Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Online Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 13. července 2018 08:22

Zarinya Asi se přemnožili po těch deštích? Soucítím.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. července 2018 08:28

Sweet Potato no,prave,cely cerven lilo,byli zaplavy.

Offline Kokoska
Avatar
28414 příspěvků moje polička 13. července 2018 08:59

Zarinya Šmarjá, to fakt vypadá na koupi toho půllitru zvířecího odpuzovače!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. července 2018 09:33
Offline Kokoska
Avatar
28414 příspěvků moje polička 13. července 2018 09:36

viktorka_od splavu To je ono! A jako doplněk do ruky vykuřovadlo na včely 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. července 2018 09:41

Jiná Realita mno jako učit děti po sobě uklízet je samozřejmě důležitý, ale v případě nástupu do zaměstnání po MD to zrovna moc ničemu nepomůže... Pherenike nevzpomínám na to ráda... po dobu co je člověk, teda ženská, na mateřské, taknějak obvykle převezme veškerý chod domácnosti a péči o děti na sebe, protože se rozumí, že to je v tu dobu její práce. no a pak... nastoupí do zaměstnání a ta předchozí plnoúvazková práce jí k tomu zůstane v plném rozsahu. to fakt nejde a je nutný to ať už nějakým rychlým řezem nebo postupně po částech prostě vyřešit. určitě existují superženy, které to zvládnou, ale proč vlastně? děti mají dva rodiče (jakkoliv může být muž pracovně vytížený, určitě má i volný čas sám pro sebe - na totéž máš právo i ty), další příbuzné a taky existují placené služby, když už člověk vydělává tak by měl ty peníze taky rozumně využít. drž se a nezapomínej na sebe a na partnerský život.

tv to je mi moc líto, ale asi půjdu proti proudu a povím ti, že bych nejdřív ponechala oběma stranám nějaký čas na rozmyšlenou... přeci jen, dvě malé děti a i když je teď v módě při prvním problému do toho hned hodit vidle, tak to většinou není to nejlepší řešení

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. července 2018 09:42
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. července 2018 09:44
Online Miru
Avatar
13875 příspěvků moje polička 13. července 2018 09:53

Mirka 

...je toho prostě moc...

Asi by bylo dobré, mít tak aspon měsíc až dva úplné volno. Fakt se jen flákat

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 13. července 2018 11:20

Pherenike 

Já jsem s dítětem skoro nepřestala pracovat, což má tu výhodu, že člověk nemusí absolvovat ten návrat do práce a další, že na ten binec a věčně něco nedodělaný si zvykne při hodně malém dítěti. Teď jsem tak šťastná, když s prckem zvládnu základní úklid nebo uvařit, což v určitém věku nešlo. Nevím jistě, kdy se to zlomilo, co trápí tebe, mě taky trápilo, ale nějak jsem to ze sebe setřásla a je mi mnohem líp. A úplně vidím, jak manžel ještě k tomu zlomu nedospěl a stresuje se o dost víc. Hlavu vzhůru, BUDE líp!

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 13. července 2018 11:49

Pherenike to je uplne normani stav! Mam to podobne,obcas jsem uplne hotova,ale jsem rada,ze to je tak jak to je.doufam,ze si to sedne.ale je to sila,priletet domu,polozit kabelku a hned na hriste nebo rovnou k plotne. A ten bordel doma je taky neuteseny.jak pitoma chodim po dome a sbiram,co komu upadne od ruky.ale uz koncim,nejsem popelka,abych do pulnoci prebirala rozsypane kostky a puzzle.musim se naucit urcite veci nevnimat,to dela manzel a je spokojeny.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 13. července 2018 12:24

Gatita Na kostky se vykašli, zítra tam budou zas. Radši si jdi včas lehnout a odpočiň si, i tak toho máš dost. Teda já mám ráda pořádek, ale už jsem se naučila, že nejdůležitější je pořádně se vyspat.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 13. července 2018 12:31

Stará Stanová Kůže presne. Vcera jsem tu hromadu velkoryse prekrocila a sla si zabehat.kdyz jsem se vratila,tak tam sice jeste byla,ale aspon dite bylo vykoupane a ulozene;)

Offline Janulik03
Avatar
16734 příspěvků moje polička 13. července 2018 13:43

Miru Teda dievča a to si si tu pomaly naslubovala brigády na upratovanie. Tak radšej ten telax. Škoda že tej dovolenky je väčšinou vždy menej, ako by sme chceli (potrebovali)

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 13. července 2018 14:01

Pherenike Ja si tim ted prosla na jare a opravdu chapu, jak se citis. Ulitana jsem byla silene. Na konci skloniho roku jsem si to odmarodila :( ale chce to opravdu jeste vic zapojit i muze (z vlastni zkusenosti vim, ze kdyz se neco pokazi, jako ta moje nemoc, tak to najednou jde), pani na uklid, prarodice a dalsi... kdyz jsem to vsechno preorganizovala, tak hned bylo lip. A taky jsem se naucila obcas poslat deti o vikendu ven jen s muzem a cist si chvili knizku nebo si jen zdrimnout... 

