Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 16. října 2019 13:32

continuity jezis jasne! Ja to nijak nehodnotim, jen mi to zrovna u toho nsbozenstvi prijde takovy nefer. Ale je to to samy, jako kdyz budu vychovavat malyho vegana/liberala nebo feministu.

MP Marge ono nektery stand-upy sou trochu na silu, ale ja se k tomu dostala pres kamarada a oblibila si to:)

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 16. října 2019 14:30

711990 Ja teda jeste zkusim nejaky ty doporuceni od Agentky

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 16. října 2019 18:29

MP Marge no, neodolám a pridám aj ja nejakých obľúbencov...snažila som sa vybrať tématicky

https://www.youtube.com/watch?v=fpZL1JLReOQ

https://www.youtube.com/watch?v=gSQeHQeMBMU

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:17

MP Marge hele tohle je uplne simple humor, borec je Fin, je to fakt vtipny. Jinak ten Chappelle je fajn

https://www.youtube.com/watch?v=igh9iO5BxBo 

Offline 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:31
Reakce na MP Marge:

No, pekne se nam to tady rozjelo

Hele, docela zajimavej clanek:

https://www.google.com/amp/s/metro.co.uk/2016/10/18/we-asked-women-why-they-refuse-to-be-called-feminist-6198546/amp/

​Clanek dobrej, docela to ilustruje, kam az feminismus zasel v zapadni spolecnosti. To co ty britky (jestli jsou to teda jen britky, zahlidla jsem tam neco s Bostonem) popisuji docela sedi a myslim, ze ty nazory jsou ovlivnene stretem s radikalnimi feministkami. 

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 20. října 2019 17:49

Asi tak 14 dnů zpátky jsem udělala velký knižní nákup.

Medvědín - nadchnul mě, už se těším až si přečtu pokračování

Nůž - bála jsem se, že bude zase superHH jako v Žízni, ale byla jsem příjemně překvapená. Příběh mírně překombinovaný, ale ne přehnaně, moje neoblíbená postava mrtvá,... Jen ten otevřený konec

Hana - mírné zklamání, jako čte se to dobře, ale platí to samé, co u Slepé mapy: žádné wau se nekoná, mám pocit, že podobných knih je docela dost. Ale přiznávám, že mi ještě pár stran chybí. tak třeba se to ještě změní.

Offline Samantha
Avatar
1736 příspěvků moje polička 21. října 2019 09:30

brrr Pokračování Medvědína mi přislo ještě lepší. A závidím ti, že se máš nač těšit.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 21. října 2019 18:29

Samantha Problém je, že já teď nemůžu číst. Ještě jsem nezačala dělat věci, co měly být hotové v září, protože frčí koncem roku do tisku. Nevím, kam dřív skočit a tak si čtu

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 21. října 2019 19:15

Mimochodem tohle je moc dobrá kniha, doporučuju všem, nejen archeologům ( Potrefenáhusa četlas ji?)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 21. října 2019 19:22

brrr Ještě ne, ale přečtu, tuhle jsem koukala na nějakou starší historii.cs o Němcích v Čechách a bylo to boží

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 21. října 2019 19:27

Potrefenáhusa Když jsem to četla úplně se mi zastesklo po tom jeho typickém kroucením ruky v zápěstí, když vykládá. Budu muset zajet do Phy zkontrolovat, jestli je na seminářích a hlavně po nich vše při starém.:-)

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 25. října 2019 19:36

V Četbě na pokračování na Dvojce je právě nový román od Eleny Ferrante - Temná dcera. Poslouchám už několikátý díl po sobě a dobré...

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 28. října 2019 18:46

eM diky za tip, tesne jsem stihla i ten prvni dil. Je to tedy pro me lepsi, nez to predchozi, alespon tam nezemrel zadny pes kvuli zhrouceni zenske hrdinky, ale stejne se ta hrdinka opet strasne drasa, jestli byla dobra matka. Az mi prijde ze spisovatelka pitva nejake sve trauma, uz po nekolikate. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 28. října 2019 23:16

brrr

A já si ani nečtu, ale visím na internetu a od návratu z dovolené minulý čtvrtek jsem se ještě neodvážila pustit počítač

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 08:52

MP Marge tak hlásím, že jsem se zatnutyma zubama nakonec dočetla tu zivou mrtvou... ke konci už to aspon začalo mít spád... a prekvapilo mě, že podle názvu jsem čekala nějakou duchařinu a ono to nakonec bylo jinak... rozhodla jsem se, že autorce dám ještě jednu šanci a zkusím třeba Hospodu Jamajka... pamatuju si, že kdyz jsem byla malá, davali v tv zfilmovanou verzi, kterou si už vubec nepamatuju, což je dobře ????

Online Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 09:31

Edge já Jamajku miluju, ale teda i živou mrtvou. Četla jsem to teda oboje poprvý někdy ve 14

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 09:42

Edge Jamajka mi přišla v porovnání s M+Ž mnohem slabší, romantická, ale číst se dala - když mi bylo něco přes dvacet - dneska už bych se k ní nevracela.

Dočetla jsem 6. Milénium - Dívka, která musí zemřít. Nebylo to tak strašné, jako předcházející dvě pokračování od Lagercrantze, ale s prvními třemi díly od S. Larssona se to nedá srovnávat.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 09:48

Edge ja mam Jamajku radsi nez Zivou a mrtvou, film jsem asi nevidela. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 09:59

ona byla nějaká adaptace s Jane Seymour, teďka to udělalo nově myslim BBC, běželo to nedávno v televizi, mně se to líbilo moc, ale já jsem fakt nekritická 

jinak mi přřijde, že to jsou knihy hlavně o atmosféře než o ději a velká romatika, ono na to ne každej je, na ty dojmy víc než na pojmy

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 13:00

Potrefenáhusa Hanka H Lamicka tohle byl možná  i seriál, kterej davali před cca 35 lety, tak už fakt nevím, kdo v tom hrál, nebo jestli to byl jenom film... jen vím  že jsem na to koukala s mamkou a v hlavě mi uvizl ten nazev... knížku v knihovně podrobim prisnejsimu zkoumání, rozhodně nestojím o další unylou hrdinku a to ani za cenu popisu prirody jako treba v knížce, na jejíž jméno si ted nevzpomenu (hlavními hrdiny byli pes a clovek na okraji společnosti a znělo to jako zkomoleny roční obdobi)