Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46135 příspěvků moje polička 23. května 2020 19:51

no nevim, znam to sice jen z filmu:-)) ale to bydleni v privesu mi pripada v usa domena urcite socialni skupiny, to bych si netroufla doporucovat..

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 23. května 2020 19:58

viktorka_od splavu jo, a jsou na to vymezene prostory, jeden prives vedle druhyho. Pamatuju se, jak v nejakem filmu vyhrozoval despota manzelce, ze ji vykopne z domu a ona skonci nekde na parkovisti :)

Online continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 23. května 2020 20:01

viktorka_od splavu Kokoska to je myslím takové klišé. 

Jsou na to kempy pro karavany, ale viděla jsem právě nejaky dokument, jak si lidí pořizovali tyto domečky na kolech z jiných důvodu než, že neměli na nájem. 

Většinou měli někde zamluvený pozemek, kde to odstavili. 

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 23. května 2020 20:03

continuity tak je mozne to postavit kdekoli, taky mobilhouse asi neni uplne ten prives. Ale na vlastni oci jsem to "parkoviste" videla a tam bydlet fakt nechces.

Online continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 23. května 2020 20:05

Kokoska taky si nemyslím, že by měla Marge bydlet v kempu pro karavany. Vždyť píšu o lidech, co měli zamluvený pozemek. Žádné parkoviště. 

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 23. května 2020 20:08

continuity vzdyt pisu, ze se to da postavit leckde, otazka je, za kolik je ten pozemek.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 23. května 2020 20:11

Kokoska Ale ten resis i při koupi domu, ne?

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 23. května 2020 20:20

Potrefenáhusa to je fakt

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 24. května 2020 08:34

nolita ty zivotni naklady v severni Americe jsou  vice mene nastaveny podle toho jak moc desirable ta Ci ktera oblast je. Hodne se to odviji od klimatu, kvuli rozloze a rozmanitosti. BC je drazsi nez treba Manitoba nebo Winnipeg (rozlehly Pläne kde je vice mene kulovy) - davam kanadskej priklad, je mi to blizsi - naopak Toronto, Montreal zas na vrcholu nakladu. 

Praci kterou bys delala v Calgary za 100k rocne budes delat v BC za 70k. Ale najem bude 1500 cad za podobnej byt co by v Calgary stal 1000. 

Prumernej plat nizsiho managementu tady je cca 70k rocne, odhadem. Pokud nekdo dela manazera treba v obchode tak min. Myslim spis jiny oblasti. Najem jednopokojovych bytu ted zacina na cca 1300. Hezka moderni garsonka klidne za 1600. Pomaham ted kamosce hledat bydleni tak mam zrovna prehled. Pri tech 70k dostanes cistou vyplatu tak 3.500 mesicne max. Samo to vyjde financne lip zit treba v paru. Dost lidi Ma spolubydlici I ve veku kdy to neni v cz obvykly, ale vetsinou jsou to spis hippie typy. Ja bydlim sama a zivotni naklady vcetne vsech uctu, dopravy, telefonu a jidla mam cca 55% mesicniho platu. Nepocitam do toho teda reataurace, koncerty, nakupy nad ramec toho co potrebuju. Jinak je v tom vsechno vcetne fitka i elektriny atd. 

Jezis to je zas roman!! Pardon. Snad tim neco zodpovim. Jinak jeste je rozdil taky mit benefity od zamestnavatele (zubar, lekari, plus dalsi veci jako fyzio atd hrazeny a nebo je nemit). Hypoteka je vetsinou drazsi podstatne nez platit najem. Odviji se to od cen nemovitosti samo. Pred 5 lety Se dal koupit starsi byl dobre velikosti (2 loznice, 1,5 koupelna napr) za 300k. Ted uz ne. Domy uplne jinde cenove samo. Proste je tady docela hezky, Ale zaplatis to. Za me radsi vrazim penize do toho ziti tady nez jezdit nekde po Calgary v super extra enonuno aute (to je jen ilustracni priklad). Proste myslim, ze to je dulezity pro mou spokojenost, tak jsem ochotna to zaplatit. Klidne se ptej, kdyby te jeste neco zajimalo :)

Offline DruI
Avatar
3299 příspěvků moje polička 24. května 2020 08:38

0zero7 Jen tak ze zvědavosti, jak vypadá 1,5 koupelny? To v čechách nemáme :o)

