Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Karja
Avatar
35721 příspěvků moje polička 20. července 2019 16:19

Pojedu na jeden den do Krakova, nemate nejake typy co tam krom tech hlavnich pamatek? Ani se mi nechce nic moc nachodit, spis nekde zevlovat, na peknem miste pokoukat a posedet, a taky zajit do nejakych kavaren a restauraci a trochu to tam vyjist;-)))

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 21. července 2019 11:30

continuity 

Tak ve Stockholmu jsou dobrý obložený chlebíčky taky všude

brrr 

S křížkem po funuse (třeba se to bude někomu ještě hodit), ale v samotným centru na Hötorget (náměstí s tou koncertní budovou a trhama) je tržnice plná i malejch občerstvoven - rybí jídla výtečný! Nakonec i všude jinde dostaneš rybku, nesmíš ji ovšem hledat ve fastfoodu (pravda, těch je tam mraky)

Offline Karja
Avatar
35721 příspěvků moje polička 21. července 2019 11:55

barbucha Tomu rikam chlebicek! Skoda, ze jsem o te trznici.taky nevedela:-(

Offline brrr
Avatar
9963 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:43

barbucha Hele, zrovna takový chlebíček jsem měla u Vasy (a pak jsem ho viděla ještě na letišti), byl superdobrý. Tržnici zkusím příště. My jsme nehledali ve fastfoodech, ale v normálních restaurací, ale prostě se nám nevedlo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:10

brrr 

Ty chlebíčky jsou všechny výborný, na těch nikde nešetřej, a většinou takhle v sezóně je všichni jedí místo oběda, co tak vidím vždycky na těch zahrádkách... divný s těma hospodama, v centru je spousta rybích. Tržnice ovšem super. Mají tam teda i jiný jídla i suroviny, samozřejmě místní dávaj přednost exotice v podobě asijskejch, jihoamerickejch a podobnejch potvorností páč jsou světoví ale kdo touží po rybce, nějakou si tam vždycky najde

Offline brrr
Avatar
9963 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:26

barbucha Hele, ve Stockholmu jsme hledali restauraci kolem Odenplanu a nic, centrum Uppsaly jsme prochodili křížem krážem, o menších dírach ani nemluvím.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 21. července 2019 23:01

brrr 

V Uppsale nevim, tam jsou spíš hospůdky studentský... a z toho Odenplanu to chtělo popojít ke Stureplanu nebo úplně na tu nákupní Drottninggatan. Nebo pak na Starý Město samozřejmě. Prostě tam, kde je nejvíc turistů (a obecně blíž vodě), protože jak jsem řekla, místní dávaj přednost tý exotice A pak holt takový vychytávky jako ta tržnice (je jich víc, prakticky v každý vnitřní čtvrti, a všude se najíš). Mě nenapadlo, že by někde neměli rybu, pokud nevlezeš do pizzerie nebo kebabu...

Offline brrr
Avatar
9963 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:05

barbucha Zas jsme u Odenplanu našli indickou, do které se kluci zamilovali

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33594 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:10

barbucha brrr mi přijde, že se to jídlo hledá obtížně, když to člověk někde nezná a nemůže jít podle instinktu, my takhle nemohli najít v Portugalsku sámošku, nakonec jsme se museli zeptat lidí s igelitkama, odkud to táhnou a stáli jsme asi 200 m od ní

Online stes
Avatar
7294 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:11

Karja na hlavni pamatky plus zevlovani je den akorat, plus trznice na namesti... Vic bys toho nestihla, jeste s hradem.. I tak budes mit co delat. Je tam krasne. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:31

brrr 

To je právě to - samá exotika, Asie, Afrika a Dálnej Východ... čekám, kdy tam votevřou hospodu se specialitama z Papuy Nový Guiney! Vidim díru na trhu! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:57

barbucha Tam je asi zrada v tom “musíš jít tam, kde je nejvíc turistů” - teda přesně opak toho, co člověk na cestách při hledání jídla obvykle dělá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:36

Sweet Potato 

No jo, většinou člověk pochopitelně vyhledává provozovny, oblíbený u domorodců... ale to tady fakt neplatí (pokud chceš nějaký demode národní jídlo ). Nebo můžeš do vyhlášenejch "lepších"  podniků, ale pak nemáš na zpáteční letenku

Offline Karja
Avatar
35721 příspěvků moje polička 22. července 2019 19:59

stes :-DJoo, to ja nechci mit co delat, ja si chci odpocinout, proto pisu o tech kavarnach:-Dpamatky muzu videt z kavarenskeho okna:-D

Offline Karja
Avatar
35721 příspěvků moje polička 22. července 2019 20:02

Potrefenáhusa My jsme takhle prijeli za sestrou do Anglie, a chteli jsme si udelat nakup. Poslala nas do MarksandSpencera, o existenci Lidlu ci podobneho supermarketu za pul roku nevedela....Tomu rikam hoch zivot:-D:-D. Tak jsme ji rekli, kde jsme ho nasli:-D

Online viktorka_od splavu
Avatar
45975 příspěvků moje polička 22. července 2019 21:32

Karja haha já taky nakupovala prvně u M&S normálně, tam to byla klasická samoška, hadry žádný:-) ceny už nevím to jsem nějak neřešila, ale rozhodně žádnej extra luxus jako u nás:P

Offline Karja
Avatar
35721 příspěvků moje polička 22. července 2019 21:55

viktorka_od splavu No vis co, na svacinu dobry, ale klasickej nakup jsme tam nejak neumeli udelat, jak jsme to jeste moc neznali ani z Cech a rozhodne to bylo drazsi nez klasicka samoska, coz se na dovolene ztrati, ale za dlouhodoby pobyt??

Offline Sieglinde
Avatar
34 příspěvků moje polička 24. července 2019 06:28

Zeny, hotel v Rime, nejake doporuceni? Co stoji za to, mam 3 dny.

Online 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 25. července 2019 14:00

Nebyl jste někdo na Kefalonii? Je to místo, kde se dá chodit po horách a koupat na ne moc turistických plážích? Dík

Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 25. července 2019 14:51
Reakce na Sweet Potato:

barbucha Tam je asi zrada v tom “musíš jít tam, kde je nejvíc turistů” - teda přesně opak toho, co člověk na cestách při hledání jídla obvykle dělá.

​Ja jsem objevila skvelej bufac se smazenejma rybama v Gdyni pote, co jsem si vsimla, jak z jedny lodi proudej namornici a sla jsem za nejvetsi skupinou. Dosla jsem k takovymu nenapadnymu stanku se zahradkou, kde dve babci delaly uzasny ryby s bramborama a salatama, z cedule jsem si nazvy ryb musela prelozit mobilem. Turisti jsme tam byli asi dva, dalsi se zdrzovali spis u stanku se rvavejma napisama a nafocenejma menickama. Troufam si ale tvdit, ze ja jsem se najedla lip :D