Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. června 2017 19:21
Reakce na Lilly_Ku:

on je teda ateista, pro jistotu. a řekla bych, že kdybyste měla vybírat mezi sluníčkáři a xenofoby, velmi zjednodušeně, bez pejorativního nádechu, jen pro představu, bude v té první polovině. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. června 2017 19:25
Reakce na Lilly_Ku:

a nevím, proč k tomu dodáváte to o muslimce, na to jsem nereagovala ani já. jen prostě reaguji na to, jak je muztziputzi přesvědčená, že není možné, aby celá nějaká skupina lidí inklinovala k nějakému chování a vedla k němu děti.

edit: a já si myslím, že je naprosto klidně možné, že malí muslimští kluci často k úctě k učitelce ženě, jak jsme zvyklí tady my, opravdu vedeni nejsou, protože nejsou ani vedeni k úctě k ženě celkově, jak ji vnímáme my. jejich chování je tvořeno jinými vzorci. to je asi tak vše, co jsem tím chtěla říct. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 11. června 2017 19:40
Reakce na Jiná Realita:

jenomze ja prave v kategoriich slunickar/xenofob nepremyslim, na to tady jsou jini 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 11. června 2017 19:41
Reakce na Jiná Realita:

reagovala jsem na absurdni myslenku, ze za vsechny kulturni rozdily muze nabozenske presvedceni, to je z meho pohledu proste smesne. bububu muslimove.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 11. června 2017 19:50
Reakce na Lilly_Ku:

no a cim sou tedy zpusobene kulturni rozdily? ty markantni, napriklad mezi japoncem a puvodnim evropanem? nebo mezi izraelcem a africkym cernochem? a aby bylo jasno nepokladam rozdil  za nejakou chybu

macko.pu
Avatar
11. června 2017 19:57
Reakce na Lilly_Ku:

reagovala jsem na absurdni myslenku, ze za vsechny kulturni rozdily muze nabozenske presvedceni, to je z meho pohledu proste smesne. bububu muslimove.

lilly, ty mi pripadáš ako náš predseda parlamentu, zbadáš slovo muslim a hneď bojuješ zaň lebo "čo si to tí druhí dovolujú vôbec o tom hovoriť" :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdV9u0fI1I8

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 11. června 2017 20:02

to by bylo na hodne dlouhou debatu, ale strucne je to smes nejruznejsich vlivu. v nich samozrejme hraje roli i nabozenstvi, ale je absurdni si myslet, ze nabozenstvi je ukonecny argument, vysvetlujici vsechny kulturni rozdily. to je janevim, jako kdyby nekdo krestana redukoval jen na to, ze je krestan, a veskery jeho jednani vysvetloval virou.

spolecnost na vychode kulrikladu jsou proste vice tradicni, autoritativni bych i rekla vseobecne, viz treba celkove rusko. u ruska nikoho nenapadne to vysvetlovat muslimama. nebo treba kurdove maji taky brutalne tradicni struktury organizace, viz treba vrazdy ze cti. ty nejsou zrovna u nich v podstate motivovany nabozensky, ale ponejvice patriarchalnima strukturama a durazem na takzvanou cest. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 11. června 2017 20:02
Reakce na macko.pu:

zív.

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 11. června 2017 20:07

upekla jsem toastovac. lezel na sporaku a nevim jak, ale zapla jsem pod nim plotynku - na sousedni se varila vajicka. smrad jak v carihradu, uz hledam nahradni, nemuzeme byt bez nej.

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 11. června 2017 20:55
Reakce na Lilly_Ku:

ignorovat, rozuteklo se tomu u sousedu obecenstvi. mozna, kdyz budeme delat, ze TO tady neni, presune se na idnes nebo novinky. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. června 2017 21:43
Reakce na Lilly_Ku:

nicméně myslím, že nemůžete tvrdit, že v případě zrovna islámu nemá náboženství vliv na kulturní rozdíly. protože u islámu je z mého laického pohledu největší vliv náboženství na celkový vliv a kulturu jakéhokoli národa, který ho vyznává. islám má vliv na politiku, dokonce porážky zvířat, výchovu v rodině, vzdělávání, na hudbu, umění. korán řádně vyznávaný sám o sobě, bez jakéhokoli radikalismu a překrucování toho, co tam skutečně stojí psáno, dělá mezi řekněme evropskými hodnotami a islámskými hodnotami dost propastné rozdíly.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 11. června 2017 21:57
Reakce na Lilly_Ku:

