Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:30

euridike ČT24 z toho jsem byla po pár dnech opravdu vynervovaná, takže už se tomu vyhýbám, no ale připadalo mi tu až moc ticho.. tak jsem na to vyzrála a pustila si BBCwn. vzhledem k tomu, že jim vůbec nerozumím, jsem v pohodě

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:34

Mě zas minulý týden fascinovalo v metru, jak spousta lidí vytrvale mačkala ten čudlík na otevírání dveří, ačkoliv všude avizovali, že se to bude otevírat samo. Ono se to teda i normálně většinou otevírá samo. A jedna paní mě obzvlášť fascinovala, ta ho zmáčkala holou rukou, kterou si hned poté ošmatlala celej obličej. Já jinak taky nejsem cimprlich, ale toto teda nechápu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:36

moonlight já jak se na to teď soustředím, tak jsem zjistila že na obličej a na vlasy si sahám hrozně moc, pořád, a hlavně venku (vítr+jemné vlasy a abych to eliminovala, musela bych buď nosit koupací čepici, nebo jít dohola...

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:55

moonlight Tak já teda mhd nejezdím, ale to mačkání tlačítka otevírání dveří dost chápu. Jak to má člověk automaticky zafixovaný, že to dělá, tak chvilku trvá zvyknout si to nedělat a musí se na to vysloveně soustředit.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:59

viktorka_od splavu Jo, vlasy to je potíž, to je pravda. Jsem se špatně vyjádřila, za této situace to nechápu. Aspoň v té MHD teda.

A teď mi přivezla balíček ČP a musela jsem vzít do ruky ten elektronický bazmek a tužku a podepsat se. Ale to je asi moje chyba, vyběhla jsem z domu, roušku jsem měla, ale rukavice ne, protože jsem myslela, že to podepisování zrušili. Aspoň teda PPL, když přijeli v pondělí, tak pán balíček nechal na okně a šel pryč. Tak snad to přežiju, uf.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:02
Reakce na continuity:

Není to stížnost, ale tady se masivně řeší ten koronavirus 

https://finmag.penize.cz/ekonomika/414142-ridit-epidemii-podle-horoskopu

​Hodně dobrý článek shrnující to, co se tu nějakou dobu řešilo........A například s tím cestováním má naprostou pravdu, fůra lidí to vidí jen ve stylu "tak holt budete muset strávit dovolenou v ČR", nevidí, že fůra rodin je momentálně rozdělená. pr nás by třeba bylo teď dostávánís e do ČR ultrasložité, protože nemáme auto. A to jsme od rodiny blíž než leckdo v ČR )jen 250 km), akorát holt přes hranice.....

BTW ten případ superpřenašeče je teď v Zwickau, během týdne šli z minimálního počtu nakažených na dvě stovky, je to nejvíce zamořený region v Sasku (s největším počtem nakažených na 100 tisíc obyvatel) i když je to jen malé město. No a důvod je, že pacient 1 mě l neskutečné množství kontaktů........

Já fakt doufám, že alespoň tahle krize donutí státy se nějak slušně připravit na podobné situace. určitě není divem, že asijské státy, které mají v minulosti zkušenost se SARS, zvládají tuhle epidemii nesrovnatelně lépe bez tak velkých omezení.......

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:04

DruI Aha, no asi jo. Já jezdím metrem jen po centru vlastně, kde se to opravdu většinou otevírá samo, takže já jsem zvyklá na to spíš fakt nesahat. Musí se to mačkat vlastně jen když to svítí zeleně, jinak se to otevírá samo. Ale to jsem si všimla, spousta lidí nechápe. Ale určitě v nějakých autobusových či tramvajových linkách je to jinak, ale na to zas já právě nejsem zvyklá. Všechno je to většinou mnohem komplikovanější, uznávám.

