Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 01. července 2019 23:02
Reakce na Lamicka:

Catherinne My pred par lety bydleli v Penzionu u Jakuba. Nic styloveho, je to uplne obyc, ale byla tam cisto, chladek ve vedrech, meli jsme pristup na terasu do dvorku. Je to v centru. 

​Taky jsme tam byli v apartmanu, vzpomínám na to ráda, na náměstí bylo kousek, akorát ten vjezd do dvora byl na menší auto, SMaxem byjsme se tam už nevešli

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 01. července 2019 23:06

těm co mají zálusk na Pobaltí doporučuju to co jsme jeli letos autobusem, trochu dlouhá cesta, hlavně zpátky už byla otravná, ale moc hezký https://hotel.invia.cz/litva/-hlavni-mesta-pobalti-a-helsinky/-hlavni-mesta-pobalti-a-helsinky/tour-1331307/?id=200424437

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 01. července 2019 23:16

A pokud má někdo doma vojáky, nebo někoho kdo má rád vojenský muzea doporučuju Bastoň v Ardenách, byli jsme tam týden a bylo furt na co koukat, město malý, ale krásný, už jednou jsme tam kdysi byli, nyní jsme se vrátili a doufám, že tam třeba za dva roky pojedeme zase, majitel domečku je zaměstnancem War muzea a dal nám poukaz na 10% slevu na vstup, vzal kluky do depozitáře, tam asi byli jako v ráji, podle výrazů kdž se vrátili https://www.booking.com/hotel/be/savy555-bastogne1.nl.html

https://www.bastognewarmuseum.be

https://www.bastogne-barracks.be/

http://www.101airbornemuseumbastogne.com/

a mají tam dvě parfumerie

Offline Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 02. července 2019 07:14

Garfie Dobre, ozvi se, az ti dojde vodka :)

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 02. července 2019 09:58

Friga  Ozvi se, až ti dojde vodka....to je výborná věta, jak z nějakýho béčkovýho filmu.

Offline Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 02. července 2019 10:04

Garfie to mas pravdu  vubec me to nenapadlo :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 02. července 2019 20:08

74SLena mě hrozně štve že tyhle poznávačky se nekombinují s leteckou dopravou, noční přesuny busem kdysi jsem sháněla jako dárek paříž, aby to bylo vhodný i pro starší a pokročilé a nakonec jsem to teda vyřešila zájezdem, který byl sice busem ale v půli cesty byl ještě nocleh, takže aspoň tam se nejelo v kuse. 

Online baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 03. července 2019 08:21

viktorka_od splavu uz existujou, davali jsme pariz s pruvodcem tchyni k 70., letecky, ale bylo to nasobne drazsi nez kdyz koupite letenky a hotel, nastesti se pak uvolila svagrova (tedy jeji dcera), ze s ni pojede, takze odpadla jazykova bariera a nemuseli jsme kupovat ten predrazeny organizovany zajezd

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 03. července 2019 08:54

baltik ano, letenky+ hotel budou logicky levnejsi:-) ale kdyz chci pruvodce a idealne aby me i povozili po okoli a jsem ochotna to zaplatit, tak proc ne? to je fajn ze existuji

Online baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 03. července 2019 09:17

viktorka_od splavu jasne, ze je to logicky, ale tady to bylo 2-3x drazsi nez letenky+hotel, proste prehnane

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 03. července 2019 11:48

Nakonec jsme se domluvili na Kodani ( nez jsme se rozhoupali, letenky do Helsinek kapku podrazily).

Prave jsem to zabookovala  

Offline cassis3
Avatar
47 příspěvků moje polička 04. července 2019 10:44

Dobrý deň,

máte prosím nejaké nápady čo vidieť/zjesť/zažiť na Sardínii? Budeme na východnom pobreží.

Vopred ďakujem za tipy.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 04. července 2019 19:12

continuity 

Super, moc přeju, tu mám zatím v seznamu "bez fajfky"

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 05. července 2019 09:00

74SLena my mame ten seznam hodne volny, dali jsme si akorat zavazek, ze zkusime jednou rocne do nejake metropole vyrazit sami bez deti. Kdyz je v dohledu volny vikend, podle rocniho obdobi  kouknu na letenky a kam to zrovna lita v pro mne prijatelnych casech, za rozumne penize... to je nas cil

Nejsem to schopna planovat dlouho predem, protoze nemusim mit hlidani, to predem neodhadnu.  

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 05. července 2019 10:49

continuity To je super plán! :-) My takhle na prodloužený víkend jednou stihli za levno i New York :-) 

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 06. července 2019 08:04

continuity taky taky. Jednou, dvakrát ročně prodloužený víkend nebo pár dní uprostřed týdne, jak to vyjde. Seznam toho co chceme vidět je dlouhý.

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 06. července 2019 09:47

cassis3 Lodí na ostrovy La Maddalena - úchvatné koupání, překrásné moře, malebné město Alghero, Castelsardo, Stintino a pláž La pelosa, nurágy, Valle de la Luna. Ale většina z toho dosažitelná jen autem, případně organizovanými výlety, na tamější mhd bych moc nespoléhala

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 06. července 2019 21:43

cassis3 A k tomu co ochutnat - jednoznačně pane carasau, je to taková tvrdá lámavá tenoučká placka, buď jen osolená nebo s různými příchutěmi, ale naprosto jedinečné, mají to v každém supermarketu, balíček 200g za cca 2 eura a varuji, na rozmarýnovém lehce vzniká závislost a pak samozřejmě jakýkoliv místní sýr, víno, med...

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 08. července 2019 00:11

continuity Myslím, že Kodaň bude taky fajn.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 08. července 2019 00:15

My zítra odlítáme ze Švedska a asi jsem tu něco dělali špatně. Celou dobu jsme mysleli, že do sebe budeme cpát ryby a masové koule a nakonec nebýt dneska, tak je ani nezkusíme. Tady je plno suši, kebabů, pizzy, hot dogů, atd. ale najít podniky, kde mají něco švédského, se nám fakt podařilo jen v Sigtuně (která je velmi příjemná mimochodem).