Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30485 příspěvků moje polička 24. května 2020 23:34

Kokoska 

To je. Jen měly - ty baráky -  ten potenciál. To je ta škoda

Offline Kokoska
Avatar
28153 příspěvků moje polička 24. května 2020 23:49

barbucha to jo. Treba na Vinohradech vznikly krasny vnitrobloky v ulici, kde bydlela dcera asi 2 roky, nez je vyhnal pro ne neunosne vysokej najem.

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 25. května 2020 07:53

razorblade antikvariát na Malým náměstí je super...a naprosto přesně jsi vystihla "obchody s divnejma hadrama"...vzdycky mě napadá,jestli to někdo fakt kupuje...no to by to tam asi nebylo,ze?

Offline Mohučanka
Avatar
6381 příspěvků moje polička 25. května 2020 10:38

Karlín před povodněmi byl dost vostrej, nebo tunel z Karlína na Žižkov, brrr. I dneska jsou některé pražské čtvrti "horší" (rozuměj bojím se tam skoro i ve dne, je to tam hnusný) a jiné lepší (zeleň, opravené domy, a tak).

Offline andulka01
Avatar
10593 příspěvků moje polička 25. května 2020 10:47

Mohučanka Když zapřemýšlím o Praze, tak mě právě napadaj ty čtvrti, co byly hrozný třeba právě před povodněma (viz Karlín, Palmovka, kus Holešovic), ale pak se obrovsky zvedly. Teď už jen začátek Plzeňské a možná jedna část Radlické. Mám dojem, že ceny už ty horší čtvrtě v Praze prostě vylučujou. Kousek Břevnova taky nebyl nic moc, ale to už je sakra dávno.
Spíš mě občas zaráží skladba obyvatel, třeba spodní Vinohrady jsou téměř celé ruskojazyčné, Nusle se mi zdají také.

Offline Sweet Potato
Avatar
34762 příspěvků moje polička 25. května 2020 10:51
Reakce na Aranel:

Kokoska Přičemž si myslím, že Holešovice se z toho vyhrabaly. Žižkov jak kde, Koněvka a tam, to se pořád považuje za horší, protože je to hnusný špinavý.

Ještě bych řekla, ale to je spíš takový odhad, že "horší" v trochu jiným smyslu jsou Krč, Lhotka, Spořilov atd., protože tam nevede metro. V tom mají nevýhodu oproti např. tomu Jižáku.

​S tím druhým odstavcem bych polemizovala. To by byla horší většina Prahy, když tam nevede metro. Chápu, že asi myslíš sídlištní části, ne třeba starý Spořilov  a vilové čtvrti, ale i tak. Ta sídliště jsou tam celkem malá. I když samozřejmě, stanicí metra v dochozí vzdálenosti se tam nikdo v inzerátu chlubit nemůže.

Offline continuity
Avatar
33359 příspěvků moje polička 25. května 2020 10:59

Sweet Potato souhlas. V Krci jsem rok bydlela bylo to fajn. Určitě lepší než obří sídliště s metrem. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33574 příspěvků moje polička 25. května 2020 12:22

Sweet Potato starej sporilov je

Myslím, ze Praha tema strasnyma cenama fakt ty chudý lidi dost vytlačuje pryč 

Offline Mohučanka
Avatar
6381 příspěvků moje polička 25. května 2020 12:37

andulka01 no bílí Karlíňáci říkali, že povodně byly nakonec to nejlepší, co se jim mohlo stát. Palmovka mi přijde, že je děsná pořád. A Rusové jsou už asi úplně všude, když jedu metrem na Černý most, je to třeba půl na půl čeština : ruština.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33574 příspěvků moje polička 25. května 2020 12:40

Mohučanka Palmovka je desna furt, ale proti tomu, co to bejvalo, je to fakt skoro pěší zóna! Rusové jsou všude, na těch sídlištích zvlášť, driv bejvaly jejich doménou hlavně ty sídliště na druhym konci béčka

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 25. května 2020 14:11
Reakce na continuity:

Ignis ale tak nemusíš jenom lyžovat. Můžeš na běžky, sněžnice, na procházku, sánkovat, stavět sněhuláky, kopat iglú. 

Do sauny chodím jenom v zimě a pak nejlépe ven na ten sníh. A pak si dáš někde svarak a strudl a rozmrznes.

Mivala jsem zimu nejoblíbenější období, postupem času už nejsem tak radikální, ale kdybych měla obětovat některé roční období, tak zimu si určitě nechám. 

​Tak kromě sněžnic jsem zkoušela všechno, je fakt, že je to zábava, ale tak na chvíli, když promrznu, tak i když zase rozmrznu, tak už se mi do zima nechce

Úplně zimu bych asi taky nerušila (kdyby byla pořádná), ale stačil by mi tak měsíc.

Jos Mě zima i se sněhem baví jen chvíli, pak zvítězí ty nevýhody, no.

