Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 23. března 2024 01:19

999 oralair som musela po mesiaci užívania prerušiť. Žiaľ, na Slovensku je momentálne v lekárňach nedostupný. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 23. března 2024 07:24

Evaeva Já na injekce chodila celé dětství a vůbec mi to nepomohlo. Tohle jo. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 23. března 2024 07:25

letfenixa Už po první sezóně to byl velký rozdíl.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 23. března 2024 07:27

milacka Tak to je smůla.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2024 08:06

999 super, díky za tip. Tak já mu řeknu, ať se na to zeptá doktora.

Online Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 23. března 2024 08:35

letfenixa Staloral beru já a alergoložka říkala, že první rok to efekt nemá. 

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 23. března 2024 08:49

999 ten Oralair má působit na pyly trav, já mám hlavně ty břízy. Taky jsem začala brát Staloral, ale musela jsem to přerušit kvůli častým nemocem na podzim, letos chci začít znovu.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 23. března 2024 08:55

žluťásek Je to sice na trávy, ale mě to vyřešilo všechny pylové alergie. Já mám teď jiné dilema, jestli mám zkoušek jíst ty potraviny, které mi dělají problémy, protože je mám většinou křížené s těmi pylovými. Jako už mi nevadí pelyněk, budou mi vadit rajčata? Bojím se to zkusit, i mě se pak dát dohromady je na delší dobu :-(.

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 23. března 2024 09:02

999 no pokud vyslovene po tech potravinach netouzis, tak bych se do toho moc nehrnula..u tech alergii je to navic ovlivnitelny psychikou, takze pokud mas z toho obavy, uz to muze  spustit alergickou reakci.

Offline letfenixa
Avatar
8071 příspěvků moje polička 23. března 2024 09:32

999 tiež mi najviac vyšli brezy a pod, tak mi dala na to, a že tiež by sa aj ostatné malo zlepšiť. 

Pinot Noir aha 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. března 2024 10:26

Je mi trapné, že si sem chodím v posledních měsících jen stěžovat, ale na normální konverzaci nějak nemám energii. Po té, co odešel táta , začala hrát "jeho hru" máma. Odmítá návštěvu praktika (bere sice jen basic léky, nic dramatického), zubaře, k očnímu také nepůjde, když ji chci objednat, tak se akorát pohádáme, že si půjde kam chce a až ona bude chtít . Naposledy byla na kontrole někdy v srpnu minulého roku a logicky už nemůže mít žádné léky, přestože mi tvrdí opak. 

A jako bonus celou situaci nerozdýchal můj "drahý". Zezačátku mi byl oporou ve smyslu hlubokých rad (což oceňuji), ale tak nějak jsem doufala a sobecky očekávala i nějakou fyzickou, konkrétní pomoc. Bohužel jsem toto téma otevřela a to v době, kdy jsem mu sdělovala, že vzhledem k vývoji situace budu muset být více s mámoou, což znamená méně servisu atd. pro něj. Vzal to jako výčitku a dozvěděla jsem se, že jsem stále nespokojená a kritizující atd. 

Když to tedy shrnu, tak tento rok začal dost příšerně a evidentně to nemá konce. 

Včera jsem si s kamarádem dala výborné víno a chvíli mi bylo všechno tak nějak jedno. Pak zázrak vyprchal a realita samozřejmě trvá. Připadám si opět neschopná a navíc jsem selhala ve vztahu. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2024 10:31

whiskas procházíš si těžkým obdobím Já bych teda neřekla, že si ve vztahu selhala. Jsi to ty, kdo teď potřebuje oporu.

Offline 711990
Avatar
17184 příspěvků moje polička 23. března 2024 10:32

whiskas achjo, to me moc mrzi:( a partner uz rodice nema? Nebo nema tu zkusenost? 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. března 2024 10:35

Evaeva Ale mohla jsem být třeba méně kritická/hysterická. 

