačilo se domluvit, popovídat si. Vést filozofické a odborné debaty bych nemusela. Spíš by mi vadily ty momenty, kdy se všichni něčemu "jejich" zasmějou a cizinec nevi, je mimo a tupě zírá.  

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 18:09

Kokoska Já myslím, že na celoroční žití mimo rodnou zemi fakt musí být nátura. Nevím jestli bych to dokázala, ale třeba rok v Japonsku (bez dětí) mi vůbec nevadil, to byla jedna velká dovolená i když jsem pracovala. Vlastně jsem vůbec vypozorovala, že když je ta země nějak kulturně vzdálená, tak je to pro mě atraktivnější, protože každý den je výzva  Zatímco žít třeba v Německu je pro mě takové "skoro jako doma, ale bez zázemí" a to mě vůbec neláká. A pochopitelně jazyk je obrovská bariéra, to je jasné, i taková ta kulturní blízkost, třeba kamarádka žije v Londýně a prvních pět let byla nadšená, teď říká, jak jí začíná chybět takové to "viděli jsme stejné večerníčky jako malí....", hlášky z filmů a tak. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 18:54

Jazyky ma bavia, to by som sa asi dokázala naučiť skoro akýkoľvek! záleží, či sa človek sťahuje nastálo alebo len na určitú dobu, kamarát je v ČR na 2 roky a na začiatku vyhlásil, že na nejaké učenie češtiny sa môže zvysoka (ono pre rodilého Angličana čeština rovná sa skoro klingončina... ešte s nulovým talentom na jazyky). Akurát tú jazykovú bariéru znáša dosť blbo, navyše má dar (alebo prekliatie), že s ním neustále chce niekto naväzovať rozhovory... hlavne staršie dámy a predavačky v obchode. Už má z toho chudák teda dosť traumu...

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 19:42

Garfie Wanda von Dunajew no, přes pět let žiju v bláznivé zemi s naprosto odlišným kulturním prostředím, než je ČR. Protože země je opravdu bláznivá, podvědomě jsem se zasekla a jazyk se neučím. V práci a vlastně i mimo funguju více či méně úspěšně v Angličtině. Muž mluví obstojně, takže je náš ,,tiskový mluvčí”, když je třeba něco projednat na úřadech. Jako na celý život to nevidím, ale má to oproti životu v ČR i jistá pozitiva. Místní co mě neznají automaticky v komunikaci se mnou přechází do Francoužštiny nebo Angličtiny, protože prostě místně nevypadám a manžel už vůbec ne.

Jen si bohužel momentálně ani nedovedu představit návrat do ČR. Je dost možené, že nakonec zakotvíme ve třetí zemi :)