Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:05

711990 ty odpadky za dveřma jsou jedna z nejvíc wtf věcí. Tak buď je mám doma nebo je rovnou vynesu, ne? To je otřesný zlozvyk, vystrčit smradlavý pytel za dveře. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:08

711990 Několik let nad náma bydlel kluk a ten hrál taky na příčnou flétnu. Ta má tak příjemný zvuk, že bylo úplně jedno co hrál, bylo to vždycky příjemné. Kolikrát jsem si říkala, že třeba housle, když se někdo učí, bych fakt nedala.

Korsičanka Uvidíme, co na to pán. Zatím se všichni domlouvají, kdo k němu půjde omrknout televizi, jestli může zapojit sluchátka. Je to bohužel ten soused (naštěstí ve vedlejším vchodě), který žije sám a z jeho bytu do okolí se šíří děsný puch. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:10

Renusatko Jsou i bezdrátová

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:10

Já to mám v ložnici jak časosběrnej dokument - zvuky manželského soužití odspodu bývají po čase nahrazeny jemným kňouráním čerstvého dítěte, které v nadcházejících měsících postupně sílí. Děti už maj dvě, ve dne teď spíš dupot nožiček a sourozenecké výkřiky. A rodičovský oblíbený čas deset večer byl před týdem nahrazen jeden den (asi karanténa) deseti hodinami dopoledne, to jsem teda přemýšlela, jestli já je naopak neruším šicím strojem. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:10

Já to mám v ložnici jak časosběrnej dokument - zvuky manželského soužití odspodu bývají po čase nahrazeny jemným kňouráním čerstvého dítěte, které v nadcházejících měsících postupně sílí. Děti už maj dvě, ve dne teď spíš dupot nožiček a sourozenecké výkřiky. A rodičovský oblíbený čas deset večer byl před týdem nahrazen jeden den (asi karanténa) deseti hodinami dopoledne, to jsem teda přemýšlela, jestli já je naopak neruším šicím strojem. 

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:14

Isca to jsme měli v paneláku, sousedi nad náma měli dva kluky a chtěli ještě holčičku. Po delším pravidelném úsilí se podařilo :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:14

Isca To je hezký. Námět na povídku.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 13:27
Reakce na Magráta:

​já sem si kolikrát říkala, proč se nade mě nenastehoval např nějaký operní pěvec nebo člen filharmonie :-)

​to bych se musela prestehovat

My mame nastesti doma klid. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 13:55

Isca Tak u nás je to už taky časosběr. Bydlím tu 15 let. Soused nad námi byl dědeček současné mladé paní. Byl tichý, ale zas to mělo jiná negativa. Pravidelně nás vytápěl, nejlépe ve dvě v noci, kdy si třeba pustil vodu do zašpuntovaného dřezu a odešel se dívat na televizi, kde následně usnul. Tenkrát nám spadla omítka z celého stropu v obýváku. Menší povodně byli skoro každý týden. Už jsem měla vytrénovaný ucho a jakmile jsem měla v noci pocit, že u nás prši, už jsem startovala. Nešlo se na něj dozvonit, volávali jsme příbuzným a nakonec jsme měli i klíče. A tak jsem mu mohla dvakrát uhasit sporák a několik povodní zastavit. Nakonec jsem stejně musela volat hasiče, protože opět stoupačkama procházel dým a dveře se u něj otevřít nedaly, zamkl se uvnitř na klíč a upadl do bezvědomí. No a z nemocnice se pak už nevrátil.

Byt tedy připadl vnučce, ta se přistěhovala s manželem, nastaly stavební úpravy, ty už jsme zdola sledovali v přímém přenosu. A protože původní parkety, po všech těch záplavách asi nepoužitelné, nahradili v celé ploše plovoucí podlahou, vyrobili si tam dokonale ozvučený prostor.

