Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:05

otázka, která se naskýtá.

německo, které se dává za příklad zvládání viru i bez brutalkrutálních opatření, myslím už třetí den vykazuje stále stejný počet lidí ve vážném/kritickém stavu. 23. možná, že před třemi dny to bylo 20.

nicméně jen dnes vykázali 16 mrtvých. včera 47. předtím nějak kolem 30. 

není to trochu zvláštní? to jim přivezou pacienta a on rovnou zemře? z toho, co vykazovaly jiné země, lidé ve vážném stavu zůstávali docela dlouho, než někteří třeba až po 14 dnech zemřeli, nebo se po měsíci zlepšili. nebo vyrazili cestou íránu a raději žádné lidi ve vážném stavu nemají? nebo čím to může být?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33753 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:11

já ty čudlíky v metru mačkám naprosto na autopilota, muj mozek vůbec nepobírá, kdy jo a kdy ne. zvyk je fakt železná košile...

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:13

Gatita To jo, tady jezdí jedno přepravní auto za druhým, na těch šílených kostkách u nás v ulici jdou ty dodávky strašně slyšet. Ale že se to nepodepisování netýká ČP, jsem teda nezaregistrovala, to mě překvapilo.

Jinak ale objednávám pro syna, který z nouze začal lepit modely (vojenské), já teď vlastně vůbec nenakupuju, strašně asi ušetřím

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:15
Reakce na Jiná Realita:

otázka, která se naskýtá.

německo, které se dává za příklad zvládání viru i bez brutalkrutálních opatření, myslím už třetí den vykazuje stále stejný počet lidí ve vážném/kritickém stavu. 23. možná, že před třemi dny to bylo 20.

nicméně jen dnes vykázali 16 mrtvých. včera 47. předtím nějak kolem 30. 

není to trochu zvláštní? to jim přivezou pacienta a on rovnou zemře? z toho, co vykazovaly jiné země, lidé ve vážném stavu zůstávali docela dlouho, než někteří třeba až po 14 dnech zemřeli, nebo se po měsíci zlepšili. nebo vyrazili cestou íránu a raději žádné lidi ve vážném stavu nemají? nebo čím to může být?

​Počty vážně nemocných u Německa neberu v úvahu, podle mého je nezvládají aktualizovat.... Nicméně ty mrtvý jsou pořád o řád jinde než v zemích s podobným počtem nakažených, počty mrtvých na milion obyvatel jsou taky jedny z nejnižších v zemích s výrazným ohniskem, takže si pořád ještě myslím,ž e to zvládají....

osobně odhaduji, že je vážné případy stále ještě nezahlcují, protože jak sjem psala včera, zvládají si dovážet nemocné na léčbu z Itálie....... v našem městě je cca 200 nakažených, na plicní ventilaci je snad 1, ve vážném stavu 4 a 11 dalších je hospitalizovaných....

Online Sweet Potato
Avatar
34844 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:26

moonlight V metru je to jinak než v budech a tramvajích. A úplně nelogicky.

A taky se mi v tramvaji ruka automaticky k tomu tlačítku cuká, potvora.

Offline Karja
Avatar
35914 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:39

A666 A co ten superprenasec delal, ze nakazil tolik lidi?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:42
Reakce na Karja:

A666 A co ten superprenasec delal, ze nakazil tolik lidi?

​To nevím, německý tisk je na pdorobné informace skoupý, ne jak v ČR kde se dozvíš snad i to, co měl dotyčný k večeři.....

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:43

A666 já je nepodezírám z nějakého zatajování (nebo možná jen trošičku :) ) - přišlo mi jen divné, že jednak němce beru jako národ, který má statistiky rád :) a druhak, že pokud mají nízké i statistiky vážných případů, proč se "nepochlubit". prostě mě to zaujalo.

Offline Karja
Avatar
35914 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:44

A666 No to se dozvis:-D. Skoda no. Hele segry kamos je taky nakazeny, tak se ptam,  zzdaa mel nejake kontakty a ona no mel snad 200, ze jeden den prej jenom telefonoval (ono to bylo teoreticky mozny ten prenos jeste pred tou zavirackou). Nicmene nikomu nic neni nastesti, takze se asi nakazil az o neco pozdeji nez se predpokladalo. A jako nic extra nedelal, proste vikend mladeho cloveka no;-)

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:08

viktorka_od splavu Mne prave na CT24 vyhovuje ta vecnost, citova nezabarvenost, zadne prehnane emoce, navic mam fakt rada Dana Takace, Jiriho Vaclavka, Lindu Bartosovou a Daniela Stacha, me CT24 spis uklidnuje...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:23

euridike to mi za normálních okolností právě taky vyhovuje, ale v současné situaci mi nedělají dobře žádné informace tohoto typu. mám chuť koukat na hrající si koťátka a zalezlá pod chlupatou dekou vonět lipovým květem 

taky buď k sobě laskavá

Online continuity
Avatar
33756 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:25
Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:26

euridike já si místo čt24 naordinovala Přátele. už je mi mnohem líp

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:28

continuity díky!

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:29

Jiná Realita uz nevim, kdo o tom mluvil (mozna Pekova), ze jak jsme ve stredni Evrope promoreni 2x rocne virozama, tak to u nas nema tak strasne prubehy. Nemuze to tedy souviset? Pak jsem slysela, ze v nekterych zemich testuji zemrele, pak zjisti, zda zemreli na virus. To taky muze ovlivnovat ty statistiky.  

 

Online continuity
Avatar
33756 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:31

Lamicka ona je i úmrtnost na chřipku v Itálii jiná ( podstatně vyšší) než ve střední Evropě. Někde jsem četla, že mají trochu jiné geny, ale bez zaruky. 

Online Sweet Potato
Avatar
34844 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:33

continuity Ňuňuňu

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:36

continuity No a dalsi vec je, ze se nam ted pres zname donesla informace, ze to ma v jejich nemocnici plno doktoru a sester, ale jsou bez priznaku. Zjistili to, protoze je testuji.

Offline 711990
Avatar
17150 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:39

Lamicka kamaradka co dela na urgentnim prijmu je ted v karantene a ceka na testovani. Prisla totiz pred tydnem do prace a nezbyl na ni respirator ani rouska a tak osetrovala lidi bez niceho. Jeden z nich se nakonec potvrdil jako pozitivni. To jsem proste cumela, kdyz to psala....

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:42

711990 zrovna před chvílí jsem psala krizovému štábu, který nabízí roušky, že jestli jim nějaké zbudou, které by měly být pro nás, tak že už jsme se zařídili sami a ať je dají nemocnici.