"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online brrr
Avatar
10045 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:23

Dadoo  Odpad je na různých místech řešený různě, třeba u nás v obci platíme všichni roční poplatek za odvoz odpadu, což znamená, že 1x14 dní obyčejní popeláři, 1x měsíčně plasty, 1x měsíčně bioodpad (v zime teda ne) a 1x měsíčně sběrný dvůr (ten taky v zimě nefunguje). Máme jednu popelnici na šest lidí a klidně ji celou nenaplníme. Papír pálíme, časopisy a noviny vozíme do sběru, máme hnůj na kuchyňský bioodpad. Třeba sousedi jsou dva a ti tu poplenici horko těžko naplní, spíš ne. Myslím, že s tím vyvážením do lesa to není tak horké.

Offline Janulik03
Avatar
16713 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:29

brrr 

Ludia si už dávaju viac pozor na cudzie autá, ktoré smeruju na opustenejšie časti obce. Nechceme tu mať bordel a sami si ho robiť nehodláme. Sa tu všetci poznajú. Možno u Dadoo to vozia do lesa, neviem, ....

Offline Janulik03
Avatar
16713 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:32

999 tak ked voda priniesla..............som rada, že keby prišla voda, jeho bordel skončí pred jeho domom, alebo v ňom. 

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:32

Už se vám někdy stalo, že vám volali z banky a ověřovali si, jestli jste platbu e-shopu prováděli opravdu vy? Minulý týden jsem si objednala dražší kabelku  a dneska mi volá paní, jestli je to v pořádku a není to nějaký podvod a nenaboural se mi někdo do účtu. Na jednu stranu jsem samozřejmě ráda, že kdyby to byl pokus o podvod, tak se o tom dozvím, ale na druhou stranu taková lustrace... Ale je fakt, teď si uvědomuje, že při platbě to nechtělo žádnou autorizaci, možná v těchto případech se to dělá...

Online 999
Avatar
17607 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:43

moninika Stalo se to mému známému, když mu volali, že má podezřelé nákupy za velké prachy, tak se jen zeptal, kde ty nákupy probíhají, a když mu řekli, že v Pařížské u LV, tak rovnou volal ženě....

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:43

moninika Jo, mně to čas od času dělají, ale moc sympatický mi to není, zvlášť proto, že když se mi nedovolají, tak mi dočasně bloknou kartu a současně s tím pošlou smsku, že kvůli podezřelé transakci je moje karta zablokovaná a ať k nim zavolám. Odbloknout to pak je sice otázka minuty, ale dovedu si představit, že se to může člověku stát ve chvíli, kdy se to fakt nehodí a akorát to mu to zkomplikuje život. :)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:46

moninika Mně kartu bez zavolání rovnou zablokovali a hrozně se divili, že jsem na*raná a přitom jim šlo o moje dobro, btw v Mexiku den před odletem s pár pesos v kapse, Spořitelna

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:46

Karoleena Že ty si si ešte nezmenila tú banku :D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:53

Už jste otevřely Vogue? Já jsem to prolítla v metru, vizuálně je to dobrý, u fotostory s KK ala Olga jsem ale měla pocit strašný trapnosti, mně ten její ksicht prostě přijde tupej, nelíbí se mi, není mi sympatická, její stylizace do Olgy H. mě až irituje.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:56

Mutziputzi jeste ne, od rana jsem mela jednani. Vadi mi, ze obalka neni glossy, jak jsem cekala. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:56

moninika ano,stalo. Nejsem ale Spořitelna,ale Equa.

brrr hele, me netreba presvedcovat a vysvetlovat systen svozu odpadu  navic to ma kazda obec jinak.

Ja se jen pokoušela najít odpověď na původně položenou otázku Proč někdo vyhodí odpad v lese? 

Nepochybuji,ze vetsina lidi, i my všechny tady, se chová co nejekologičtěji. Ale pořÁd jsou tací,kteri tohle neřeší 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 10:58

Mutziputzi v první chvíli ve mně hrklo,ze tím KK  myslíš Blažkovou 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 11:07

Janulik03  no a co kdyz v dobe toho sberneho dne nejste doma?

​vyhodíš to před vrata a oni to ten den odvezou

jako fakt ani v Praze neni normální vyhodit ke konťákům lednici, sedačku nebo telku, většinou to tam překáží několik dalších tejdnů a hromadí se kolem toho další bordel

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 11:15

Potrefenáhusa K nám někdo na férovku na vyhrazený parkoviště UK nechal odtahovkou dopravit vrak Mercedesa, vrátný Karlovky se často baví tim, že když jim tam na 10 minut frknete auto, už volaj měšťáky, tady bylo evidentní, že bločky za stěrač nezafungujou, tak vrak odtlačili za roh, aby měli na svym parkovišti čisto a vůz tam stojí takto již od zimy, sice mi v ničem nepřekáží, ale z principu mě to točí, který hovado neumí zlikvidovat auto jako normální člověk!

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 11:18

Aha díky. Tak to beru za normální. U české banky mi nikdy nevolali, toto je zahraniční karta.

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 11:39

jinx díky, asi se vydáme do jejich showroomu. a máš na něm lak nebo ne? na webu ho doporučují nalakovat nebo použít matnou ochrannou vrstvu (nerada lakované věci, takže bych šla do toho matu)

Online Kokoska
Avatar
28380 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 11:48

Dadoo to bych moc rada videla, jak by mi nekdo odvezl lednici postavenou u popelnice. Popelnice a pouze popelnice vyprazdnuji 1x tydne k tomu urcenym vozem, do ktereho lednici fakt nenalozi. Trideny odpad nosime do kontejneru na okraji nasi ctvrti a vsechno ostatni vozime do sberneho dvora. Ani vanocni stromecek popelari nevezmou, natoz lednici. Nalepky sice nemame, ale 2x rocne hezky platime poplatek za odvoz odpadu.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 11:49

moninika Volali sestře, že nákupy neodpovídají jejímu nákupnímu vzorci nebo tak nějak. A fakt šlo o zneužití její karty.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 11:53

Kokoska U nás se občas něoc takovýho (lednice, monitor) objeví u kontejnerů s tříděným odpadem a většinou to rychle zmizí, ale máme tu kousek technické služby, tak je s nimi město nějak domluvené. A třeba ke stromečkům vyšla v místních novinách výzva, že je mají lidi nechat odstrojené u tříděných popelnic, že to město sveze.
Akorát by ten vývoz tříděnýho mohli zavést 2x týdně, tady jsme všichni tak uvědomělí, že do dvou dnů od vyvezení už zase praskají ve švech.

Offline Pinot Noir
Avatar
24561 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 11:59

Kokoska Ale na sídlišti, kde jsou shluky kontejnerů, tu lednici nakonec někdo fakt odveze. V naší čtvrti se to děje. Je to nechutný, ale lidí to fakt dělají. V tomhle souhlasím s Dadoo, na vsi to lidi neudělají, každý má svou popelnici a tříděný odpad je někde na návsi nebo u radnice. Kdyby tam někdo vyložil lednici, hned to ví celá dědina. Na sídlištích se tyhle velké věci objeví a nikdo neví, kdo to tam dal. A město to nakonec zlikviduje. Takže to vyvážení bordelu do lesa bych možná fakt přisuzovala lidem z vesnic, aspoň u nás v Jeseníkách - z měst by to měli zatraceně daleko.