Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 13:59

To jsou fakt rady k nezaplaceni aneb hysterkou snadno a rychle  a bude to k uplnemu ...

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:00

slniecko Tak Betty , bohužel, Kokoska ma pravdu. Vystupy, urazeni, premlouvani......to nefunguje. Ma svou pravdu, sve nazory a s tim nikdo nehne. 
Mamina mu nic za zady delat nebude. 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:01

Tak Betty tiež to nechápem.

Kokoska tak jy by som to trebárs dala, ale chápem, že nie každý je na to typ.

 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:07

jinx Přesně, hlavně komenty "já bych..." jsou úplně mimo. V takových vztazích, kde to dlouhodobě funguje takhle, nikdo z účastníků nedokáže najednou vystoupit ze své role a jednat jinak. Tady lze tzaziki akorát poplácat po rameni a soucítit, ale veškeré rady jsou k ničemu.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:08

Pinot Noir Jediny, kdo neco zmize je maminka. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:09

jinx Ano, ale to by musela sama chtít.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:10

Pinot Noir Presne tak. Jibak ta predstava, ze jako udelam scenu a k necemu to bude, je fakt usmevna. Kdyz pominu, ze bych se k necemu takovemu rozhodne nesnizila. 

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 14:29

jinx presne. Kdykoli mi ujely nervy a ke scene to doslo (a vuci rodicum leda tak v puberte), bylo to spis k horsimu.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 18:25

Ty rady starych vran (nebrat osobne) jsou skutecne legracni, v principu koho neci nazor rozbreci, ten si nikdy pozici asertivne nevylepsi, leda fakt ta hystericka scena k hovnu muze po podobnym hecovani nastat. Mne by jediny zajimalo KDY se vztah takhle zvrtne, strasny to teda je.

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 20:09

Mutziputzi Tezko rict, tata byl vzdy dominantni, v praci na vedouci pozici, byl zvykly rozhodovat a velet. V praci i doma. Myslim, ze se to zhorsilo a graduje to od nastupu do duchodu. Jsou spolu24/7 a to tomu neprida.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 20:21

Mutziputzi obvykle to byva metodou vareni zaby bych rekla... samozrejme predpoklad je ze na to musis mit trochu naturu, kazdyho to potkat nemuze. ja jsem ted obezretna az moc a stane se ze tu ne sice scenu, ale nejaky durazny ohrazeni se proti uplne prkotine vyprodukuju schvalne, presne proto, ze jakmile jednou zacnu ustupovat tak uz bohuzel vim kam az to muze zajit...

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 21:25

Mutziputzi viktorka_od splavu taky bych rekla, ze se to nezvrtne v nejakem urcitem bode, ale graduje. Clovek chce ze zacatku byt vstricny, udelat radost nebo nevyvolavat konflikty a pokud je ten druhy dominantni a vyciti slabsiho partnera, uz to jede.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 21:31

tzaziki Jo, ten nastup do duchodu hodne lidi, hlavne chlapu, dost semele, co tak pozoruju. 

Ony se tyhle tendence vetsinou projevi celkem brzy, ale vekem to casto graduje. Mela jsem to v primem prenosu u babi s dedou, smutny to bylo moc, hlavne proto, ze navenek pusobil jako obrovskej gentleman a pritom...

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 21:38

Mutziputzi taky myslím, že to graduje, u nás nastal průšvih s odchodem dominantního (táty) do důchodu. Náhle měl spoustu volného času, nevěděl, co s ním, ale skoro současně přišlo pochopitelné, ale neakceptované ubývaní sil (věk) a nakonec ta nemoc, o které jsme nevěděli, protože i když měl táta potíže, k doktoru nešel, dokud do toho mohl mluvit.

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 02:19
Reakce na Kokoska:

Mutziputzi viktorka_od splavu taky bych rekla, ze se to nezvrtne v nejakem urcitem bode, ale graduje. Clovek chce ze zacatku byt vstricny, udelat radost nebo nevyvolavat konflikty a pokud je ten druhy dominantni a vyciti slabsiho partnera, uz to jede.

​Presne!!! Na tomto modelu jsou zalozene vztahy vsech mych soucasnych klientek

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 09:39

Mutziputzi Od samého začátku obvykle. Jenže nařed to není tak vidět, on dominanitní, ona k němu vzhlíží, ideální pár, on takovou potřebuje, ona je třeba zvyklá na podobné nastavení z původní rodiny. A pak přituhuje, jednak postupně, jednak nějakými životními zlomy - ten důchod je myslím dost typický.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 10:28

MP Marge a proto je u nas doma momentalne dusno, protoze uz nechci delat vsechno jako driv, ve vsem vyhovet, i kdyz bych teoreticky mohla. Tak mam nalepku neprijemne a nevstricne  osoby, ze pry to starnuti se na me nejak blbe projevuje

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 11:27
Reakce na Mutziputzi:

Ty rady starych vran (nebrat osobne) jsou skutecne legracni, v principu koho neci nazor rozbreci, ten si nikdy pozici asertivne nevylepsi, leda fakt ta hystericka scena k hovnu muze po podobnym hecovani nastat. Mne by jediny zajimalo KDY se vztah takhle zvrtne, strasny to teda je.

​Zvrtne se hned, jakmile přistoupíš na nějakej požadavek, se kterým nesouhlasíš (bych řekla). Resp. ne požadavek, ale povel. Typicky tatínek řekne, že (teplá) večeře bude na stole v šest a nedělní oběd ve dvanáct. Přičemž maminka potřebuje jít od šesti cvičit a v neděli by si ráda přispala... a už to jede. Nejde nikam (žádný trajdání, to tak! nemá snad doma co dělat?) a v neděli vstává jako ve všední den. Měla jsem takový první tchánovce... z maminky byla po letech velmi solidní rohožka bez vlastního názoru (a bez jediný kamarádky), která se viditelně bála otevřít pusu. Hroznej pohled to byl!

Ten milostpán může mít klidně jinej názor, může nesouhlasit, to je jeho právo - ale co se mě týče, to je taky tak všechno, co může. Nemluvím o nějakejch naschválech samozřejmě a leccos se dá vyřešit kompromisem (ovšem musej chtít oba)... ale i obyčejná žencká má právo na svůj život, a rozhodně nepotřebuje žádnýho velitele. Ale jak si na to jednou oba zvyknou...

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 14:58

barbucha kdyby mi manzel rekl, ze na stole v urcitou hodinu BUDE tepla vecere, tak bych se asi zeptala, kdo ji tam da

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 15:55

Kokoska 

Já osobně bych to vzala jako dobrou zprávu, a těšila bych se

I kdyby tetinu nějakej Rothschild celoživotně bohatě vydržoval, furt je to manželka, a ne služka... což si mnozí kupodivu eště dneska dost pletou.