Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 16:13

No ja dúfam, že Alpaca party bude, tie alpaky som si asi zamilovala úplne najviac! A to je ich ešte pár, čo som zatiaľ nestihla vyskúšať, chjo...

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 16:16

Isca rychlost zavisi od dopravce, obecne je vzdy nejrychlejsi kartou nebo dobirka. ja pouzivam zasilkovnu, protoze ji mam za barakem a mam to dvou pracovnich dnu doma vzdy. 

Offline Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 16:28

continuity Díky moc za odpověď, ještě rychle zvážím objednávku merina, abych se pak po operaci měla čím bavit.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 16:29

Isca ganella je fakt rychlá, to je shop, kterej můžu doporučit. Vlněný sestry teda rovněž.

Offline Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 16:52

Potrefenáhusa děkuju :)

Offline Anema
Avatar
828 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 18:06

Isca potvrzuju, jsou úžasně rychlí. Já objednala v pondělí večer po pracovní době, v úterý odeslali a ve středu v poledne pošta dodala :-) Platila jsem předem kartou.

A obecně bych vám tady chtěla poděkovat za tohle vlákno a inspiraci! Zatím jsem pletla jen rovně, čepice sešívala a tak, protože nerada používám ponožkový jehlice, ale díky vám jsem objevila magickou smyčku a to je přesně něco pro  mě:-) Nemám navíc moc ráda obrace.

Offline Lucylle
Avatar
33 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 20:08

Pre pobavenie pridávam moje doterajšie úspechy 

Hrám sa s hladko a obratko a celé sa mi to krúti, najskôr to nikdy nebude na nejaký výrobok, ale keď sa práve nerozčulujem, tak je to výborný relax

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 20:30

Lucylle myslis tie okraje, ze sa krutia? To je normalne, ked mas licovy jersey ( viac oci nad sebou z jednej strany hladko). Na to je dobre pliest posledne povezme dve oci v riadku vrubkovanym vzorom - teda stale hladko bez ohladu na to, ako to mas zrovna otocene)  potom ti to robit nebude.

Vypleties sa, nevyzera to vobec zle. To ze to mas zubkovane je preto, ze striedas vzory, to tiez nie je nic neobvykle.

Offline Lucylle
Avatar
33 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 20:59

continuity Ďakujem, ešte som ďalej ako po hladko a obratko nestudovala, ale myslela som si , že na to bude nejaký figel

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 00:16

Lucylle pozri sa na tu Katrincolu skolu pletenia, ona tam ma taketo uplne samozrejmosti dobre vysvetlene, pretoze pletie nejaku vec a rovno hovori, co a preco robi. ma tam aj uplne jednoduche projekty, co sa daju zvladnut s hladko a obratko. 

este na to tvoje pozeram na velkom monitore, a ete jedna rada. krajne oko sa pletie len raz, bud ho upleties na konci a potom je prehodis alebo napak, na konci neupleties a upleties ho na zaciatku riadku. 

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 11:36

Taky jsem zkousela pleteni a mam dotaz. Pri pleteni vzoru do kruhu mi na miste zacatku/konce rady vysel vzor posunuty a deformovany. Na fotce je to posunuti videt vlevo, vpravo je tak, jak to ma vypadat. Tento vzor bude na rukavech, ten prechod bude na vnitrni strane, ale i tak bych rada, aby to vypadalo lip, pokud je na to nejaky trik. Poradite?

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 11:40

Lucylle taky doporucuju videa od Katrincoly, skvele se mi podle toho ucilo (nebo spis opakovalo, driv me ucila maminka, ale skoro vsechno jsem zapomnela). Upletla jsem toho ne moc, cca tak dvakrat tolik, co ty mas na fotce a uz to vypada docela k svetu. U tebe ty posledni radky uz taky vypadaji dobre.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 11:42

Friga je trik, maj to vlneny sestry v nějakým videu. Já sem teď tyden jen na mobilu bez přístupu k YouTube bez Wi-Fi, tak odkaz nedám, hledej, bude to nekde u pletení fair isle

myslim u pruhu se to poslední oko picha o radu níž? Doufam si to nepletu a je něco i pro fair isle

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 12:20

Potrefenáhusa diky moc, asi jsem to nasla. Tohle video bude ono. Pletou tam pruhy, ale princip bude ten samy nejspis. Ale koukam, ze maji jinou metodu vypletani tech barevnych vzoru, ktera nevypada spatne :) 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 12:27

Friga ja to pletiem presne tak ako v tom videu. Ak je na to nejaký lepší trik, tak o ňom zatiaľ neviem... ako úúúúplne neviditeľné to nie je, ale je to rozdiel.

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:00

Wanda von Dunajew super, vyzkousim to. Ja nepredpokladam, ze ten prechod je mozne uplne odstranit, kdyz tam proste je. Ale je dobre, ze je moznost ho udelat nenapadnejsim :)

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 11:26

Prosim o tipy na vlnu na detskou deku. Bavlna, alpaka?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 12:08

Candance Obecně bych u výrobku pro děti neznámé citlivosti kůže nešla do vlny (byť mě osobně nekouše téměř žádná, tak znám lidi, co je kouše i přívětivé merino - a děti bývají citlivé), ale i bavlna i alpaka by měly být ok. U srovnání bavlna vs. alpaka jde asi jen o to, zda to má být jakoby letnější nebo zimnější varianta. Pak taky můžeš vnímat rozdíl v tom úpletu - bavlna jakoby nepruží... 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 12:15

Candance mne teda alpaka nektera kouse, merino zatim jakekoliv ( trika, vlny, svetry) bez problemu. Konkretne to drops, co jsou na ne ted slevy, klidne na kuzi oblecou i obe deti. To vic citim na kuzi i kasmir, nez si zvyknu. 

Nebo pak bavlna, to je jistota, ale na zimu to nebude hrat. 

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 12:30

Candance Hodně příjemný je i bambus nebo hedvábí. Na deku pro dítě bych asi použila nějakou směs merina a hedvábí/bambusu nebo alpaky a hedvábí/bambusu, aby to bylo heboučké. Čistý bambus a bavlna nejsou dobré, pokud se dítě víc potí, deka by zůstávala mokrá.

Merino i alpaka od Drops škrábe mne i dceru, nejlepší je pro nás kupodivu Merino Vlnap (směs merina a umělých vláken, takže dobře snáší opakované časté praní). Moc příjemná je i ta příze z Fleru, co ji sem nedávno dávala Slniečko, ale ještě jsem z ní nepletla, tak nevím, jestli po upletení nezhrubne. Moc příjemně na mne působí Katia Cotton-Cashmere, i po upletení je hebká, ale pletu z ní šátek, tak ještě dlouho nebudu vědět, co to udělá po vyprání.