Mně třeba prudí už jen to, že se musím pořád oblíkat, přitom v létě stačí odejít v tom, co mám na sobě doma

Kokoska Jj, taky bych asi byla radši kdyby byla pořádná zima než tohle. 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 25. května 2020 14:16

MP Marge No jo, ale při té procházce si člověk ani nesedne, když se bude chtít pokochat panorámatama. A když jo, umrzne mu zadek

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 25. května 2020 14:17

Sweet Potato No tak doufám, že děti budou po mě

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. května 2020 14:19

Janulik03 Když jsem v mládí přijela do Moskvy, tak jsem taky koukala, jak žije horních 50 tisíc. Jejich luxus byl i na vsi jen lepší standard. Např. sdílené byty, v každém pokoji jedna rodina.

Offline Malenge
Avatar
4232 příspěvků moje polička 25. května 2020 14:25

tenzie  Nadjezd a podjezd, úplně přesně shrnuto. Jinak je HK a vždycky byl v pohodě.

Offline jitřenka
Avatar
671 příspěvků moje polička 25. května 2020 14:27

barbucha - no , tak v 90 létech , k nám nechtěli  jezdit Němci  - osobně při jednání sděleno, páč opice ze stromu a Španělé se zase podivovaly , že jíme příborem. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33574 příspěvků moje polička 25. května 2020 14:31

Tyhle rozdíly mi přišly poměrně vtipně shrnuty v Díky za každý nový rano-jak ohrnujou nos nad ukrajinskejma pribuznejma, když přijedou a nad nima zas pak jejich příbuzný ve Švýcarsku, když poprvy vycestujou 

Offline barbucha blogger
Avatar
30485 příspěvků moje polička 25. května 2020 15:25
Reakce na Mirka:

Janulik03 Když jsem v mládí přijela do Moskvy, tak jsem taky koukala, jak žije horních 50 tisíc. Jejich luxus byl i na vsi jen lepší standard. Např. sdílené byty, v každém pokoji jedna rodina.

​Viděla jsem taky! Původně nádherný byty v centru, mramorová podlaha, v hale sloupy, jak pro carskýho důstojníka... a nakonec kolik pokojů, tolik rodin - tu jedinou cimru si rozdělovali prostěradlama kuchyň - resp. vařič v koupelně - byla společná na pořadník...

Nebo jsem viděla bydlet lidi ve zrušeným kostele. Nebo na periférii v boudách doslova z bedniček od zeleniny, bez topení, bez vody, celoročně. 

A ty všudypřítomný válečný invalidi, ve velký většině bez nohou - jediná možnost pohybu bylo prkýnko s přidělanejma kolečkama... plazili se po zemi... v hadrech...

Na druhou stranu těch skutečně horních pár tisíc žilo v relativním luxusu už tehdy. Dva byty (jeden pro milenky ), dača u Moskvy zvíci paláce...

Prostě ukázkovej komunismus. Akorát trochu jinej, než nám líčili ve škole! Taky jsem tam jela ne snad přímo s iluzema, ale takovýho něco jsem si fakt nedokázala představit.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 25. května 2020 15:53

barbucha Jsem si taky vybavila výlet na Zakarpatskou Ukrajinu v osmaosmdesátým. Byl to poznávací zájezd, každý den jiné místo. Kudy jsme projížděli, tak u zastávek ty skupiny válečných veteránů, celý prsa pokrytý frčkama a vyznamenáníma a natažený ruce, prosili o peníze, cigára, i léky. V hotelu nám třeba při večerním příjezdu řekli, že jídlo došlo a místo toho dostaneme každý lahev šampusu. Nebylo si kde co koupit. Prázdný krámy, jen konfety měli všude. Fronta na maso přimo na ulici, ležela tam kráva a lidi s kýblama postupovali k řezníkovi a ten sekerou odsekl kus masa, hodil do kýble a co kdo vyfasoval, to zaplatil a odnesl. Po hodině tam zbyl jen krvavej flek.

A třeba Lvov, takový krásný město, budovy jak v Praze, český tramvaje, český nápisy a taky strašná chudoba. Automat na pití: plechová nádoba s kohoutkem jak na táboře a u toho na provázku zavěšený kelímek z umělé hmoty. Fronta se posunovala, člověk se napil, do kasičky hodil pár kopějek a kelímek podal dalšímu v řadě.

No, připadali jsme si tam tenkrát, že jsme to my, co přijeli z kapitalistický ciziny. Zvlášť, když nás na závěr odvezli do obchodu za město v polích, kde nám nabídli, že si můžeme koupit až tři kusy punčocháčů. Ale zase jsem ty rubly utratila za LP desky, které se nedaly zas sehnat u nás: celá diskografie Beatles, Dylan, Baez, Vysockij....

Offline Kokoska
Avatar
28153 příspěvků moje polička 25. května 2020 15:58

barbucha Jennyfor to se člověku otvírá kudla v kapse, když si vzpomene, jak nám tohle dávali za vzor a zářný příklad toho jedině správného způsobu společnosti. A že máme prezidenta, kterej se tím směrem klaní ještě dnes.