Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 25. května 2020 16:24

Kokoska Jo, země, kde zítra již znamená včera. 

Já chápu, že po válce to pro spoustu lidí znamenalo naději, ale když už pak bylo všem jasný, že je to cesta do pekla, tak nás ještě tolik let nutili se tvářit, že je to jediná cesta. Tolik ztracených let, zničených životů. A i když se člověk snažil v tom přežít se ctí, tak stejně jsme poznamenaná generace. Už jen tím, že nám připadalo normální, něco jiného se učit ve škole a něco jiného říkat doma. Že jsme neměli snadný přístup k angličtině a místo toho mám proti svý vůli zapláclej mozek ruštinou. A vůbec, škoda slov, já se pokaždý jen znovu naseru.

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 25. května 2020 17:40
Reakce na Kokoska:

barbucha Jennyfor to se člověku otvírá kudla v kapse, když si vzpomene, jak nám tohle dávali za vzor a zářný příklad toho jedině správného způsobu společnosti. A že máme prezidenta, kterej se tím směrem klaní ještě dnes.

​Mne se kudla v kapse fakt otvira

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 25. května 2020 17:40

Jennyfor To jsou hrozny zazitky

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 25. května 2020 17:46

Jennyfor ja jsem se anglicky ucila normalne na gymplu, ale to pestovani pokrytectvi, to kriveni lidi, ta bezmoc, kdyz nutili lidi k necemu, o cem se vedelo, ze nestoji za nic a kdo to rekl, mel problem... fakt strasna doba.

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 25. května 2020 17:53

Kokoska Mne prave vubec nejde do hlavy, jak po tom vsem ted lidi muzou zase zacit obracet a k tomu Rusku vzhlizet!?

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 25. května 2020 17:59

MP Marge protože byli i lidi, co jim to tak vyhovovalo -všichni ostatní se měli stejně,  v práci se nepřetrhli. A ti, co v tom uměli chodit, se kolikrát měli i lépe - já ti schovám svíčkovou, ty mě banány, a oba něco schováme i pro opraváře z OPBH.

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:06

SunEclipse Ale treba muj tatinek takovej nikdy nebyl - pochazi z rodiny, ktera po revoluci dost trpela (vyvlastnena firma, zabaveni majetku, nuceni podnajemnici v dome ), a kde nikdo nikdy nebyl ve strane a k vlade nechoval zadne sympatie. Tatinek byl po revoluci politicky cinnej a velice protikomunisticky naladenej.

Ale pred lety u nej doslo k nejakemu zvratu, stal se z nej nadsenej priznivec Zemana, ba dokonce i, a to se fakt uplne stydim napsat, Okamury; Evropska Unie je fuj, protoze jejim cilem je znicit evropskou kulturu - no fakt neskutecny veci!

A bracha, rocnik 1980, uplne to samy! Pritom vysokoskolak, zcestovalej, sectelej - ale v poslednich letech jako kdyby mu preskocilo. 

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:08

SunEclipse A oba najednou tvrdi, ze on ten Putin vlastne vubec neni tak spatnej; vybornej vudce, kterej si nenecha od prohnily Evropsky Unie nic diktovat, a chrani Rusko pred nebezpecnymi Muslimy

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:18

První Japonci, co jsem začali v devadesátých letech jezdit za prací přijížděli s kufrem plným toaletního papíru a jednorázových kapesníčků, myslím, že ta informovanost o životě ve východním bloku fakt nebyla nijak velká  A mimochodem, už jsem tady kdysi psala, jak u nás byla na homeexchange mladá rodina z Paříže a napsali nám hrozně hezké hodnocení, ale jako ve smyslu "byla to naše první návštěva Východní Evropy, ale bylo to super, vůbec se nemusíte bát tam jet, je to normální země, jsou tam dětský hřiště, veřejná doprava a restaurace..."

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:23

MP Marge Ježiš, to je strašný co píšeš  hlavně o bráchovi, u těch starších lidí mi to často přijde jako taková nostalgie, jakoby přestávali dnešnímu světu rozumět (což v době rozkvětu technologií není divu, ztrácí hlavní výhodu stáří-respekt a moudrost). 

