Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 10:53

999 No jako supiny jsou nejlepsi. Ja moc natrenovano nemela, nechapala jsem ani techniku nic, pak jsem jela na svuj prvni bezkarskej vylet do hor, nechala jsem se obout a vybavit, kamarad mi to vysvetlil a byla jsem unesena. Pak nekde se stavit na kafe a na tatranku, je to super sport. Pokud budou v nasledujici dekade slusne zimy, bezky si koupim I domu, je to relax, par tras tu byva a zas na nich je prazdno. Jediny co, ja se na tyhle zimni sporty neumim obliknout, a nemyslim si, ze by to bylo nekvalitnim oblecenim:-D.

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 10:55

Nas brali nasi jen na bezky, takze jsem jezdila dobre, ale v druhaku na gymplu nas vzali ucitele za trest na 25 km vyjizdku v desti  . mela jsem pak pulrok problem s prstem na nohou, jak trpel v zime a mokru. Vsechno jsme meli promocene, nikdo z nas tehdy nemel funkcni obleceni, takze to bylo mokre dalsi 2 dny... no hruza. Od te doby jsem na bezkach nestala. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 11:02

Karja no mne přijde, ze obleceni určeny na bezky je dost lehký, protože lidi vetsinou na běžkách behaj, já na nich třeba spis chodím, takže si beru pomalu oteplovacky a zimni bundu, proste jako bych šla na vylet pěšky 

a ty kaficka a svaraky jsou na tom nejlepsi 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 11:04

rasaNori já tomu příspěvku moc nerozumim, ale vychází mi z toho, ze si beres sebou dvoje lyže?

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 11:12

Potrefenáhusa jj mam batoh s popruhy nebo ty klasiky pichnu k nejake hospode a po ceste zpet si je vyzvednu:) 

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 11:13
@Kokoska Svíčkou, resp. kusem vosku jsem sjezdky mazala ještě nedávno, není to úplně blbé. Teď už je samozřejmě strkám do servisu.
Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 11:21

Potrefenáhusa No ja musim udelat pruzkum, co si kdo bere, jak se mam obliknout a pak to stejne nejak pokonim, bud je mi vedro nebo zima:-D. Se mnou je to marny!

Offline 711990
Avatar
17115 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 11:50

Potrefenáhusa ja jsem rozepsala celej dlouhej hejt na lidi v oteplovakach a pak mi doslo, ze to je asi hodne subjektivni, ze se tady urcite nekdo takovej najde:)

Karja ja dodrzuju pravidlo stejny, jako pri jinejch venkovnich sportech - kdyz vyjdu pred barak, musi mi byt chladno a pohybem se zahreju. Dolu mi staci v +teplotach behaci leginy, v - pod to jeste merino podvlikacky nebo puncochace. Nahoru podle teploty, ale taky to neprehanim, vetsinou mam jeste vyhrnuty rukavy:) pokud se nevalis ve snehu, staci ti normalni funkcni/vlneny vrsky a tenka bunda co neprofoukne. Pokud je to fakt vylet kolem baraku a ne v horach, bohate to staci. Do hor se snazim mit nahradni vrstvy v batuzku, kdyby cokoliv. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 12:35

Karja tak kdybys to s běžkama myslela vážně, tak fakt jak píše Potrefenáhusa , spíš lehčí oblečení, aby byla volnost pohybu a kdyžtak se to řeší víc vrstvama. Ja mívala funkční jegrovky (merino rulez) a spodní triko, přes to další triko, nebo mikinu a nahoru případně lehkou bundu s vodním sloupcem. Dolu na jegrovky já osobně preferovala přilehavý kalhoty, měla sem nějakou moiru (před tím v dřevních dobách obyč šusťáky a to bylo peklo) 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 12:41

711990 a co vadi na voteplovackach? Já prave všechny tyhle sporty delam hodne turisticky, nemám teda voteplovacky, ale takový univerzální teply kalhoty, co se daj vzít i na turistiku. Mne přijde dulezity to obleceni přizpůsobit pohybový aktivitě, já na běžkách nebeham a prave zadek a stehna mi promrzaj do kusů ledu. 

