Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 21:52

Tak mycelium 6 snad na konci června? 

Jinak já čtu Mokrou rybu od Kutschera, předlohu Babylon Berlin a zatim jako dobrý, akorát mi přijdé že seriál se spíš inspiroval, než zě by to bylo podle toho, ale to mi nijak neva, seriál se mi líbil moc a ta kniha se čte dobře a jako vedlejší efekt se i něco naučim :)

Online continuity
Avatar
33636 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 22:01

Ounz a bude uz opravdu posledni? Vyhazela jsem to z knihovny, ale treba do ctecky bych se hecla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 22:07

continuity já se na to vyhození chystám, až to bude komplet, tak abych se dožila

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 22:07

continuity no, mně je to jedno, jen si to chci dočíst. Myslim žr bude poslední s nějakou zadní brankou

Online 711990
Avatar
17123 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 22:11

continuity no podle poslednich/predposlednich informaci Vilma psala, ze s eji nepodari uzavrit linku s Asadem a ze mozna jeste by rada pripsala par kapitol:) tak nevim. Ale tesim se moc!

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 10:38

Muž si zatoužil přečíst Game of Thrones. Četli jste to někdo? Já jsem to nikdy nečetla ani neviděla Mám trochu zmatek v těch knihách, slíbila jsem, že mu to půjčím. Tady v knihovně mají jenom Píseň ledu a ohně či co asi v 5 různých vydáních a pak jenom Hra o trůny, kde je podnázev taky Píseň ledu a ohně a pak Rytíř sedmi království. Ale co jsem gůglila, tak je těch dílů je pět, ne? No asi stejně nemá cenu radit, půjčim co mají a uvidím. Ale kdyby měl k tomu někdo nějakou radu, tak předem díky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 10:46

moonlight mam ve ctecce, pokud dobre chapu tak Pisen ledu a ohne je cela saga a Hra o truny jedna (x-dilna) cast.. me to prestalo brzy bavit, dost opruz

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 10:48

moonlightHra o trůny je první díl. Pak je Střet králů, Bouře mečů atd., celkem 5 dílů. Nekterá vydání mají ty díly rozdělené do dvou knih, tj. Hra o trůny I., Hra o trůny II. atd. Píseň ledu a ohně je název celé ságy. Já to četla, dvakrát asi dokonce. Je toho teda celkem dost stránek. Ale mně to nevadí, já jsem fantasy fanda. A zbožňuju to, nejlepší fantasy ever to sice není, ale rozhodně je to srdcovka.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 10:50

viktorka_od splavu Jo takhle, tak super, snad je to celá záhada. Hele, muž čte tak jednu knihu za deset let, tak to se musí podporovat, ať už je to co chce

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 10:56
Reakce na MP Meri:

moonlightHra o trůny je první díl. Pak je Střet králů, Bouře mečů atd., celkem 5 dílů. Nekterá vydání mají ty díly rozdělené do dvou knih, tj. Hra o trůny I., Hra o trůny II. atd. Píseň ledu a ohně je název celé ságy. Já to četla, dvakrát asi dokonce. Je toho teda celkem dost stránek. Ale mně to nevadí, já jsem fantasy fanda. A zbožňuju to, nejlepší fantasy ever to sice není, ale rozhodně je to srdcovka.

​Jo, těch pět dílu jsem vygůglila, ale že Píseň ledu a ohně je název celé ságy, jsem nějak přehlídla. Dík. Půjdu si o to o pauze, tak uvidím, co jsem to půjčila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 11:18

moonlight jo tak aspon chvili ho to bude bavit urcite, me nadseni opustilo kdyz mi docvaklo ze jakmile prilnes k hlavnimu hrdinovi, umre a nahradi ho jinej. neumim takhle cist, ja se s hrdinou identifikuju, bylo to utrpeni. jinak zabavny by to bylo. hodne stran mi nevadi vubecMP Meri 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 11:25

viktorka_od splavu Jo, to je asi normální, to mám taky. V takový fantasy ale můžeš ještě doufat, že třeba vstane z mrtvých nebo tak něco Já jsem nedávno nemohla ani dokoukat Talented Mr. Ripley, jakyho slizouna tam hlavní hrdina hrál...

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:20

continuity Přečetla jsem Neuromancer a měla jsi pravdu, musela bych to přečíst tak 3x, abych to pořádně pochopila
Ale bohužel mě to ani nebavilo. Pro mě to bylo tak chaoticky napsané, že se mi to hrozně těžko četlo. Pořád jsem tomu dávala šanci a čekala na nějaký průlomový konec, tak jsem to dočetla, ale v jiných případech knížku, která mě takto nebaví, odkládám po max 30 stránkách. Příběh podle mě taky o ničem, nevím no...
Vzhledem k tomu, že je považována za stěžejní dílo kyperpunku a získala tolik ocenění, tak teď akorát tak pochybuji o své inteligenci

Online continuity
Avatar
33636 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:34

nonemy to me mrzi, ono to fakt je na vic cteni, ale prvnich 30 stran me bavilo moc, ztracet jsem se zacla az pak 

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:53

moonlight Hlavně nedovol muži dívat se na seriál, to mu ty knihy zkazí. Ale já jsem fanoušek knih a seriál moc nemusím. Ta sága je dobrá, četla ji i moje babička v 85. Škoda, že je nedopsaná a asi tak i zůstane.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:25

brrr No tak to už samozřejmě viděl... teď se na to díval zas znova myslím, než začala ta nová série a pořád toho nemá dost, tak si zatoužil přečíst knihu. To jsem teda zvědavá, co na to bude říkat... Možná bych si to mohla přečíst taky, když jsem to neviděla  I když já jsem taková přízemní, mě fantasy moc nebere...

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:38

moonlight já na fantasy taky moc nejsem, ale tohle se dobře čte. Akorát jsem měla stejný problém jako Viktorka - všechno to zabíjení a krutosti...ale kdybych věděla, že to má konec, tak to dočtu.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:54

moonlight Mohučanka má pravdu, čte se to fakt dobře. Jen, pokud to muž viděl, první série je téměř doslovný přepis Hry o trůny, s knihami si začal seriál rozcházet v druhé sérii. Ty novější už jdou mimo knihy, které ostatně ani nejsou napsané. Některé části jsou drsné, ale často vychází ze skutečných událostí.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 22:09

brrr Jo, to mi tvrdi taky, že to fantasy vlastně není... kromě draků a tak asi  Takže když jsem mu půjčila knihu Hra o trůny, Píseň ledu a ohně - to je kolik tv sérií?

Mohučanka Já si říkám, že v knize se to dá třeba trochu přeskočit a napsaný je to trochu něco jinýho než to vidět... ale ono je to asi brutální hodně, co.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 22:18

moonlight Hra o trůny je první série, 1. kniha = 1. série.

Úplně brutální to není, ten seriál je mnohem víc.