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 24. května 2020 08:45

viktorka_od splavu klasickej trailer park ne. To je vetsinou fakt nizkonakladovy bydleni pro socialne slabsi nebo pro nekoho v nouzi financni dloihodobe. Ono Se to da teda docela vysperkovat, ale jsou k tomu urceny mista a vetsinou je to I zabudovany na pevno. Byla jsem jednou na navsteve v takovym dome. Bylo to celkem ok, vsichni co tam bydleli (v celym tom komplexu) byli uz starsi a bydleli tam dlouho. Coz neni bezny. Trailer park je I nelichotivy oznaceni holek do vetru, bez vdelani atd, nebo jak to rict. Ha. 

Tiny houses je neco jinyho. Vetsinou moderni a sobestacny. Uplne levny to neni. Ma ho znama v Minnesote. Ale na nektery veci super. Me by to treba nestacilo, protoze rada varim :)

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 24. května 2020 09:08
Reakce na DruI:

0zero7 Jen tak ze zvědavosti, jak vypadá 1,5 koupelny? To v čechách nemáme :o)

​nevim co tim mysli agentka, ale v hotelich v USA jsem se s necim podobnym setkala bezne. Dvojluzkovy pokoj s koupelnou a potom tam byla jeste ta dalsi "pulka". Takze mimo koupelnu byl treba vyklenek, kde bylo umyvadlo, zrcadlo, zasuvka atd...tudiz 1 clovek zabiral plnohodnotnou koupelnu a druhy si mohl resit mensi hygie oddelene. Prislo mi to vzdy super

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 24. května 2020 09:16

DruI pardon, tady se jako pulka znaci vetsinou zachod s umyvadlem. Neni tam sprcha nebo vana. Rikaj tomu nekdy po staru powder room. Ted spis uz half bath(room)

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 24. května 2020 09:18

Kammila nebo tak. Kdyz je to v byte vetsinou v Te “pulce” musi byt I zachod. Jinak to tak nemuzou oznacit pri prodeji (stejne jak loznice musi mit okno), Ale to je Myslim i v cz nejak dany normou 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 24. května 2020 09:19

V necem takovymhle bych klidne road trip do kalifornie dala, zastavis kde chces, pohoda nejvetsi. Videla jsem jeden komplet vybavenej se sprchou a wc. Na jednu dovolenou super. 

https://instagram.com/campervaninspo?igshid=15bki4kbbt5d

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. května 2020 09:20

0zero7 díky, takhle mi to stačí, to je plus mínus to, na co jsme se ptala, tedy kolik z příjmu spolknout výdaje na bydlení, popř. životní náklady celkově, protože jen tak ta čísla mají nějakou vypovídací hodnotu, jinak je to jen číslo... dík :-)

Offline DruI
Avatar
3299 příspěvků moje polička 24. května 2020 09:29

Kammila 0zero7 Děkuju za vysvětlení :o) Já jsem si říkala, že to bude něco takového. Ale stejně, jak na to nejsem zvyklá od nás, tak mi ta půlka koupelny přijde legrační, jako by se člověk o jednu koupelnu dělil se sousedy :o)

Online Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 24. května 2020 09:53

DruI To jo, pritom v domech to casto byva, ale je to proste druhy zachod s umyvadlem;-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 24. května 2020 11:23

viktorka_od splavu Kokoska 

Mám pocit, že z těch karavanů se snad neplatěj daně nebo co, protože jsou "mobilní", i když můžou stát (a taky mnohdy stojí) léta na jednom místě... že se tedy nepočítaj jako nemovitost. Pro někoho, kdo nemá ani na nájem, o vlastním bydlení ani nemluvě, je to nejlevnější řešení. Takže ta společnost, trvale v nich bydlící, bude asi kapku specifická

Ale to by věděla nejlíp Marge.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 24. května 2020 12:15
Reakce na MP Marge:

Koukam, ze Stezovaci vlakno by se melo prejmenovat na Kam by se MP Marge v USA mela prestehovat

​Ale mě to teda baví, jak ti tu všichni radí, člověk se dozví věcí

Jen teda nechápu, že někdo má rád zimu, samozřejmě vím, že takoví lidé jsou, ale pro mě je to zkrátka nepochopitelné. Vždyť se nedá ani sedět venku, třeba v parku nebo i v té přírodě je to na pendrek, pokud člověk zrovna nelyžuje