Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 13:28

nolita tak to jo:-) jinak ja od knizky ocekavam zabavu a/nebo zazitek, idealne oboji, ale alespon jedno z toho. nejsem literarni kritik a nectu to povinne, na druhou stranu muzu napsat svuj dojem at je jakykoliv. komenty ve smyslu "jak si muzu dovolit.." ( ne od tebe) nechapu. samozrejme, pohorsene se tez muzou vyjadrit, ovsem k cemu to je dobre zastavat se "slusneho maintreamu" kdyz si vypujcim tva slova, jako by to byl ten Lustig.. mno.

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 20:20

Tak jsem dočetla ten Osmý život pro Brilku. Někdo tu chtěl názor. Četlo se to docela dobře, děj zajímavý, některé věci z ruských dějin jsem vůbec netušila. Psáno hezkým jazykem, ale místy (kde vypravěčka popisuje svoje city a pohnutky) je to na můj vkus dost patetické. To mi dost vadilo. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale vracet se k ní už určitě nebudu. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 21:22

Fakirka to jsem byla já, díky z info, zatím se do toho asi nepohrnu, zvlášť, když mám dost čtecích "restů"...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 21:55

nolita nerozumim otazce:-) 

Muz jmenem Ove: porad mi byl necim povedomy, az jsem si vzpomnela jak tu nekdo zminoval podobnost se Stoletym starikem. bingo:-) moc hezka pohadka, pekne jsem si poplakala:P trochu agitacni, ale ctive. jestli jsou dalsi knizky autora hodne podobne, jak tu taky zaznelo, tak uz je spis cist nebudu

​Mně se Muž jménem Ove líbil (i film). Ale bylo to první, co jsem od autora četla - a když jsem si pak nadšeně napůjčovala další knihy, už mě nechytly.

Staříka jsem naopak nemohla vystát a vůbec nechápu, co na něm lidi mají.

Offline Lenka22
Avatar
1654 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 23:45

0zero7 Co případy bratra Cadfaela? Je toho celá série a rovnou anglická. Autorka Ellis Petersová. Anebo jestli neni přeloženej do eng slovenský autor Juraj Červeňák a jedna z jeho serií knih o Kapitánu Steinovi a notáři Barbaričovi. 

Offline Lenka22
Avatar
1654 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 23:53

0zero7 Nebo knihy Peter Maye, to je Skot, a obzvlášť jeho trilogie Skála, Muž z ostrova Lewis, Šachové figurky. Napsal ještě dalších dvacet knih, ale tyhle jsou nejlepší. 

Offline Lenka22
Avatar
1654 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 00:09

0zero7 Poslední tip a už nebudu tapetovat - Sebastien Japrisot - Vražedné léto, Past na Popelku. To je původně francouzský. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 00:41

Lenka22 Super dekuji! Nestiham ted, ale vedu to v patrnosti a seznam dodelam, super tipy!! 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 00:43

Lenka22 0zero7 ty knížky byly zfilmovane  a byly z nich pěkné seriály.

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 10:11
Reakce na barbucha:

​Mně se Muž jménem Ove líbil (i film). Ale bylo to první, co jsem od autora četla - a když jsem si pak nadšeně napůjčovala další knihy, už mě nechytly.

Staříka jsem naopak nemohla vystát a vůbec nechápu, co na něm lidi mají.

​Film jsem taky viděla, byla fajn, ale k úzká je samozřejmě lepší. Se Staříkem bych Osmého určitě nesrovnávala. Jsou pro mě úplně odlišné typy i povahy.

 Víc než knihu o Staříkovi mám radši Analfabetku.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 22. srpna 2020 00:33

Fakirka to jsem tu poprve myslim srovnala ja, mas pravdu, jine typy to jsou, ja jsme spis myslela ten zanr a dojem, ktery jsem z obou tech knih a jejich hlavni postav, mela...ten byl, pres rozdilnost hlavnich postav, dost podobny, az totozny... proste nesympaticti dedci:)) ale popisuju jen sve dojmy a nikomu neberu, ze mu to prislo fajn... 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 22. srpna 2020 10:02

nolita no Oweho mi bylo líto, kdežto stařík mi lezl na nervy, ten vzbuzovat všechno možné, jen ne lítost. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. srpna 2020 16:30

Přečetla jsem ten Noční klub Mars, co jsem si teď posledně koupila. Přijde mi to dobrý, jen je to zas jedna z tech knih, kdy na člověka padne úzkost z tý marnosti.  Lidi s podrobnější znalostí amerických reálií budou při četbě jistě ve výhodě. Ale jako může se to číst i místo Robinsonky

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 18:07

gentleman v moskve - knizka, o ktere jsme dlouho vedela a porad se k ni nedostala, az ted... za sebe rozhodne doporucuju ....

A nejak se nemuzu zacist do toho prispevku k dejinam radosti od denemarkove, ktera je jinak ma oblibena spisovatelka...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 18:21

nolita Gentleman byl boží! Ten Příspěvek k dějinám mám zrovna v němčině, tak tos mě nepotěšila

a já čtu ten Malý život, jde mi to docela pomalu (ty odeonky jsou hrozně nenápadný, ale tím menším písmem se tam toho vejde tak nějak víc  ) , ale rozhodně je to zajímavý

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 22:24

Ounz ja vim, ze to mas v nemcine, tak na tebe jsem prave spolehala, ze mi reknes, at vytrvam:)

k malemu zivotu- no uprimne docetla jsem,  zajimalo me, jak to dopadne, ale ta knizka a jeji hrdinove mi nebyli moc sympaticti, za me dobre tema, ale zbytecne natahovane,  ta delka tomu nepridala... uplne me to nenadchlo, priznavam, byt ohlasy na to byly pozitivni, tak za me ne...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 22:37

Ounz ja jsem nebyla schopna se do toho zacist a nejak se chytit na vlne toho pribehu. Od zacatku se mi vsichni pletli a prislo mi, ze je tam tak o 40% vic slov, nez by bylo akorat. Tak jsem se nedostala za cca 40. stranu:(

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 23:23

nolita no já se k tomu Příspěvku k dějinám ještě nedostala, měla wem na čtení málo času a dost mi trvalo dočíst ty Hodiny z olova, který za to teda ale rozhodně stály :) A taky jsem zvědavá, jak Malý život dopadne.. 

jinx no pravda je, že skáče od jednoho k druhýmu, ale zatím se orientuju, prozrazuje teda ale velmi neochotně. Já to určitě dočtu, to téma je hodně zajímavý. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 06. zaří 2020 10:03

Soumrak dne - konečně! Bála jsem se toho, protože jsem nejdřív viděla film... že mi buď film bude potom připadat plytkej nebo neodpovídající předloze, nebo kniha - ve srovnání s filmem - málo vrstevnatá, málo barvitá... 

Ale krása! Kochala jsem se jako už dávno ne. 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 06. zaří 2020 10:03

Ounz tak zrovna Hodiny z olova jsem vzdala. Prostě to nešlo. Dostala jsem se do asi třetiny, ale nic... Nebavilo mě to, nechytlo mě to. Zato na Malý život vzpomínám pořád.