Offline 711990
Avatar
17184 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:05

moonlight no ono je to totiz uplne dementni, protoze kdyz sviti/blika cervene, je to jako ze OK, kdyz sviti zelene, tak mas mackat....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:11
Reakce na Hanka H:

Renusatko Takových venkovních pojídačů holou rukou jsem od vyhlášení viděla bohužel více než dost. Naposled včera asi dvanáctiletý kluk, držel kyblík z mekáče a rval do sebe jeho obsah. Kolem prošla hlídka dvou měšťáků, vesele se bavili mezi sebou a nezaznamenali. To nebylo na pokutu, to bylo na pár facek.

Ad jezení evnku - no ono někteří prostě nedokážou bez jídla vysržet dost dlouho. Já to teď teda řeším většinou těma dětskýma kapsičkama s přesnídávkou, které jsou hermeticky uzavřené a na to co jím nešahám, ale třeba tu pokladní bych fakt neodsuzovala, co my víme, jak dlouho tam stála bez pauzy.......

Jinak holt spousta věcí jsou zažité, nad kterými elckdy ani nepřemýšlíme. Já taky mám problém nešahat si po obličeji nebo do očí. Stačí minuta ztráty kocentrace a sjem schopná to udělat v obchodu plném lidí

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:12

moonlight No ono je to v různých prostředcích různé, tak je mimo epidemii nejjednodušší strategie to prostě zmáčknout pokaždé a moc o tom nepřemýšlet :o)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:19

continuity Obávám se, že ti, co dnes volají, že není čas dbát na nějaké paragrafy a drobnosti, budou zítra ti, co nám budou vysvětlovat, že ty drobnosti jsou přesně to nejdůležitější pro něčí (ne)nárok. Jak to bylo po válce, to nevím, ale stačila mi zkušenost se zemědělskými restitucemi po roce 89.

Dnes mi dcera  pustila přednášku o demokracii z podzimního Týdne vědy a techniky a jsme na tom, jako republika, hůř, než jsem si myslela.

Online mitford sister
Avatar
1408 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:25

continuity samozrejme by to bylo fajn, ale ja jsem s pani mivala tu cest a o jeji odbornosti v cemkoliv dost pochybuju

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:29

moonlight uz si pripadam jak blazen. Jak jsem doma na materske, tak to dost prozivam, karantenu dodrzujem uplne predpisove a vse objednavam online. Kuryri si tu podavaji dvere a ja nechavam ty balicky v predsini do druheho dne, aby ten virus seschnul nez to otevru. Jinak teda ty kuryry obdivuju, jak to stihaji. Vsak to ted musi byt horsi nez vanoce, akorat s tim rozdilem, ze tohle asi nikdo necekal a nenabrali brigadniky. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:34

viktorka_od splavu S vlasama mám taky problém. Hlavně proto, že nevedu doma ani jednu gumičku, protože vlasy do culíku nenosím nikdy. Jelikož teda do těch obchodů musím pravidelně a zjistila jsem,  že je to můj velký problém, tak jsem na neteřích vyškemrala sponky s beruškou

Online Garfie
Avatar
24036 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:40

A666 Podobný mnohakontaktní člověk byl i v té uzavřené Litovli, tak nakažená rodina se stihla potkat s půlkou města :-) Rozdělení rodiny taky zažíváme, tcháni i poloviční syn jsou za hranicemi...a setkání v nedohlednu. 

Jinak co se státní podpory týká, firma, kde pracuje můj muž, se pokusila získat tu podporující státní půjčku, ovšem příjem žádostí už byl uzavřen a navíc maximální částka by jim pokryla výplaty na cca dva týdny. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:41

711990 To je pravda, chápu asi lidi, kteří metrem moc nejezdí, že je to může mást.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:45

DruI Moje strategie je počkat, jestli se to neotevře samo

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:53

moonlight Při takové strategii se mi párkrát podařilo neplánovaně vystoupit o zastávku dál :o)

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:05

viktorka_od splavu ja si myslim, ze kdyz si sahnes na celo nebo na tvar, abys smetla vlasy, tak se ti nic nestane. s nesahanim na oblicej jde hlavne o to nehrabat se v nose, ocich a puse, kde jsou sliznice, kterejma se to prenasi...