Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 09. března 2019 10:56

Samantha Jak kdy. Ale usnout je priorita. Takže když se to stane, buď si pustím kus znovu, nebo mi to vlastně nevadí. U takových těch náhodně puštěných z archivu ČRo nebo YT. Ale když to je nahrávka do řekněme 30 min, tak to nehrozí, ale příjemný hlas a hezký příběh a jazyk mne na spaní předpřipraví. Dán byl v kuse, tak jsem se občas vracela.

Offline Samantha
Avatar
1766 příspěvků moje polička 09. března 2019 11:07

Sweet Potato Tak to já jsem si naběhla s nahrávkou Betty MacDonald, jednu z vypravěček jsem opravdu neskousla a vždycky mne vzbudil její hlas. Ale svého času jsme usínala u českých pohádek (filnových). Stáhla jsem si jen zvuk. A když jsem se potom někdy na pohádku podívala, tak jsem byla nadšená z tolika obrázků

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 09. března 2019 12:20

Korsičanka Ja snáď nikde nepíšem, že som čakala intelektuálne orgie, no...  Seriál sa celkom dal, mal pekný vizuál, ale strašne mi vadila tá hrdinka, tak ma zaujímalo, aká je predloha. 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 09. března 2019 17:47

Korsičanka Ja snáď nikde nepíšem, že som čakala intelektuálne orgie, no...  Seriál sa celkom dal, mal pekný vizuál, ale strašne mi vadila tá hrdinka, tak ma zaujímalo, aká je predloha. 

Seriál mě moc nenadchl. I když hlavní mužský hrdina jo Taky úvodní song a prostředí bylo fajn, ale jinak nic moc. Knihy jsem četla všechny a čekám na další díl.... Jako žádné velké umění to není, ale ani úplná červená knihovna. Taková horší Angelika.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. března 2019 19:05

Dočetla jsem dnes Soumrak od Glukhovského a jsem z toho taková zmatená. Není to tedy žádná novinka, ale tohoto autora mám fakt ráda (Budoucnost je pro mě jedna z nej knížek, potom i Metro 2033).
Soumrak jsem sice přečetla jedním dechem, bylo to napínavé, ale zároveň občas příliš popisné a konec mě zklamal a nebo jsem ho nepochopila Zároveň na konci byly myšlenky, které se mi moc líbily. Takto rozporuplné pocity jsem z knížky dlouho neměla. Asi ji musím ještě zpracovat.

A když je tady ta debata o nejoblíbenějších knížkách, tak já mám na prvním místě Milarepu od Eduarda Tomáše. Sice je to spousta let, co jsem ji četla, takže už si ji ani moc nepamatuji, ale dodneška z ní zůstal pocit, že to bylo tak silné, že ji žádná další kniha nepřekonala. Musím si ji přečíst znovu.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 09. března 2019 21:45

nonemy mne zas prislo, ze konec tomu dal konecne hlavu  patu a trochu stavu. Ale cela ta kniha mi prisla dost rozvlacna. Budoucnost se mi libila mnohem, mnohem vic. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. března 2019 22:34

continuity Souhlas, Budoucnost je top. A díky Tvému doporučení někomu jsem si nedávno přečetla Enderovu hru a super (Ty jsi to tedy doporučovala pro nějakého chlapce, ale já takové knihy ráda :) )

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 10. března 2019 01:01

nonemy jeste si precti i Muvciho za mrtve. Ty dalsi dily uz tak vyborne nejsou, ale toto se mi libilo i vic nez Ender.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 10. března 2019 15:26

continuity Staženo, děkuju

Zdenek
Avatar
10. března 2019 16:56

Maria Riva: Moje matka Marlene Dietrichová.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 10. března 2019 17:06

Zdenek To teď taky poslouchám. Zajímavé.

Zdenek
Avatar
10. března 2019 17:41

Sweet Potato Já to četl. Ono se to dá stáhnout k poslechu?

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 10. března 2019 17:44

Zdenek Stáhnout nevím. Poslouchám na ČRo, ale tam je to v archivu vždy jen asi 14 dní, první díly už jsou bohuželnedostupné.

https://dvojka.rozhlas.cz/maria-riva-moje-matka-marlene-dietrichova-7764519

Zdenek
Avatar
10. března 2019 17:59

Sweet Potato Díky, to jsem nevěděl. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. března 2019 20:12

Někdo tu dával nedávno tip na Taru French. Právě jsem dočetla V lesích a moc se mi to líbilo. Takže tímto děkuji za skvělý tip! 

Offline stes
Avatar
7363 příspěvků moje polička 11. března 2019 10:55

Dadoo Ty její první tři knížky jsou fajn, ale pak to jde z kopce. Mám rozečtěnýho Vetřelce a nemůžu se dokopat to dočíst. 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 11. března 2019 18:29

stes Vetřelcenneznám...to je nové? Já naposledy četla to z té internátní školy. Nevzpomenu si na název. A líbilo se mi to. Nejvíc mnou asi otřásl Ztracený přístav.

Edit: tak jsem to četla, ale neužívalo mi to...bylo to slabší než ty ostatní

Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 12. března 2019 01:22
Reakce na Dadoo:

Někdo tu dával nedávno tip na Taru French. Právě jsem dočetla V lesích a moc se mi to líbilo. Takže tímto děkuji za skvělý tip! 

​Hele, jestli mas rada mystery&suspense, tak za sebe doporucuju cokoliv od Sophie Hannah 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. března 2019 15:46

MP Marge díky, zkusím pohledat 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. března 2019 08:57

Dočetla jsem Nanečisto od Sergeje Lukjaněnka. Kdo má rád sci-fi, tomu doporučuji. Čtivé, napínavé i vtipné.