Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 18. srpna 2020 12:49

Potrefenáhusa Verim, ale zatim jsem nemela odvahu tu cihlu otevrit . Ale skoro nic jineho o tomto tematu napsano nebylo. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33858 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 12:54

Jos Ještě Pohadka o poslední myšlence a trochu okrajově jeden Bernieres Ptáci bez křídel, ale to je spis o Řecích, jestli si dobře pamatuju

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 13:02

Potrefenáhusa prosím tě, nevíš, jsou ti Ptáci bez křídel jako e-kniha? Nemůžu to najít. Jinak díky za tipy

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46154 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 13:02

nausi jasneze to byla nadsazka ale uz jsem na to tema cetla spoustu knih, ktere me zasahly vic, zejmena kdyz z nich byl citit ten prozitek.. napriklad Modlitba pro Katerinu Horowitz

a prave to pouceni jsem vnimala hodne prvoplanove, tudiz to radim spis k literature pro mladez kde toimho ma byt takto vice doslovne. aby ale nedoslo k omylu - mne ta kniha prijde dobra - v te kategorii

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33858 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 13:05

Mohučanka To bohužel nevim, já mám tištěnou, už dlouho 

Online eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 13:12

Potrefenáhusa díky za tipy! Napadlo mě, komu se takováhle literatura bude líbit a určitě ji nemá.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33858 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 14:15

Ta pohádka o poslední myšlence se mi zas tak nelíbila, ale ten Bernieres moc (ale já ho rada, i jak to vypráví tak hodně rozvlekle a košatě). A toho Werfela netřeba doporučovat

Offline nausi
Avatar
49 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 15:05

Potrefenáhusa Ptáci bez křídel jsou o genocidě Arménu v Turecku..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33858 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 15:14

nausi Já myslím, ze hlavní jsou Řekové 

Offline 0zero7
Avatar
10799 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 15:23

eM Jj. Uz mam na seznamu. Diky!!

Offline 0zero7
Avatar
10799 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 15:25
Reakce na Tulipe:

já chápu, že Hana každého uhranout nemusí, mě třeba taky neoslovil jinak adorovaný Šikmý kostel. Ale v Haně na mě velmi zapůsobilo to utrpení, líčení toho, jak šly události a měnily životní plány hrdinů... pěkným poučným čtením bych ten příběh nenazvala

​Tak nejak. Ala chapu, ze pro kazdeho je to jinak. Me to jen prekvapilo ten moment. Poucnou loteraturu pro dospivajici v tom nevidim. Kalkul... no tak nejak to vymyslene je, aby hlava pata atd. 

Offline 0zero7
Avatar
10799 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 15:27

Gatita Ocekavani do toho dela dost. To je fakt!

Pinot Noir porad to ale vidim stejne Jako ty. Coz je ok. 10 lidi, 10 nazoru:)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 18:16

viktorka_od splavu myslím, že jak nelze srovnávat Hanu s lustigem, nelze srovnávat ani s robinsonkou...

mornštajnová je takový česk mainstream no ... 

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 21:24

Kdyby někdo chtěl prázdninovou oddychovku, severskou krimi, tak série Doggerland od Adolfsonové není úplně blbá a dobře se čte.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46154 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 21:31

nolita s lustigem se holt srovnani nelze ubranit, jak uz bylo zmineno, cekala jsem od toho vic

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 21:42

viktorka_od splavu

tak srovnáváš to, protože stejné téma zřejmě... jinak nevím, jak jsi čekala, že to srovnání dopadne :-) jako že mornštajnová, která je fakt současný mainstream (jako ano, dobře se to čte, nepíše o úplně blbých tématech, ale to je vše), bude stejně dobrá jako lustig?

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 22:57
Reakce na baltik:

Fiction no ja moc optimicke knizky ani nectu

ale mam dotaz - opravdu by nekoho, kdo si zapichnul tuzku do oka, nehospitalizovali na psychiatrii?

​No, takových otázek na mě v té knize vyskakovalo spoustu. Některé údaje tam byly až statisticky přesné a na druhou stranu spousta nezodpovězených otázek. Ohledně té tvé poznámky, pokud by v nemocnici veděli, že šlo o záměrné sebepoškození, tak by s takovým pacientem před jeho propuštěním po ošetření fyzických zranění měl mluvit psychiatr a ten by měl rozhodnout, co dál. Zda stačí ambulantní péče nebo je nutná hospitalizace.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46154 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 12:45

nolita nerozumim otazce:-) 

Muz jmenem Ove: porad mi byl necim povedomy, az jsem si vzpomnela jak tu nekdo zminoval podobnost se Stoletym starikem. bingo:-) moc hezka pohadka, pekne jsem si poplakala:P trochu agitacni, ale ctive. jestli jsou dalsi knizky autora hodne podobne, jak tu taky zaznelo, tak uz je spis cist nebudu

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 12:52

viktorka_od splavu To neva:) ona byla stejne spis recnicka...

Offline Jitka77
Avatar
1157 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 13:20

Přečetla jsem od Ajvaze Města a moc mě potěšilo, že je to zase tam, už jsem k autorovi byla lehce skeptická...

Pak Faber: Evangelium ohně - od něj mám tedy jiné favority, přes výbušné téma mi ta knížka připadá studená, spíš jsem sledovala, jak to má vymyšlené, aby do rozsahem novely zapojil x témat

Včera jsem otevřela Fulghuma Ohňostrojení a to je teda prů... jak vrata, když se od vás čeká, že budete psát furt pryč, a vy už jaksi nemáte o čem