určitě to není tak jednoduché, to souhlasím, ale nějaké obecné principy by se možná našly. to silnější rodinné zřizení bych zrovna spojovala víc s celkovou rozvinutostí a dlouhodobě pohodlnějším životem, než se zeměpisnou délkou, ale možná se mýlím.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 11. června 2017 21:59
Reakce na Jiná Realita:

nicméně myslím, že nemůžete tvrdit, že v případě zrovna islámu nemá náboženství vliv na kulturní rozdíly. protože u islámu je z mého laického pohledu největší vliv náboženství na celkový vliv a kulturu jakéhokoli národa, který ho vyznává. islám má vliv na politiku, dokonce porážky zvířat, výchovu v rodině, vzdělávání, na hudbu, umění. korán řádně vyznávaný sám o sobě, bez jakéhokoli radikalismu a překrucování toho, co tam skutečně stojí psáno, dělá mezi řekněme evropskými hodnotami a islámskými hodnotami dost propastné rozdíly.

Kecy. V kolika muslimskych zemich jsi pobyvala, abys tohle mohla tvrdit? Ja teda v zadne a je mi jasne, ze srovnat Turka, Araba z Emiratu a Indonesana rozhodne neda takovy vysledek.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 11. června 2017 22:09
Reakce na Lilly_Ku:

Ale kdepak "bububu muslimové". Spíš "bububu pravda"   V tom Rusku například můžou být řekněme tradiční, resp. chovat se jako v patriarchální společnosti z dob krále klacka, ale oficielně (a právně) je tam žena naprosto rovnoprávná s mužem. To ve společnosti, řídící se koránem, prostě není. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 11. června 2017 22:37

A chci si postěžovat na všeobecnou nespravedlnost a ústrky osudu. CSA bedlivě hlídá, aby žádné (palubní) zavazadlo nepřekročilo předepsané rozměry a váhu 8 kilo. Na check-in to kontrolujou ostřížím zrakem a  div ne na lékárnickejch vážkách. Jo a palubní zavazadlo jen jedno, žádná kabelka k tomu! Buď, anebo...

Dá rozum, že na pět dní nepojedu s loďákem... ale i tak jsem to doma pro jistotu převažovala a přeměřovala. No, vešla jsem se.

A pak vlezu do letadla, usadím se a radostně konstatuju, že vedle mě nikdo nesedí, takže budu ušetřena blbého žvanění/konzumace zavánějící svačiny/mlaskání/šťourání v nose a dalších podobných libůstek. Ovšem po chvíli srocení letušek u mojí řady: "Tak si pojďte přesednout sem, tady je volno!" A přivedly mladou tetinu zvíci odrostlé velryby, která se evidentně nevešla mezi jiné cestující. Musely jí zvednout opěrku, aby zasedla dvě místa... a běžely pro extra prodloužené pásy, aby se mohla vůbec připoutat.

Jak k tomu přijdeme my, kterým vyhrožujou nadváhou, a velrybě stačí jen jedna letenka?! To přece není fér 

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 11. června 2017 22:54
Reakce na barbucha:

ono to prijde. nektere aerolinky (americke), to uz tak maji.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 11. června 2017 22:59
Reakce na barbucha:

To s tou kabelkou je pravda jen u nejlevnejsiho tarifu LITE. U ostatnich typech ekonomicke tridy kabelku mit samo jde. Jo, ale spolusediciho si clovek nevybere, nastesti to nebyl let do Australie...

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 11. června 2017 23:06
Reakce na Unnamed:

To je pravda s těma tarifama, ale je to stejně jen specialita CSA. Jsou to šupáci. Ostatní levný tarify (teda využívám většinou Norwegian a SAS, pro moje účely) - mají limit deset kilo plus kabelku. 

Spolusedícího ty necelý dvě hoďky vydržím, to je jasný, ale prostě mě nadzvedla ta buzerace, která evidentně platí jen pro někoho.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 11. června 2017 23:11
Reakce na barbucha:

CSA se podle mne normalne meni na low-cost. Uz ani vodu clovek nedostane (coz je mi na ty kratky lety fuk, ale ty jejich vysvetleni, ze to zakaznici chteji - jo, chteji platit stejne za min sluzeb, jasne).

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 11. června 2017 23:26
Reakce na Unnamed:

Já jsem docela zírala, že při letu do Dubaje s Travel Service jsme dostali teplé jídlo se zákuskem, voda, víno, kafe... Normálně na kratší lety už snad nedají ani tu hnusnou bagetu.