Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline RoSa
Avatar
8196 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:35

viktorka_od splavu vona je tam pak eště v tom policejnim protokolu nějaká kalibrační chyba: jednak tvýho tachometru a pak ještě kalibrační chyba radaru... už nevim kolik přesně, musela bych se podívat do památnýho zápisu z posezení v Korunní - snažili se, aby to bylo v limitu, ale nebylo, no... (Jižní spojka 80, rychlost > 130)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:36

brrr zdiby jsem nakonec byla jen podavat vysvětlení...dneska je tam myslím už 70

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:38

viktorka_od splavu mně navigace vyhazuje červenou výstrahu. koutkem oka to vidíš a pořád to necinká

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:53

Jiná Realita to ano, samozrejme, ale ja radeji koukam na cestu (a jsem moc rada ze muz taky)

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:54

Jiná Realita viktorka_od splavu ha na to cinkání mám fígl...ono to cinká jen v okamžiku, kdy povolenou rychlost převýšíš - když jedeš pořád rychleji, už je to zticha

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 21. července 2019 23:00

SunEclipse ano.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. července 2019 23:03

viktorka_od splavu a na co teda je v autech navigace, když ne na koukání :) 

to byla ale jen poznámka na okraj, podle cinkání ani červené navigace se stejně nedá řídit, protože reálná situace jaksi často neodpovídá. stačí přenosné dopravní značení, často inteligentně položené tak, že třeba nemá konec. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 21. července 2019 23:08

Jiná Realita waze neni vestavena navigace, reaguje na aktualni situaci. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. července 2019 23:17

viktorka_od splavu já teoreticky vím, co to je, ale prakticky jsem to nikdy nedržela v ruce.

z toho, co vím, jsem si ale nemyslela, že by to umělo reagovat třeba na blbě otočenou přenosnou značku. kolem jedné jezdím - platí, ale je otočená tak, že vypadá, že ne.

edit: myšleno, pokud přijedeš jako první k nějaké nestandardní dopravní situaci, tak podle toho, co jsem si o waze myslela, by nic necinklo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 21. července 2019 23:37
Reakce na andulka01:

brrr Tak jako že tě ta pokuta a zážitek uklidní v rychlosti, to je OK, to sis vykoledovala. Ale policajti na tebe prostě nesmí být hnusní, nesmí zastrašovat, nesmí dělat žádný psychický nátlak. To je v zákoně. Ani přednášky, od toho jsou jiný institituce a oni to moc dobře vědí

​Přesně tak!

Čert vem pokutu, čert vem přestupek... nejsou tady od toho, aby na mě řvali! Jako jestli to hodlaj vyřešit domluvou (zjevně to ale nebyl ten účel), tak ať domlouvaj, ale slušně! Tvl gestapo?!

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 22. července 2019 05:03

brrr jaj tak to potlapkavam, ja mam za sebou vcerejsi cestu pres polsko a jesenik do ovy, tam kdyby mistama hlidali tak uz jsem taky bez papiru, jenze ono se obcas nedaloto zase byla koncentrace noumu na cestach, ja si snad koupim tu kameru do auta. Hele ale posledne jsme dostali flastr s landrem nekde u nachoda, vyjeli jsme z lesa na hlavni a tam hned policie, odmavli nas a muz se jeste divil, no a z tehle strany cesty bylo zakaz vjezdu nad 2,5 t, jenze z te strany kde jsme vjeli nic takoveho nebylo. A taky to neuhadal. Ale rvat nemaj, to je fakt debilni, protoze kdyz se ozves na miste at s tebou jednaj slusne, tak si to jeste polepis a kdovi kam by to v tu chvili vedlo... 

Offline Pinot Noir
Avatar
24428 příspěvků moje polička 22. července 2019 05:16

rasaNori Zdá se mi, že koncentrace silničních pitomců je na Jesenicku/Olomoucku extrémní. Jezdíme tam k rodičům, z Prahy přes Pardubice, Hradec, u Mohelnice opouštíme normální silnice a zbytek se jede po vymlácených, tisíckrát zalátaných cestičkách, a tam je to vždycky o hubu. Poslední půlhodina je pokaždé adrenalin. Tolik hňupů, kteří neumí jet po své straně silnice, se jen tak nevidí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. července 2019 06:01

Jiná Realita to je ale trosku neco jinyho nez pisu, mas pravdu, problem musi nektery uzivatel zaznamenat. ze bys ale prijela jako uplne prvni k useku s prenosnou dopravni znackou upravujici rychlost oproti stalemu znaceni nebude zas tak casta situace:-) uzivatelu je opravdu hodne a to zadani velmi snadne

btw nic v ruce drzet nemusis, jede to normalne na displeji auta propojeneho s telefonem. lidi co za jizdy drzi telefon jsou fakt postrach.. kazdy si muze koupit aspon drzak i do favorita

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:00

viktorka_od splavu já o ruce nic nepsala lidi s mobilem v ruce bych přes ty ruce lískala rákoskou.

takže jo, funguje to tak, jak jsem myslela. já vím, že to sleduje i velice aktuální věci, jen jsem chtěla říct, že z mé zkušenosti je prostě stejně nejlepší sledovat si to sám, to ostatní jsou sice praktické a užitečné, ale nikoli 100% berličky, prostě nemůžeš být uspolehlá na 100%.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:13

Jiná Realita no, to bezesporu

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:16

Jiná Realita viktorka_od splavu Jako waze je super, mockrát pomohla. Ale taky ráda ještě sleduju sama (rádio atd.), nechci se spolíhat jen na navigaci. Ale zrovna o víkendu mě waze asi poprvé zklamala. Jeli jsme v Německu po dálnici, šílená kolona, protože několikoré zúžení (opravy) a pak navíc se dálnice uzavřela, takže se muselo sjet. Waze hlásila kolony, ale o zavření dálnice nic neříkala a pořád nás vedla dál. I když jsme sjeli, tak stále vedla zpět na zavřenou dálnici. Když jsem přepla na mapy v telefonu, normálně nás to nasměrovalo na další sjezd na dálnici a zavřenou dálnici to normálně ukazovalo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:21

moonlight jako bacha, to se ubrala JR uz trochu jinym smerem, ja nic takovyho netvrdim, cvrkot si musi kazdy ridic predevsim hlidat sam. nic o slepem spolihani na (jakoukoliv!) navigaci jsem nepsala. puvodni tip byl pro ridice jezdici rychlosti “dle citu” (coz je imho jediny spravny a bezpecny zpusob) kteri se potrebuji vyvarovat prusvihu s dopravaky.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:27

viktorka_od splavu Jo jo, v pohodě, já jsem to tak vůbec nemyslela. Jen jsem chtěla napsat, jak jsem tu waze nepochopila, co to bylo za zkrat, protože to se normálně nestává.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. července 2019 09:02

stezuju si,ze mi uzasnou dovolenou(ktera se hnusne krati) kazi naprosto nesnesitelna migrena...

vcera sem mela takovy migrenovy zachvat jako jeste nikdy...uz sem myslela,ze snad budu muset na pohotovost....

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 23. července 2019 09:04

Zarinya Ouvej. Lituju moc.