Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 19. března 2019 13:49

Precetla jsem ted Nerikej, ze nemame nic a Zustan se mnou a oboje zajimave, jine prostredi, informace o zivote jinde a jinak, doporucuju

Oproti tomu Absolutni milacek, ktery je promovan jako tak dobre jako Maly zivot me zklamal, jen proto ze je tam nasili, zneuzivani, tak to neni stejny zazitek

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 24. března 2019 07:19

Přečetla jsem Bolest si věk nevybírá od Petkovičové. Jde o autobiografii rusky, která přežila stalinské lágry. Popisuje tam 7 let v zajetí. Je to strašně dobře napsané, když jsem dočetla poslední stranu, tak jsem vlastně byla překvapená, že už je konec, klidně bych o jejím životě četla dál. Je tam spousta jmen, ty jsem si třeba nepamatovala přesně, ale ten příběh kolem těch lidí ano, tak se v tom dalo orientovat. Je to fakt dobrý, dost drsný ale.

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. března 2019 09:26
Já jsem o jarních prázdninách přečetla Alias Grace a nadšení, doporučuju všemi deseti. Akorát by mě zajímalo, jak to doopravdy bylo. A v týdnu jsem v dětském oddělení naši knihovny objevila Čarodějova učně. Přiznávám, že jsem ho doteď nečetla, ani neviděla, ale rest jsem dohnala a hrozně mě to bavilo. Když už jsme u těch přiznání, čtu autobiografii Agathy Christie a neskutečně ji závidím, jak strčila dcerku do internátu a pak si rajzovala. Ten Bagdád, ach!
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 24. března 2019 09:39

brrr Carodejuv učeň je krasnej a já tuhle videla v academii nějakou další knihu od preusslera a taky si ji chci koupit.

a ten vlastní životopis agathy christie je strasne bozi 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 24. března 2019 09:41

brrr jo teď čtu, zes nevidela čarodějova učně! Napravit! Ale o Honzikovi a Marence mám ještě radši 

Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 24. března 2019 10:07

brrr Alias Grace jsem teď dostala k narozeninám, ale vůbec nevím, kdy to přečtu. Čtu jen v MHD a takovou bichli teda tahat s sebou do práce nehodlám. Pak u kojení to taky nepůjde, kdyby mi vypadla z ruky, zabiju si dítě  

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. března 2019 11:21

Pinot Noir Do jedné ruky dítě, do druhé knihu a zvesela do toho Já takhle přečetla několik dílu Hry o trůny.

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. března 2019 11:22

Potrefenáhusa O Jeníčkovi a Mařence mám od Tebe, ale nějak mě to nechytlo, takže s Čarodějovým učněm už asi začínat nebudu. Ale kniha fakt dobrá, mrknu na tu Odbila dvanáctá hodina.

Offline Magráta
Avatar
7764 příspěvků moje polička 25. března 2019 12:49
Reakce na Potrefenáhusa:

brrr jo teď čtu, zes nevidela čarodějova učně! Napravit! Ale o Honzikovi a Marence mám ještě radši 

​to jsou nádherné filmy

Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 26. března 2019 20:28

Dočetla jsem Neopouštěj mě a jaksi mě to minulo. Vlastně mi ty stále se opakující rozhovory o ničem, vedoucí odnikud nikam, docela lezly na nervy.

Offline dzizisketa
Avatar
7434 příspěvků moje polička 26. března 2019 20:32

Já jsem konečně dočetla Geniální přítelkyně, a prijde mi to fakt geniální. Rozhodně nejlepší knihy za celkem dlouhou dobu.

Offline Samantha
Avatar
1702 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:20

Tak z "jednostoletýho staříka"  jsem poměrně rozpačitá.

A taky mi vrtá hlavou, jak dlouho může vydržet při aktivní činnosti taková baterie v tabletu ...

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 02. dubna 2019 14:22

Dočetla jsem Mluvčí za mrtvé, continuity děkuju za tip, líbilo se mi to moc (i když Enderova hra přece jen víc :) ).
Teď čtu Labyrint pohybu, což je vlastně rozhovor s Pavlem Kolářem, hodně zajímavé.
A potom se vrhnu na Neuromancer, co jsi mi doporučila.

Offline Magráta
Avatar
7764 příspěvků moje polička 02. dubna 2019 14:38
@nonemy Koláře jsem přečetla na jeden zátah, skvělá kniha (a ještě taky Radkina Honzáka)
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 02. dubna 2019 14:41

Magráta Já se o ní dozvěděla až z Koláře, ale říkala jsem si, že taky seženu, že bude určitě zajímavá.

Offline Marbuša
Avatar
940 příspěvků moje polička 08. dubna 2019 15:22

Nevím, jestli jsem měla tip odsud. Dočetla jsem Eleanor se má vážně skvěle. Ze začátku jsem přemýšlela, že knížku odložím, myslela jsem, že to bude taková trhlá Bridget Jonesová, no ale ještě že jsem vydržela. Přemýšlím, jak jsme plní předsudků a kdo je ve skutečnosti normální? Pro mě bezva knížka, takové pohlazení po duši.

Offline Marbuša
Avatar
940 příspěvků moje polička 08. dubna 2019 15:23

dzizisketa to je jedna z mého seznamu, na kterou se těším. A mezitím přijdou další tipy a seznam se mi prodlužuje.

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 08. dubna 2019 19:08
Reakce na Marbuša:

Nevím, jestli jsem měla tip odsud. Dočetla jsem Eleanor se má vážně skvěle. Ze začátku jsem přemýšlela, že knížku odložím, myslela jsem, že to bude taková trhlá Bridget Jonesová, no ale ještě že jsem vydržela. Přemýšlím, jak jsme plní předsudků a kdo je ve skutečnosti normální? Pro mě bezva knížka, takové pohlazení po duši.

​Měla jsem úplně stejný dojem... myslela jsem po pár stránkách, že to nedám,  ale pak se mi to moc líbilo a uz jsem si ji přečetla znovu ... právě proto, abych si napravila ten začátek.  A docela často si na Eleanor vzpomenu. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 16:31

Tyjo tak zrovna ten Kolář, jako je to zajímavej člověk, ale ten rozhovor, především ty otázky a celkově redakční úprava, to mi přišlo tak příšerně křečovitý a nablblý, vím, že paní redaktorka už je v těch knižních rozhovorech kovaná (zřejmě?), ale tím hůř teda, mně se u toho fakt úplně kroutily prsty u nohou a říkala si, že to snad nemůže myslet vážně... A přitom takovej potenciál to mělo. 

Včera jsem dočetla Pačinko a líbilo se mi to celkem dost, vztahy mezi Japonskem a Koreou a teda obecně Korea jsou pro mě velká neznámá, takže pro mě poučné, úplně mám teď chuť si k tomu přečíst nějakou literaturu faktu. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 16:34

dzizisketa Jo, je to fakt skvělý, i takhle s odstupem pár měsíců na ty knihy furt sem tam myslím, vlastně jak se mi to rozleželo v hlavě, tak jsem z toho ještě nadšenější než jsem byla bezprostředně po dočtení.