Jinak teda ještě nikdy jsem tak nezmrzla jako doprovod kamarádek s malejma harantama, až tehdy jsem pochopila, proč se všichni na malou procházku nabalujou jak na severní tocnu a já mrznu ve svým normálním zimním obleceni, u kteryho taky předpokládám zahřátí pohybem 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 12:46

Potrefenáhusa jojo, proto já se běžkám bráním, šla bych ráda na takovou procházku spíš, ne na závody v běhu, brrrr

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 12:50

viktorka_od splavu chce to mít ty spřízněný duše, já si je naštěstí pěstuju už od dětství a celej život na ně mám vlastně dost kliku :-)

ale jednou jsem se na běžkách úplně strašně nachladila, jak nikdy, nezachránily to ani ty svařáky, byly jsme někde kolem Vrchlabí, nahoru se vždycky vyvezly lanovkou a pak víceméně jen jely dolů, sjezdový běžkování jsme tomu říkaly, tak tam by se ty voteplovačky fakt byly bejvaly hodily

Online Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 13:01

Potrefenáhusa na ty promrzly stehna je dobra zateplena sukne pres kalhoty. Ale nesmi mit strecove vsadky na stranach. Nosim to tak na bezky a uz jsem mela i kombinaci oteplovacky-sukne na sjezdovkach. Ale to byl echt mraz.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 13:05

Ginger já bych to asi uzila!

Offline 711990
Avatar
17115 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:55

Potrefenáhusa no ja taky nebeham, ale spis jde o to, ze ja se pri sportu dost prehrivam a tak mi to prijde u ostatnich jako prehnany. Proto jsem i psala ze mi pak doslo, jak moc subjektivni to je. S tou prochazkou tomu verim, jen z bezek mam dojem ze i pomaly sourani se clovela musi zahrat, kdyz hejbe rukama a tak:) 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 20:43

Jezis ja bezky milujem, stala som na nich sice asi 5x a vobec mi to nejde ale nevadi! Ked decka podrastu, planujem si zaplatit instruktora nech ma to trochu nauci, lebo jak nemam tu techniku, tak je to strasne vycerpavajuce. Jedine coho sa bojim, ze za tych x rokov tu uz nebude snehu. Uz teraz je to každým rokom vacsia bieda.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 20:46

Potrefenáhusa já teda stála na běžkách jen párkrát s kamarádama kdysi v mládí, takže jet dolů po sjezdovce si neumím vůbec představit. zato maminka s jejíma kamarádama doteď, skoro v 70 lyžuje, takže asi zůstanu u toho:-)

Online Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 20:52

711990 kdyz ty stehna a zadek je specificka cast tela, aspon u me. Muzu byt zpocena a je mi vsude jinde teplo a stejne je budu mit uplne promrzly. Nekdy je mam promrzly tak, ze me stipe a pali kuze a mam tam bile fleky. Tepla voda ze sprchy odteka z techto mist studena a studi. Ta sukne dost pomaha. Na bezkach uplne nechodim, ale nezenu se bezhlave. 

Online 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 20:53

Mně se moc líbí skialpinismus :-). Já jsem na to správně zaťatá, šlapat půl dne do kopce mi nevadí. Bohužel, moji blízcí vůbec nechápou, proč by to měli dobrovolně podstupovat, takže nemám s kým jezdit. Nebo mám, ale to už jsou blázni a já s nima pak ty sjezdy dolů nedávám. S věkem mi víc než fyzička odchází odvaha :-),

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 20:56

viktorka_od splavu no ne po sjezdovce, to fakt nejde, někdy bejvaj zabijacky i ty kopecky u vleku