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 23. března 2024 10:36

whiskas vydrž a jeď podle sebe. Pomahej jen do té míry,abys pak nějakou velkou pomoc nepotřebovala sama. Klidně fňukej,od toho to tady je. A naloženo máš hodně, síly si prostě rozumně rozlož a nechtěj stíhat všechno. Myslí hlavně na sebe,aby ses nesesypala.  Jo a s tím vztahem...No to si rozhodně neselhala,tohle si neříkej.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. března 2024 10:38

711990 Přítele maminka zemřela již velmi dávno (byla dost mladá), takže jsem ji bohužel nepoznala. Píši bohužel, protože byla údajně moc hodná a milá. Přítele otec zemřel před cca 7 lety. Pomáhala jsem příteli s péčí o něj a následně ho doprovázela do hospicu. Jenže já mám jinou povahu, přišlo mi to samozřejmé.

Offline 711990
Avatar
17184 příspěvků moje polička 23. března 2024 10:40

whiskas chapu. Uz to ma za sebou a tys mu pomohla a ted neni ochotnej pomoci on tobe...to mi prijde od nej fakt sobecky:( a misto podpory jeste dostanes nalozeno od nej. To me fakt mrzi, to si nezaslouzis. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. března 2024 10:45

stesJe spousta věcí, kterým nerozumím (technického rázu, např. snažím se identifikovat, jestli mámě hraje TV přes anténu, neb satelit ). Táta měl satelity jako hobby, jenže poslední měsíce už se v tom trochu ztrácel a já nejsem shcopna rozklíčovat, jak to vše funguje, co mohhu odhlásit atp.). Máma má doma nerozbalený nový modem a setobox od O2. To by nebyl takový problém, ale nedovedete si představit množství chaotických kabelů aktuálně vedoucích z a do TV, PC (máma má klasický počítač), do toho se sem tam vyskytne problém s kotlem atp. Zní to jako banality, ale vyřešt to musím. A čekala jsem, že se toho ujme přítel se svým technickým uvažováním. Tak jistě, není to jeho problém, je to "vopruz", ale rady na dálku mi fakt nepomohly .

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. března 2024 10:50

711990 Nejsem světice a vím, že je mě dost. Nejsem moc odolná vůči stresu, takže je mi jasné, že jsem použila ostřejší slova, než bylo třeba (když jsem hodnotila jeho (ne)pomoc s aktuálními věcmi.Možná, kdybych více prosila, tak by se zachoval jinak. A nebo taky ne. Vtipné je, že jsem z celé kauzy vyšla jako viník já a on je ten ublížený. Do diplomacie by mě jistě nevzali .

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. března 2024 10:53

whiskas 

Hele, já ti poradím, i když budu (pro změnu ) za necitelnýho asociála.

Tvoje maminka tím odmítáním lékařů atd. jen přitahuje tvoji pozornost, chce aby ses o ni víc strachovala a řešila to... vzhledem k tomu, že je dospělá a svéprávná, nechala bych ji ať si chodí/nechodí na kontroly jak chce. Stejně ji nemůžeš odtáhnout násilím. A čím míň to budeš řešit, nutit ji a mluvit o tom, tím víc klidu budeš mít - mluvte radši o počasí

No a že má tvůj drahý méně servisu, to by mě u chlapa, co má obě ruce, a zdravý, netrápilo už vůbec. To, že nepomůže, když by měl/mohl, by mě štvalo víc - tu kvalitu vztahu přece ve dvojici neurčuje jen jeden, i kdyby se přetrh. To není selhání, když aktuálně potřebuješ síly hlavně na pomoc rodičům (na cokoliv jinýho důležitýho). Přestaň řešit to, co od tebe požadujou druzí, a řeš to, co potřebuješ sama - chvíli klidu u vína, nějakej výlet, pěknou procházku, něco hezkýho si koupit... vůbec není na škodu být sobec, notabene když v okolí máš těch sobců taky dost. 

Tolik hlas zloprcka