Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 08. července 2019 08:11

brrr nevim, co jste delali spatne, ale my delali spatne tu samou vec

2x jsme skoncili i Irske hospode a jednou v Recke. Ryby jsme meli nastesti v hotelu k snidani. 

Offline cassis3
Avatar
47 příspěvků moje polička 08. července 2019 12:19

Lucia Salvatore Dobrý deň, ďakujem za tipy. Ešte by som sa rada opýtala - odporúčate výlet na Korziku? Je to celodenný výlet, tak či to nie je strata času ....  

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 08. července 2019 13:14

brrr Ja jsem mela ryby jen v Upsale, ale bylo to hrozne mile, jsem prisla do hospody a ja neumim prilis anglicky komunikovat, a jako bylo videt, ze chci rybu a taky ze smrdim korunou, tak jsem si neco objednala a slecna mI rekla, ale ne, dejte si tohle, to je lepsi a levnejsi. A mela jsem toho nejlepsiho lososa v zivote:-D. Tam byli obecne tak mili lidi, tak ochotni se se mnou domluvit a pomoct mi;-). 

Jinak stejny problem jsme meli v Budapesti, byli jsme jen jeden den a vsude jsme potkavali jen pizzy a salaty, nakonec jsme skoncili na palacince. Chcelo to mit asi neco zjisteneho predem.

Offline brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 08. července 2019 23:39

Karja Uppsalu jsme prošli a nic. Na zpáteční cestě jsme si zajeli do Sigtuny, protože tam jsme věděli, že když jsme se tam stavovali na cestě a sever, že jsme kolem restaurace se švédskými jídly šli. Takže nakonec jsme předposlední den něco měli.

Jinak švédové byli fajn, to máš pravdu.

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 08. července 2019 23:47

brrr No ja mela v Uppsale v te hospudce u tech mohyl. Fakt prijemny, hrozne dobry;-). Jinak ve meste jsem byla jen v nejake hipsterske kavarne, ani si nepamatuju, ze bych tam potkala nejaky lakavy podnik...

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 08. července 2019 23:50

brrr No a jeste jsem si vzpomnela na ty bezedne hrnicky kavy..To kafe tam bylo tak dobry, doufam, ze tam nekdy zase pojedu. Ja miluju vodu a proste Stockholm, kde je voda vpravo vlevo me musel dostat, ze jo!

Offline brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 08. července 2019 23:55

Karja U mohyl jsme na žádnou hospůdku nenarazili, akorát v muzeu měli kafe, atd., ale nás tam stihnul hrozný liják, takže jsme neměli moc času na rozhlížení.

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 09. července 2019 09:34

brrr To je divny, ale je fakt, ze ta ,,hospudka,, vypadala spis jako cukrarna nebo kavarna, ale za me tam meli I obedy, treba ctyri jidla. Ale to nevadi, hlavne, ze jste si to uzili. Zavidim!!!

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 09. července 2019 15:08

cassis3 Na Korsice jsem nebyla, ale co jsem viděla fotky od známých, tak to rozhodně nebude ztráta času ani peněz

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 09. července 2019 15:39

cassis3 Korsika je nádherná. Spíš je otázka, co byste za ten výlet stihli.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 09. července 2019 16:04

cassis3 my jsme takto na vylete na Korsice ze Sardinie byli, je to ale tak 20 let, mam pocit, ze jsme prochodili jen to pristavni mesto (Bonifacio?), tehdy se mi to libilo, nevim, jak bych se na to divala dnes,

doted ale vzpominam na jeden obraz, co se mi tam libil a nekoupila jsem ho, bylo to tehdy pro me hodne penez

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 09. července 2019 18:10

cassis3 Korsika je krasna , ale za jeden den se toho neda moc stihnout. 

Offline cassis3
Avatar
47 příspěvků moje polička 09. července 2019 19:37

Ďakujem za odpovede, bol by to práve výlet do Bonifacia. Asi sa rozhodneme na mieste.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 13. července 2019 22:36

Kodan je na jidlo mnohem, ale mnohem lepsi nez Stokholm. Streetfood - danske oblozene chlebicky:

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 13. července 2019 22:42

To je mistni trznice. salaty z plodu more chobotnice, musle, krevety ( jeden pikantni, jeden chilli, jeden s koprem), tunak a losos v sezamu a kimchi. Vcera jsme to objevili az pri zaviracce, tesila jsem se cely den. Asi to bude rozmazane, poradne to nevidim.

Offline brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 13. července 2019 23:32

continuity No, to jsem vidět nechtěla :-D Užijte si to a dobrou chuť!

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 14. července 2019 11:20

continuity Bohužel to není rozmazané ani trochu!  Parádní

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 14. července 2019 11:34

continuity Jejejej, tak za to tam stalo jet! Vypada to bajecne, jak je tam draho?

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 14. července 2019 23:37

Karja ja mam zkusenost, ze ta vikendova euroturistika cenove hrozne zalezi jak to lita, jake sezenes letenky a hotel. nemam to jeste spocitane, protoze musim reklamovat dve transakce , ale celkem bych rekla, ze to vyslo plus minus nastejno jako lonska Barcelona. 

a to jidlo je tam vazne skvele, a hlavne i na ulici, vlastne vsude kam jsme vlezli to bylo strasne dobre a to jsme to nijak neresili (jedine, kde jsem odmitla jist, to byla Christianie, kde stal sendvic 2x tolik nez vsude jinde a zrovna nejak uzasne to nevypadalo). treba ty ryby nahore stali myslim 245DKK (ani ne tisicovka) a byl to talir v prumeru asi 35cm. dva jsme s tim meli co delat, ani jsme to uplne vsechno nesnedli. sendvic tak 65DKK. jako rozhodne to jde a hlavne fakt dobre jidlo. 

treba se tam daji v restauraci koupit tapas, co jsou, jak jsem si to ja vzdy predstavovala: 7 veci zrovnanych na prkynku, z kazdeho trosku. 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 15. července 2019 08:40

continuity Jo, to jidlo je presne dle mych predstav! Jako Barcelona, tak to je dobry:-D.