A pak už jsme taky mohli sledovat, jak se to od vrzání postele vyvíjí k prvnímu novorozeneckému křiku až po dnešní řev celé rodiny. Jen teda teď už tak často ta postel nevrže, tak doufám, že výroba dalších členů ustala. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 14:06
Reakce na Jennyfor:

A pak už jsme taky mohli sledovat, jak se to od vrzání postele vyvíjí k prvnímu novorozeneckému křiku až po dnešní řev celé rodiny. Jen teda teď už tak často ta postel nevrže, tak doufám, že výroba dalších členů ustala. 

to jsou zážitky tady, už raději nebudu nikdy bručet, že sousedi nad námi občas dupou :D

U nás v domě je i teď v karanténě klid, až na jednu rekonstrukci, i když tam ty nejhlučnější práce dělali naštěstí už v únoru.  Ta sbíječka byla slyšet, jako kdyby bourali u nás v bytě.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 14:13

Jinak si stěžuju, že je mi dneska zas nějak šoufl, asi po tom včerejším výletu do reality, mám teplotu a zas víc kašlu. 
Chtěla jsem na ten test jít do odběrného stanu do Vinohradský, to mám nejblíž, ale mají systém, že se člověk musí objednat přes jejich stránky na konkrétní čas, což není blbej nápad, akorát první volný místo bylo až v pondělí odpoledne.

No tak jsem se objednala, ale jestli se trochu zmátořím, tak zítra dojedu do Vojenský a vystojím holt frontu.

Syn má tedy takový divný výsledek testu: Dostal se do kontaktu s nákazou, protilátky nízké. Takže to asi měl, ale ve slabý formě, chránit ho to před dalším nakažením nebude. Je tedy doma dál v karanténě, půjde za týden na klasický test

Tak nějak už mě to nebaví. Pustila bych si nějaký film nebo seriál, ale mý oblíbený postapo začínaj připomínat zprávy na ČT24....

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 14:40

Já jsem nějak vytrénovaná zvuky od sousedů ignorovat, ale jak to tu tak čtu, tak si říkám, co si asi o nás myslí naši sousedi. No, možná to snad ani vědět nechci ;o)

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 15:04

Jennyfor Tak tohle není na knihu, to je naněkolikadílnou rodinnou ságu S tím dřezem..no, jak jsem se z bytu, kde měl dřez přepad, přistěhovala do starýho panelákovýho s dřezem bez přepadu, taky se mi dvakrát podařilo sousedy lehce vytopit..(ty , co maj už dvě děti). Ale zážitky s nereagujícím sousedem strašný, to už snad lepší ten řev celé rodiny.

Jinak moc držím palce, ať zvládneš testování a nějak se to teda rozsekne, včetně toho synova testu za týden, to je na tom nejhorší snad, tahle nejistota. 

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 15:24

Jennyfor držím moc palce, hlavně ať je ti brzy dobře!!

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 15:26

Jennyfor ještě může být, ze syn byl nakažen teprve nedavno a protilátky si ještě jenom tvoří. Pokud je pořád v karanténě, tak by to i odpovídalo. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 15:34

continuity No jo, ale kontakt s tou původní nakaženou kamarádkou měli víkend 14.-15.3., to už je dost dlouho, to by to měl mít už odkroucený, ne?
No, bůhví jak je to s tou inkubační dobou.

Offline Mini
Avatar
příspěvků moje polička 01. dubna 2020 15:42

Jennyfor Manzel dnes volal do EUC ve Veleslavinske, kde mu rekli ze se objednávat nemusi, ze volne kapacity maji, muze prijet autem  bez nutnosti z nej vystoupit. Mozna byste tam tedy nemusela ani stat v te fronte.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 16:19

Jennyfor Provadeli mu ty rychlotesty? Ty zacinaji byt pozitivni nejdriv cca 7 dnu po zacatku onemocneni, idealni je delat je 10. - 14. den od pocatku klinickych priznaku infekce. U bezpriznakovych lidi muzou zustat falesne negativni. Takze syn mozna covid ma, ale slabou formu tak a vytvoril malo protilatek? Anebo ma zatim malo protilatek, protoze pred 14 dny byl v kontaktu, treba mel delsi inkubacni dobu a nyni je teprve tyden nemocny (nevim, zda bez priznaku) a protilatky teprve zacina tvorit. Uvidi se dle kontrolniho testu. 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 17:04

Jennyfor vůbec ne, když vezmu, že průměrná inkubační doba je cca 6 dní ( podle studie), tak dnes má 11. Den a ty protilátky jsou průkazné az cca 9. den. 

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 19:45

Jennyfor Jestli pojedes do UVN, tak zkus pres obed, bylo tam malo lidi a slo to rychle. Sousedka tam byla dnes pres obed a to same.