Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 12. března 2020 18:00

0zero7 Koukám, že spring break a zaplacené cesty jsou zlaté tele kdekoli na zaměkouli.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 12. března 2020 18:07

Sweet Potato no ja to videla jen na soc med pod clankem o vyskytu ve Vic, na facku to je tak jako tak. Ted jsem mluvila s nasi Cruise Director, rikala, ze nejlepsi by bylo zavrit veskery prostredky cestovani na 2 mesice, kvuli minimalizaci prenosu (delala 12 let na lodich v Asii a jinde, ma zkusenosti se SARS atd). Myslim, ze by to bylo dobry, akorat vlada je desne pomala, Health Canada zatim nevydala zadny narizeni. Krom zaoceanskych lodi jsou tu Sea Planes, pak klasicky letadla, trajekty, lodni doprava. Seattle je blizko a zrovna dobre to tam neresi, aka zacali testovat hodne pozde. Tak myslim, ze nejakej lock down na chvili by pomohl zpomaleni sireni. 

Kamarad doktor rikal, ze se to nevyhne zadne oblasti a ze realisticky je nakazenych tak 5x az 10x vic nez je patrne z testovani. Ze bych zrusila ten svuj ban na alkohol, hmmm. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. března 2020 18:43

Tak jsme vsichni s cestovanim o velikonocich dopadli jak sedlaci u chlumce.A je mi opravdu lito podnikatelu kterych se to dotkne financne. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 12. března 2020 18:50

MP Meri Já se v Praze asi v nejbližší době neukážu, ale jestli přežijete, zajdu se k vám přiopít! Ale už rozesílám odkaz pražským kamarádům (a mám jich dost), říkám, že jsi kamarádka, tak ne ať mě zapřeš!

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 12. března 2020 18:59

MP Meri Muž bydlí přes týden kousek od vás, až se někdy dostanu do Prahy, určitě vás vyzkouším.

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:05

MP Meri Dáme vědět :-).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:05

U nás přísná opatření a já se ani nedivím, že zakázali i Británii, protože tam je, navzdory nárůstu, pořád dost klid..

Dcera píše: Akorát to vypadá,  že tady žádný opatření nebudou, ze je prý brzy a že by to lidi nevydrželi a ze by se starý cítili osameli. A do toho Boris říká,  že hodně lidí umře.. ????

U druhé dcery v práci včera odvezli jednoho řidiče se silnými příznaky na vyšetření. A ted prý čekají na výsledek. Byl v kontaktu se spoustou lidí - a ti zase s dalšími. A jejich řidiči jezdí po celé Británii.

Ale jinak klídek, firma je v pohodě

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:06

A ještě jeden NEvtip

Offline Lenka7717
Avatar
89 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:13

Zarinya Přesně tak, naše velikonoční Paříž je v háji. Mrzí mě to o to víc, protože to byl vánoční dárek pro mé děti. Ale nedá se nic dělat. Třeba se mi vrátí aspoň část peněz a budeme moct jet jindy. 

Online 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:17

Dadoo zrovna dneska jsem vyhnala samba pro pliny a toaletak a rikala sem si, ze bez toaletaku preziju, mame bidetovou sprchu, ale dite bez plen bych nerada

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:24

711990 no holt bys začala studovat návody na bezplenkovou metodu :))

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:35
Reakce na Dadoo:

U nás přísná opatření a já se ani nedivím, že zakázali i Británii, protože tam je, navzdory nárůstu, pořád dost klid..

Dcera píše: Akorát to vypadá,  že tady žádný opatření nebudou, ze je prý brzy a že by to lidi nevydrželi a ze by se starý cítili osameli. A do toho Boris říká,  že hodně lidí umře.. ????

U druhé dcery v práci včera odvezli jednoho řidiče se silnými příznaky na vyšetření. A ted prý čekají na výsledek. Byl v kontaktu se spoustou lidí - a ti zase s dalšími. A jejich řidiči jezdí po celé Británii.

Ale jinak klídek, firma je v pohodě

U nás přísná opatření a já se ani nedivím, že zakázali i Británii, protože tam je, navzdory nárůstu, pořád dost klid...

Dadoo 

V Nemecku taky nic krome noveho letaku, ktery me tedy rozesmal kdyz vim co se podnika v Cesku.Tak jeste,ze jsou zavreny hranice pred nezodpovednyma nemcema...

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:41

MP Meri 

Držím palce, ať to zvládnete. Dneska jsme zrovna uvažovali, jak to ustojí naše venkovská hospoda, kde se jenom pije. Vím zhruba, jak to mají finančně a ufuf. Na vytváření rezerv to není. A to nemají nikde nic půjčeno. Nějaký EET se teď jeví jako naprostá sranda. Máte podnik v srdeční oblasti mého muže, tak tam vydržte, my tam jednou vezmeme děti

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:41

Zarinya my mame pristi tyden sice dobrovolnou, ale durazne doporucenou home office...

Ale ja jsem ted na vylete v estonsku, no :)

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:47

711990 Klidně ti půjčím látkové, mám jich dostatek

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:51

Zarinya A ted co je lepší? Opatření, nebo klid? Já hlasuji pro opatření To vydržíme.

V Německu máte přes 2 tis nakažených, v Británii cca 600. A určitě to poroste. 

"pobavil" mě známý, jinak starosta velké přípražské obce, který uveřejnil výzvu pro agilní obyvatele obce, že není třeba posílat na OÚ hlášení o obyvatelích, kteří se "prokazatelně vrátili z dovolené v Itálii" v zahraničí a nedodržují prý povinnou karanténu, protože byli viděni na ulici.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:53

jedna reportážní..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. března 2020 19:56
Offline Viatori
Avatar
192 příspěvků moje polička 12. března 2020 20:00
Reakce na MP Meri:

Hele díky, ta solidarita tady i jinde mě skoro dojímá. Nejsme žádný high class podnik, jen malý rodinný bistro ve Vršovicích. Třeba budete někdy někdo hledat místo na oslavu narozenin, budete potřebovat catering nebo si budete chtít zajít na brunch nebo dobrý kafe. Pokud to nezakážou úplně, budeme se snažit fungovat i ve stavu nouze, samozřejmě budeme dbát na zvýšenou hygienu apod. Doufám, že to neodporuje nějakým pravidlů, kdyžtak to smažu. 

https://mojemisto.cafe/

https://www.instagram.com/bistro_mojemisto/

Kamarádům od andulka01a dalším držím palce, my si jdeme se sambem asi nalít panáka

​Četla jsem tvůj příspěvek zrovna v buse, když jsem jela Ruskou ulici dolů Ráda přijdu. 

Online 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 12. března 2020 20:08

bram Pinot Noir huš!! Nestraste. Kdyz nebudou pliny, zavru Tondu do sprchace a budu ho chovat tam.