Online Samantha
Avatar
1815 příspěvků moje polička 13. července 2018 14:24
Reakce na dynda:

brrr 

Běž v holinách nebo kozačkách a hodně dupej. Při tolika opatřeních se nic nestane.

​Maximálně po hadovi uklouzneš

Online Miru
Avatar
13875 příspěvků moje polička 13. července 2018 14:47

Janulik03 

...nojonooo, já vím...

Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 13. července 2018 16:51

Lamicka Gatita dynda viktorka_od splavu díky za podporu, to jsem asi potřebovala slyšet, že to není jen nějaká moje rozmazlenost, ale že to tak má / měl i někdo jinej. Však já už ten bordel nechávám, ne fakt nejdu ještě uklízet, když konečně děti usnou. Spíš jdu dohánět tu práci, na kterou přes den nemám přes samé požadavky na čůrání, pití jídlo, mami podej tohle, tamhle a taky samé hádaní a rvačky čas ani prostor. Já do toho šla s tím, že to bude na částečný úvazek, ale pracuju v podstatě na plný tak nějak pořád, protože se toho dost dá dělat i z domova. Ale baví mě to, jen bych to chtěla dělat pořádně a trochu být součástí toho kolektivu, což je teď dost problém. V naší domácnosti je problém ten, že jsme asi čtyři mimořádně nepořádní jedinci nebo nevím :-). To tu dám jednou za čas do pucu a za půl dne je to stejné. A mám obavu, že by to tak bylo i po zásahu nějaké paní na úklid. Tak se to tu snažím nějak ignorovat, ale ne pořád to jde. Manžela tyhle věci netrápí no, aby měl potřebu se do toho chodu nějak zapojit. Tak od září už budou obě ve školce, tak snad odpadne stres s neustálým sháněním hlídání (aspoň těch pár týdnů, co nebudou nemocné, že). 

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 13. července 2018 17:26

Pherenike tá pani na upratovanie je super v tom, že sa ten bordel menej hromadí, keďže je raz za čas poriadne sprataný, že poumýva a ten pocit toho jedného dňa keďprídeš do uprataného, aj keď by tp malo byť len raz za týždeň/dva je skvelý. Navrch to pomôže sa znova dostať do spoločenských vzorcov, keď vieš, že si môžeš bez starostí pozvať niektorý deň do týždňa návštevu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. července 2018 18:06

Pherenike u nás jsme též samí nepořádní jedinci:-) akorát už tu nemáme malý děti takže odpadají hračky všude, díkybohu. no a co hrozně moc oceňuju, že muž naučil svoje děti a já se teda snažím co to jde přinaučit i svý, že svoje vlastní věci (jako ty hračky, batohy aktovky, svlečené oblečení, jakož i talířky, papírky, kapesníčky...) zásadně nesmějí nechávat nikde ve společných prostorách. v dětských pokojích si víceméně dělají co chcou, akorát u těch malých je potíž, že když ten binec dosáhne určité (čím menší dítě tím nižší) hranice, nejsou prostě schopné si s tím poradit, neví jak na to. takže tam je třeba buď naučit uklidit to denně (na což já nemám morál) nebo pak jednou za čas to zlikvidovat sama. a určitě je fajn dát každýmu dítěti jeho vlastní úkol co dělá v domácnosti jen ono a má to na starost, např. vynášení smetí, vyklízení nádobí z myčky nebo něco podobně jednoduchýho, mně to připadá fajn dát jim zodpovědnost za chod domácnosti:-) 

tu paní na úklid bych úplně nezavrhovala, jak píše slniecko , protože pak už máš fakt na starost akorát ty poházené věci a nádobí, což mi teda připadá úplně super, pokud bych se měla starat jen o to - žádné mytí koupelen, luxování, vytírání, utírání prachu ev. žehlení, to jsou věci které stačí jednou do týdne a mít na to člověka který to udělá naráz, takže přijdeš do naleštěného, to musí být parádní.