Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:07

Garfie 

Nene, můj tchán vždycky říká, že jak se dostaneš doktorům pod ruce, hned si něco najdou...

Ale vážně, doufám, že už toho bylo dost, všechno to vyléčíte a dcera bude mít vybráno. Jak se v dítěti můžou udělat žlučové kameny? Jako jasně, můžou, ale to by člověk fakt nečekal. Můžou jí to nějak rozpustit?

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:08

viktorka_od splavu Pop je ševcovské lepidlo, ne? Jinak mě tu plpu nabízeli jako bezlepkovou, nebyla v ní mouka, ale nastrouhaná syrová brambora.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:10

dynda jsou to konkrementy toho léku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:11

999 jo takhle, no tak to nevím, plpu jako slovo ve stejném významu jako je ta glča a podobné hanlivé názvy pro nepodařené kuchyňské výtvory jsem slyšela, ale jako vyloženě název nějakého konkrétního jídla to neznám:-)

 a ano, pop je podle toho lepidla, měla jsem se vyvarovat uvaření něčeho takového, čím by se daly slepit podrážky:P takže to nedělám:D

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:14

Tak to mám potvrzené. Prasklé osmé pravé žebro. Byla jsem na krvi kvůli mineralum a pak mě pošle na  tu denziněco. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:16

Tak když už jsme posledne kvůli debatě o margarínu vyhrabala z garáže ty "normy" :-D:



Čímž vůbec nechci tvrdit, že tohle je jediný správně připravený špenát, to ani náhodou. Ale je to předpis, podle kterého měly před rokem 1989 špenát závazně připravovat provozovny poskytující stravovací služby, jak se píše v úvodu, čili v restauracích  a jídlenách té doby jsme se všichni setkávali s variací tady na tohle. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:19

Ad zelí. Manžel k vepřové znal kysané zelí jenom prohřate. Prostě teplé a nezahustene. Já přinesla kysané zelí lehounce zaprasene, zaprášené! Moukou,jenom aby bylo lehce svázané .

Žádné kilo mouky ala zelna kaše. Jen poprasit a svazat.

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:21

Sťažujem sa na Zásielkovňu. Niečo som si objednala a dala poslať do zásielkovne. Prišlo mi neviemkoľko mailov, ako to balia, je to na ceste, čakajte, nechoďte si po to skôr, ako Vás vyzveme. Až prišiel ten slávny deň, balíček máte na pobočke. Vzápätí ďalší mail, nikam nechoďte, na pobočke je týždeň dovolenka. To mi nevadilo, neponáhľa to. A že ak nechcem týždeň čakať, môžem si balíček dať preposlať na inú pobočku, stačí im napísať. A na druhý deň sms aj mail, že už je môj balíček na tej ďalšej pobočke! Kde mi to vôbec nevyhovuje. Tak som volala na infolinku, informovali ma, že presuny robia automaticky a že ak to chcem na tú pôvodnú, mám sa ozvať, keď tam skončí dovolenka. Tak som protestovala, že ja som si o presun nepožiadala a trvám na vrátení na pôvodnú adresu. Smola. Písala som mail. Smola. Mám si to ja sledovať a dať im vedieť a oni to milostivo presunú.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:24

Zina Dadoo 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:26

letfenixa spíš než na zásilkovnu bych se obrátila na toho prodejce kde sis to objednala? protože ten je smluvní partner zásilkovny a zároveň jemu jsi za tu dopravu platila, ne? teda pokud to je už zaplacený..

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:30

Dadoo To je teda něco, to tě musí strašně bolet...

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 11:41

viktorka_od splavu Dobrý nápad, napíšem im.

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 12:04

Dadoo to jsem prekvapena, ze to dela jeste nekdo, manzelova rodina taky vezme kysane zeli a jen ho prohreje a to je cele (Praha)

ja z Moravy zvykla na to, ze zeli se dela z hlavky, nejdriv se dlouze krouha, pak dusi, zahustuje (u nas bramborem), doladuje octem chut atd. jsem na to zirala jako z jara

chutna mi oboji, takze jsem jako ulehceni prevzala jejich postup :)

Offline Janulik03
Avatar
16731 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 12:11

Dadoo čože to máš s rebrom? Fúha, to ta musm polutovať. Prajem skoré uzdravenie. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 12:11

baltik a mne nechutna ani jedno z toho co popisujes, takze kombinuju:-) zajimavy je, ze uz se to ode me par lidi naucilo taky a kdyz varime dva druhy, tak vsichni chteji to moje:P

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 12:20

dynda Jj, jak říká viktorka, vedlejší účinek léků zřejmě. Dávají jí lék, který by je měl rozpouštět. 

viktorka_od splavu Tak náhoda je, že jí je objevili, protože pochopitelně nešla na žádné oficiální vyšetření. Zadání znělo "potřebujeme šikovné dítě, které má zdravé břicho" (leží ve fakultní nemocnici). Že prý ale důsledek to může být až po několik dnech léčby (podmínka splněna).

999 Je jí dobře, pořád mluví, takže sestřičky už mají hlavy jak pátrací balón a myslím, že se těší, až se jí zbaví  3x denně regabilituje a chodí i na elektroléčbu, takže už pohne obočím a lehce se usměje, což je prý neovykle rychle. Bohužel ale chtějí po ukončení antibiotik znovu lumbální punkci pro kontrolu, teď jsem se to dozvěděla a jsem z toho teda trochu špatná...

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 12:46

Garfie Tak to je super, že je to na dobré cestě :-). Jinak se ti nedivím, že jsi z toho špatná, já to taky vždycky těžce nesu, když se to týká dětí. A jak zvládla tu první?

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 12:54

999 Nakonec v pohodě, byla vyděšená a po ní dost unavená a hladová. No a taky ta nemožnost jít na wc.... A pořád měla tendence zdvedat hlavu, takže jsem u ní musela pořád sedět. Tak si asi dáme repete....

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 13:03

Garfie Držím palce, ať je to co nejvíc v pohodě :-).

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 13:04

999 Děkuju :-)