Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 16:17

Potrefenáhusa 

Toho jsem se bála, že ten dotaz je tak blbej, že to ani nikdo nepochopí. 

Zrcadlově ve skutečnosti nepletu, protože nahodím na začátku stejným směrem, takže sice budu stejně střídat řady podle vzoru, ale až TO přijde, že třeba ve 20. řadě mám ubrat, tak jednou to bude na pravé straně a jednou na levé a to je můj kritický moment. Kdybych teoreticky jednu stranu pletla vzor jakože naruby, tak ale budu mít na jedné straně o řadu víc, ne?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 16:29

dynda tak na jedný straně to ujmeš na začátku řady a na druhý straně na konci?

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 20:18

Potrefenáhusa 

Jo. Já to asi blbě popisuju. Oni se tam ty oka úplně uzavřou, takže když je uzavřu na začátku řady, uzavřu jich 6 a dál pletu neuzavřená oka a jedu další řadu, kde už se neuzavírá, ale když je u tý druhý části uzavřu na konci řady, tak tu vlnu ustřihnu a další řadu pletu jak? Já si myslím, že na to musí být nějaký lepší postup, než že ustřihnu vlnu a v další řadě si ji musím nastavit. Já už to tak totiž u jednoho pidisvetříčku udělala, ale nepřipadá mi to správně.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 21:42

dyndaJá se s rozdílem jedné řady nepářu. Ujímám vždycky na začátku řady, u jednoho dílu z lícu, u druhého to vychází na rubové straně. Ale pokud mi někdo vysvětlí, jak to udělat správně (a případně jak uzavírat oči na konci řady - to tedy neumím...), tak se vůbec nebudu zlobit.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 21:48

Panenka 

Hmmhmm, tak když nevíš ani ty, tak to nejspíš neexistuje .

U toho svetru jsem si nemohla dovolit rozdíl jedné řady, protože by to bylo hodně vidět, i jsem to zkusila. Byl tam odstup asi 4 řad od vzorku, 4 nebo 5 je dost  znát. 

Děkuju za konzultaci.

Offline Azel
Avatar
33 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 06:18

dynda  dělám to jako Panenka 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 08:53

dynda Tak 4 řady už je třeba řešit, to určitě. Ten vzorek to tedy pěkně zkomplikoval...Počkáme, jestli někdo nepřijde s nějakým nápadem, ale v tomto světle se mi tedy ustřihnout nit a začít znova tam, co potřebuju, jeví jako naprosto čestné řešení.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 09:32

Konečně jsem se rozhodla, co chci uplést z toho zbytku vlny po těch návlekách na ruce. Něco takového jen bez toho vzorku (a uvažuju, že na horní a spodní okraj bych frkla ten vzorek z těch návleků). No, takže potřebuju dokoupit jedno 100g přadeno, jdu to objednat - a ono je to už na těch Vlněných sestrách vyprodané!Klasika, klasika.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 10:14

Azel Panenka 

V tom případě děkuji za uklidnění, příště budu směle stříhat. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 12:02

Pustila som sa do pánskeho svetru... vo veľkosti XXL, spotreba skoro kilo vlny už mám polovicu rukávu a neviem si predstaviť, ako budem pliesť telo, vôbec to nepribúda

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 12:06

Wanda von Dunajew já mám objednávku na pánskej svetr, plus maj teď v ganelle slevu na merino....ale nechce se mi do toho uplně strašně moc

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 12:10

Potrefenáhusa no on je práve s nórskym vzorom na sedle, takže sa holt musím prekonať, pretože sa teším na to sedlo ale bude to boj...

jj, drops má zľavy na merino, ešteže nepotrebujem... nepotrebujem...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 12:14

Wanda von Dunajew já si právě říkám, že bych udělala se sedlem, ale prostě jednobarevnej, určitě do kruhu, aby to rychle odsejpalo, Riddari třeba, akorát to nesmí právě ani malinko kousat, já mám rozpletený něco z toho tenkýho merina a mně to nekouše vůbec, ale jako abych se s tim pletla, nechala v tom majlant a pak to zůstalo někde ve skříni, na to se fakt můžu vykašlat a uplést radsi neco sobě

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 12:24

Potrefenáhusa Ja pletiem tento, taká klasika, akurát ho spravím bez toho roláku. Riddari chcem výhľadovo upliesť tiež, mám totiž aj ďalšiu objednávku (našťastie v menšej veľkosti )... Pletiem z Drops Karismy, nakúpila som zrovna v nejakej zľave na jar, takže vyšla celkom lacno. Príjemca vyhlásil, že kúsavosť je v pohode, takže už nemá na výber. Ale merino snáď nemôže kúsať nikoho.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 12:33

Wanda von Dunajew ten je pěknej a z karismy se dobře plete

já teď pokukuju už delší dobu po svetru Birkin, upletla bych ho z tweedu, ale jednak se nemůžu rozhodnout, jestlui ho udělat v origo světlý barvě nebo třeba hnědej a druhak podle recenzí má asi trochu blbej střih (prej stažený moc to sedlo a když člověk zvedne ruce, jede nahoru celej svetr)

ale krásnej je moc

(fotky z ravelry)

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 12:40

Potrefenáhusa Mňa práve Birkin v origo farbách vôbec nezaujal, ale v tých tmavších verziách sa mi páči. Napríklad tento

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 13:00

Wanda von Dunajew jj, tenhle je krasnej 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 07:58

Konečně jsem dodělala to "jednoduché" triko. Vypadá easy, ale hodně jsem se na něm nadřela (a naučila), protože jsem ho pletla úplně bez návodu, jen inspirovaná obrázkem, takže všechno naplánovat, spočítat, vyzkoušet (a případně přeplést). Tvarování pasu bylo v pohodě, i tvarování výstřihu. Krušné chvíle přišly nejdřív s patentem ve výstřihu (jak/kolik toho nabrat, aby to vypadalo pěkně) a hlavně pak s rukávy, které jsem se chtěla naučit naplétat od ramene směrem dolů (ideu jsem viděla kdesi na Pinterestu a samozřejmě bez návodu, takže než jsem přišla na to, jak na to, tak jsem taky několikrát párala). I tak budu při tomto způsobu pletení rukávů do budoucna muset upravit ujímání na průramky - určitě nasadit až později/výše... No, podle vzhledu by člověk neřekl, jaký to byl proces. Ale jak píšu, zas jsem se něco nového naučila.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 10:15

Panenka hezky, hlavne ten vystrih se mi libi. Bez tech navodu je to vzdy trochu dobrodruzstvi, na druhou stranu ja tak pletla cele mladi, protoze se mi, co bylo v casopisech nelibilo. A moje mama, ta pletla bez navodu i vice barevne svetry, protoze ji nebavilo do toho koukat. 

Ja jedu taky bez navodu zatim dobry, ta prava zabava teprve ceka. 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 10:19

A muz si preje irsky nebo skotsky svetr, takovy vypletany, jednobarevny, copanky. Nemate nekdo nejaky dobry zdroj? Potrebuji navod s obrazkem, jeste zvladam ty Dropsi, ale z rozpisu radku s temi zkratkami se mi krizi oci. 

Trochu se bojim, ze to nekde naslepo koupim a prijde mi sest stranek nezrozumitelneho textu.