"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. července 2018 14:06

baltik Renusatko 

Díky. Tak zítra ještě skočím pro Cicaplast.

Dnes mi lékárnice doporučila právě Hemagel, ale teď tedy tápu, protože má být na zhojení bez strupu, který už já ale mám. Tak je Hemagel asi poněkd zbytečný, že? 

711990 Tyl jsem zavrhla, protože na ránu už nechci nic lepit. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. července 2018 14:16

whiskas Já si teda myslím, že ten Hemagel už nepomůže. Jedině by se ten strup sloupl a ještě to krvácelo, tak aby se neudělal znovu. 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:21

Blbej dotaz: proc si odkladate fen pri fenovani? Ja fenuju a fenuju a odlozim az kdyz mam dofenovano :D

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:25

razorblade Protože mi chybí třetí ruka - 1. drží fén, 2. kulatý kartáč, no a tu 3 bychom potřebovaly k namotávání vlasů na ten kartáč.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:26

razorblade tjo to sem se tu dověděla ve svym pokročilým věku taky prvně - když chceš nakadeřit vlas přes nějaký ty kartáče a hřebeny a jednou rukou to neumíš, tak vemeš do obou, namotáš to na kartáč, vyfénuješ, položíš fén, namotáš... a tak dále:-O no jako určitě to někdy zkusim! určitě.. asi..

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:31

viktorka_od splavu U nás zručných “vezmeš kartáč, namotáš, vyfoukáš, odmo- zařveš, pustíš fén, deset minut vymoráváš, vezmeš nůžky...”

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:32

Sweet Potato jojo, přesně to se mi stalo, když jsem si před mnoha lety vypůjčila od maminky takový ten kulmofén od té doby to nedělám

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:33

Sweet Potato ono to jde vymotat vždycky, jen se nesmí propadnout panice :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:34

Jiná Realita nejlepší bylo, že v té panice jsem to nějak nezvládala vypnout, takže mě to ještě k tomu pálilo jak prase

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:34

Tak na to mám rovnou kulatý foukací karáč, který i sám vlasy namotá...potom mi stačí jedna ruka. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:34

viktorka_od splavu Tak právě kulmofén jsem celkem už zvládla a toho se držím.

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:38

viktorka_od splavu Já jsem chtěla přítomným kulmofén poradit a ty mi to takhle zkazíš

Ale výhoda je, že je na něj potřeba o jednu ruku míň než na fén + kartáč (teda pro ty levoruký, co to nezvládají, včetně mě).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:39

Renusatko Sweet Potato coralline to jste ale strašně šikovný!

(resp. já jsem extrémně nešikovná, ale to opravdu)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:41

coralline Sweet Potato Jen já teda mám spoustu let Rowentu a už jsem na ni koupila i nové kartáče. Teď se mi začala vypínat a přehřívat...asi po 7mi letech. Chtěla jsem si koupit novou a zjistila jsem, že má jiný systém ovládání a já nejsem schopná se přeučit . Tak mi leží v koupelně dvě a raději pořád používám tu starou a doufám, že mi jednou nezačne hořet. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:42

viktorka_od splavu Mimochodem, jak se ti osvědčuje ta parní (jestli to nekomolím) žehlička na vlasy?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:45

Sweet Potato jj parní, no je výborná, akorát teď mi ji pro změnu kadeřník vymlouval (ten, který ji naopak doporučil Bertě), jenže já mám uplně jiný vlasy než ona, samozřejmě. vymlouval v tom smyslu že bych si je měla nechávat vlnitý, neže by nebyla vhodná technicky. pokud rovnat chceš tak opravdu doporučuju, ale asi před nákupem aspoň obhlídnout, je větší než ty běžné (které neumím použít, tahají mě za vlasy a pálí). není ale těžká ani nijak složitá manipulace - to bych ostatně vůbec nezvládla:-)

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 17. července 2018 15:48

Stará Stanová Kůže a viktorka_od splavu aha, tak to bude tim, ze ja na kartac nenatacim, ale vzdecky ho jen nastavim k hlave a pak tahnu. Mozna proto mam takovy hovno na hlave, ze to vyskubu :D

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 17. července 2018 16:04

razorblade já zase musím fénovat nejdřív dolní vlasy, takže mám horní sepnuté a postupně musím uvolňovat vrstvy :-) vyfénovat najednou - to asi půjde jen u rovných vlasů, ne? Já mám kočkopsovitý vlny, ani vlny, ani rovné vlasy, takže je fénováním předtvaruji a pak vyžehlím.

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 17. července 2018 16:08

Renusatko Mám takový tušení, že bych se se samonamotávacím kartáčem skalpovala

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 17. července 2018 16:09

razorblade Protože mi chybí třetí ruka - 1. drží fén, 2. kulatý kartáč, no a tu 3 bychom potřebovaly k namotávání vlasů na ten kartáč.

​Přesně