Knižní šifra

29. října 2018 14:53
Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:37

coralline Dík. Jenže ke komentářům se nedostanu. Vidím max třeba tohle. (To mne ostatně pobavilo, že hned po půlnoci chtěla poradit)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:38

Sweet Potato Na fb stránce Martinus každej den přidávají post k novýmu zadání a i pod ním se v komentářích obvykle strhne nějaká debata s nápovědama, mrkni se tam, to je volně přístupný určitě.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:41

Dneska to bylo teda dost těžký, abych řekla pravdu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:50

Karoleena Já jsem nemožná, nic nevidim, s fb vůbec neumim, když se snažim tam něco otevřít, mám chuť třísknout telefonem.

Knihu už mám díky https://www.cbdb.cz/tema-520-velka-knizni-detektivka-pomoc-reseni-napoveda 

Tam vždycky bývali v nápovědách celkem opatrní.

Takže google už mi to našel. Neznám to vůbec. Začínám se bát, že nebudu cílovka tohohle luštění. Zatímco první mi přišlo nejlehčí možné, všude někdo píše, jak to vůbec nezná. Ovšem ty další, prý lehké, zas neznám já. 

Offline dorota
Avatar
848 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:58

Sweet Potato Som na tom podobne, prvú hádanku som vylúštila sama bez googlenia, druhú knihu som vôbec nepoznala, o tretej som síce počula, resp. kedysi som o nej čítala, ale sama som ju nečítala, ani som nevidela film. Musela som názvy googliť. 

Už v minulých šifrách tam bolo kopu kníh, ktoré som nepoznala. Napr. vôbec nečítam fantasy a sci-fi a v minulých šifrách bolo dosť kníh z týchto oblastí, musela som si veľa vecí googliť, resp. využívať nápovedy na facebooku či na iných diskusných fórach.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 03. března 2021 11:08

Sweet Potato dorota Také jsem zvědavá, kam se otázky posunou. První jsem dal (musela jsem tam tedy přestat cpát toho staříka), druhou s nápovědou, a tu dnešní až na základě diskuze na fb (a uvědomila jsem si, že jsem o tom filmu slyšela).

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 03. března 2021 11:11

Sweet Potato Hele, já třeba tu první četla, ale úplně lehký nebo jasný mi to teda nepřišlo. Ty nápovědy jsou strašně vágní. Fakt nevím, jak bych měla bez další nápovědy přijít na tu dnešní, když ji neznám.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 03. března 2021 11:16

Já první dala - i když jsem tam pořád cpala ze začátku toho staříka - docela rychle. Tu znám a četla jsem ji, kdysi. Druhou jsem měla raz dva, to jsem vybrala klíčová slova z textu na Martinusu, ale knihu neznám a nečetla jsem. A třetí jsem teda hledala dlouho. A neznám.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 03. března 2021 11:18

coralline U té první mi přijde, že to klíčové slovo je dost nápomocné, i když to neznáš (dcera se tím prokousala poměrně svižně, v databázi knih si vyjela knihy s číslovkou v názvu) Ale indicie jako léto a láska??? To by mi asi moc nepomohlo, i kdybych to znala.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 03. března 2021 11:33

Sweet Potato Právě, v databázi knih. Já bych čekala, že se mi to při hledání klíčovýho slova objeví někde na rozumný příčce přímo na martinusu, to se nestalo. Nakonec to člověk hledá po celých těch internetech, jenom ne u nich

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 03. března 2021 12:23

Sweet Potato  To jsme na tom úplně stejně. Jednička mi přišla vcelku jasná, jako taky jsem tam na poprvé zkusila knihu o dotazovaném, ale pak už to šlo rychle. Je to asi tím, že jsem oboje četla (a oboje mám ráda mimochodem). Dál jsem skončila, ale pomocí googlu se tím prokousala taky rychle, jen už to není takový požitek, nebo jak to říct. 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 03. března 2021 12:42

tak ta dnesni knizka je ma oblibena, strasne se mi libila a na film se chystam (Timothee)

ale kdyby to nebyla ona, tak to mohlo byt milion jinych knizek a jsem rozladena z toho, ze nechapu tu souvislost mezi tim okradenym a spravnou odpovedi

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 03. března 2021 15:29

Neznám knihu ani film, ale vygůglila jsem. A když to dcera zapisovala, nabíd jí našeptávač místo posledního slova slovo knedlíky :D

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 03. března 2021 16:16

Dnes mi to dalo zabrat.. Ale mám to

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 03. března 2021 16:39

Tak díky nápovědám odtud, které mě nasměrovaly na nápovědy odjinud, mám, ale vůbec neznám. Ani knihu, ani film. Ale obojí vypadá zajímavě, něco z toho zkusím

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 03. března 2021 19:09

baltik Dík za napovědu

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 03. března 2021 19:37

V každé hadance je zatím jedno klíčové slovo, jen projít na to které????. Dnes to byli hrdinové. 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 03. března 2021 22:24

Malvin Jsem se musela jít podívat, jak to myslíš. A nechci spojlerovat, tak otázku zakryju.

Hrdinové, jakože oba mužského rodu? A jak bys nazvala ve stejným významu ženu a muže dohromady?

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 03. března 2021 22:39

coralline sice nevidím, co se skrývá pod bilym textem, ale domyslim si to. Něco o pluralu,ze. A samozřejmě, že je to pravda, ale já to vyhodnotila jako ten klíč. Stejně jako u předchozích dvou hádanek byla důležitá jiná klíčová slova a většina rozhovoru s Sherlockem byla k ničemu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 04. března 2021 07:51

Dnešní nápověda ve slovenštině:

Dobre, dobre. Viete, ja čítať málo. Keď mi nejaká kniha zmizne, hneď si to všimnem. Táto byť neobyčajná. Pretože som si ju kúpil, aby som viac pochopiť jazyk Jane. Jedine pamätať, že niekto je žblnkotajúci potôčik a niekto mŕtve more. Čo teraz? Potrebujem ju, aby ja mohol opäť získať lásku Jane.