A k těm horším čtvrtím...myslím, že ve většině měst je nějaká "lepší čtvrť", většinou jsou to ty staré vilkové nebo úřednické čtvrti. Ale ty opravdu špatné bývají fakt ve velkých městech, nebo pak hrozně záleží na okolnostech-pokud je kolem nějaký průmysl, který zaměstnává nízkopříjmové skupiny, může se takové místo vytvořit, naopak v městěch, kde jsou univerzity toto moc nebývá (třeba ten Hradec právě).

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:30

MP Marge

OO tom, že sametová revoluce má i své poražené, co byli tehdy úplně normální průměrní lidé, ne zadní exponenti režimu, se už teď začíná mluvit i v mainstreamu. To, že jejich životní zkušenost za posledních třicet let je často spíš negativní, i když vývoj se obecně popisuje naopak jako téměř výhradně pozitivní, v nich vyvolává pocit frustrace, opomenutí, životní prohry... A to nejen u nás, ale třeba i v bývalém Východním Německu. Články a studie jdou lehce vygooglit. 

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:46

dzizisketa To bude asi ono, ac mi neni jasne, proc zrovna tatinkova a brachova zkusenost by mela byt negativni - penize maji, bracha je lekar pracujici v Nemecku, tatinek ma i v duchodu spoustu pratel a zajmu (akorat to zdravi, no, ale z toho snad nemuze vinit Evropskou Unii!?). Ale samozrejme tam muzou roli hrat faktory, o kterych vubec nevim. 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:48

dzizisketa to je samozřejmě pravda, ale nevysvětluje to příklon k Rusku třeba u kusu naší rodiny. Rozhodně nestrádaji a na sametu spíš vydělali. 

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:51

MP Marge a nedokážeš - jako psycholožka - rozpoznat, co je k tomu vede? Jsou třeba typy lidí, co  potřebují nepřítele, a když už to nejsou komunisté, je to EU. Nebo  jsou přehnaně vnímaví k medializovaným problémům.  A u bratra, ten komunisty moc nezažil, to může to být třeba určitá nápodoba, jestli je tatínek jeho vzor

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:15

SunEclipse To vis, ze nejaky takovy duvod to mit bude. Ale ja jako psycholozka spis citim potrebu se s nimi o tom nebavi a mit svatej klid, neb nervy mam jen jedny At si mysli svoje.

U tatinka to myslim bude strach z neznameho, a etnocentrismus. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:40

SunEclipse Moji rodice jsou odhadem stejny vek, jako tata MP Marge a nastesti se politicky shodnem. Nemuze to byt u starsich rocniku i nostalgie po usporadani za jejich mladi..?  Ale tim teda brachu nevysvetlime..

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:45

Slíbila jsem, že se podělím o dojmy z mobilizace kostrče: mám to za sebou a ani to (zas tak moc) nebolelo . Opravdu jsem čekala, že to bude horší, přežila jsem bez předchozího panáka i dalších podpůrných prostředků. V pohodě jsem následně mohla i řídit, vše v normálu. Jen výsledek se zatím nedostavil, tak doufám, že se ještě začne něco dít. 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:55

whiskas tak vidis:) ono to nezabere samo k sobe, ale mela bys ted cvicit a to uz by melo pomahat:) budes chodit na fyzio?

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 25. května 2020 20:05

Pavlena Urcitou nostalgii citim i u svych rodicu, teda hlavne otce, mati to moc neresi. On byl rezimem dost bitej, nenechali ho vystudovat, ale dokazal se zivotem dost uspesne protlouct a v soucasny dobe je spokojenej a nesnasi komunisty. Ale zaroven prizna, ze i kdyz to tehdy byla divna doba, ze se nemel spatne a nevzpomina na tu dobu zle. Naopak, na spoustu veci vzpomina moc hezky. Ale ty vzpominky jsou predevsim na kamarady a na to, co spolu zazili. Takze chapu, ze je to u nej nostalgie hlavne po mladi a zazitcich. Verim, ze to tak ma hodne lidi, nekteri ale uz pak nedokazou videt minusovy body minuly doby... a taky ma teda otec stesti, ze v 90. letech pracoval v Nemecku a jejich pracovni tym byl slozeny z ruznych narodnosti, s hodne lidma se i navstevovali v soukromi, takze byt ma urcite vyhrady k masove migraci a pristupu k ni, Okamurovi na vejicku taky neskoci.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. května 2020 20:11

711990 Chodím na fyzio a cvičím doporučené cviky (cca měsíc) a? Nic, žádná změna , pořád mám stejný problém (údajně svalového původu).